Mrs Bear

Ametyst

5 postów w tym temacie

Mam prośbę, pomóżcie mi co może znaczyć ametyst w śnie?

Interesuje się minerałami i kamieniami. Ale kompletnie nie wiem co może znaczyć pojawiający się ametyst w śnie?

Raz go dostałam i musiałam wybierać, a teraz jeszcze znalazłam trzy ametysty. Jeden jako obelisk coś a la różdżka i dwie kule, jedna większa druga mniejsza.

Rzucajcie hasłami, czymkolwiek, bo sama nie mogę do tego dojść o co z nim chodzi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zobacz na symbolikę ametystu i będziesz wiedziała.

Dla mnie ametyst we śnie oznaczałby potzrebę wyciszenia, uspokojenia i nawiazania kontaktu ze swoim wnętrzem. Z WJ czy jak go tam zwą. Jeśli są trzy ametysty we śnie to nawet pokusiłabym sie o wskazanie na potrzebę zrównoważenia w sobie wszystkich 3 płaszczyzn (podświadomosć, swiadomosć i nadświadomosć) tak by sie zrównoważyły. Juz sam fakt, że są różne kształty moze wskazywać na brak tej równowagi.

Ametysty we śnie moga też wskazywać na to, że byc moze nasze postzreganie wymiaru duchowego, takiego jak wiara ( w ujęciu religijnym ale też wiara w tzw świat parabnormalny) jest zaburzona. Czasem zbyt twarde stapanie po ziemi, zbytnie uciekanie w ateizm na każdej płaszczyżnie, są równie dysharmonijne jak nadmerne bujanie w obłokach i bezkrytyczna wiara we wszystkie cuda i cudenka. Dlatego warto stąpać twardo po ziemi ale z wyznawaniem zasady, ze są rzeczy na niebie i ziemii, o którcyh nie sniło sie filozofom.

Ametyst moze tez pzrestrzegać pzred nadmiernym spożywaniem alkoholu, ale jak Ciebie znam to w tym wypadku odrzuciłabym ten trop :D

Poza tym wskazuje nam na potrzebę odpoczynku. Mówi: zwolnij, zmniejsz tempo i nabierz większego dystansu do siebie i swiata. Poznaj siebie, ale wypośrodkuj.

Moze też wskazywac na koniecznosć zobaczenia czegoś co ukryte, i wcale nie musi to dotyczyć swiata paranormalnego, ale również czegoś w naszym życiu lub w nas i otocznieu czego nie widzimy lub nie chcemy zobaczyć.

Tyle mi przyszło do głowy jako pierwsze skojarzenie z ametystem.

Natomiast jest tu jeszcze ta symbolika kul i kolumny. I nad tym sie jeszcze zastanawiam. Ale na razie nc mi do głowy nie przychodzi.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

klejnoty dostawane we śnie to skarby duchowe, ametyst to prawdopobnie oznaka rosnącej intuicji.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ametyst

Aktywuje 3 oko. Ten niezwykły kryształ może obudzić nasze zdolności parapsychiczne. Wspomaga pracę naszego umysłu, łatwiej nam jest się skoncentrować i uczyć. Kamień ten ma zdolność do oczyszczania z negatywnych energii.

(Kuanan)

moze zwiekszaja Ci sie zdolnosci para

moze chodzic o intuicje lub dywinacje - kula kojarzy mi sie ze "szlana kula"

bulawa, palka - to atut krola, kogos kto rzadzi (mocy zatem, sily) albo Maga (moze to wskazowka, ze powinas sie aktywnie zajac czyms, z czym masz w tej chwili biernie do czynienia, ewidentnie nie z dziedziny "medraca szkielko i oko" )

druga wersja - potrzebne jest oczyszczenie energetyczne lub duchowe (cokolwiek to by mailo znaczyc ;) )

Edytowane przez alathea
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.