Mistyk

ZARAZEK UMYSŁU MEM ,ODPOWIEDNIKIEM BIOLOGICZNEGO GENU .

10 postów w tym temacie

Chciałbym zwrócić uwagę na rzecz bardzo ważną ,a mianowicie na zjawisko które jest mało znane przez większość zwykłych ludzi ,natomiast dobrze znane naukowcom ,chodzi o "Memy" - Zarazki Umysłu,Czy też Splątania Kwantowe ,Duchowe Opętania Czy o Zaburzenia Psychiczne - przekazywane z pokolenia na pokolenie ,a nawet poprzez kolejne Inkarnacje ,Zeby było to zrozumiałe choć w minimalnym stopniu pozwoliłem sobie część artykułu wkleić z encyklopedii internetowej :

Mem (od gr. mimesis – naśladownictwo). W memetyce to nazwa jednostki ewolucji kulturowej, analogicznej do genu będącego jednostką ewolucji biologicznej. Termin został wprowadzony przez biologa Richarda Dawkinsa w książce Samolubny gen.

Memy powielają się poprzez naśladownictwo, w procesie ich replikacji działa dobór naturalny. Podlegają również mutacji.

Aktualnie w memetyce istnieją równolegle alternatywne definicje pojęcia memu:

Mem jest jednostką informacji kulturowej zapisanej w mózgu. Jego oddziaływanie jest widoczne dzięki obserwacji efektów socjotypowych.

Mem jest jednostką informacji zapisanej w mózgu lub na innym nośniku – w książce, na płycie CD, na ulotce reklamowej itd. W tym przypadku pojęcie memu i socjotypu się zlewają.

Mem jest autonomiczną strukturą neuronalną w mózgu, będącą nośnikiem informacji kulturowej.

Dość jasne wytłumaczenie istoty memu zostało przytoczone przez Susan Blackmore w książce Maszyna memowa: "Jeśli wasze irytujące nucenie przy pracy zaraża resztę biura obiema zwrotkami Jeruzalem Blake’a, memem jest cała ta natchniona pieśń. Jeśli zarażacie ich samym tylko „Da da da dum”, memem są te właśnie stare dobre nuty".

Spis treści [ukryj]

1 Definicje memu

2 Podział memów

3 Memy jako replikatory

4 Memy jako jednostki

5 Memplex

6 Bibliografia

7 Zobacz też

Definicje memu[edytuj]Glen Grant: Zaraźliwy wzorzec informacji powielany przez pasożytniczo zainfekowane ludzkie umysły i modyfikujący ich zachowanie, powodujący, że rozprzestrzeniają oni ten wzorzec. Pojedyncze hasła, melodie, ikony, wynalazki i mody są typowymi memami. Idea czy wzorzec informacji nie jest memem, dopóki nie spowoduje, że ktoś go powieli. Cała przekazywana wiedza jest memetyczna.

H. Keith Henson: Memom udaje się przetrwać w świecie, ponieważ ludzie przekazują je innym ludziom, wertykalnie – następnym pokoleniom i horyzontalnie – swoim ziomkom. Proces jest analogiczny do tego, w jakim geny wierzby powodują, że wierzby-drzewa rozsiewają te geny albo do procesu, w którym wirus przeziębienia powoduje, że kichanie go rozsiewa.

Peter J. Vajk: W przeciwieństwie do genów, memy nie są zapisywane w żadnym uniwersalnym kodzie w ludzkich umysłach czy kulturze. Np. perspektywa zbieżna w malarstwie, która pojawiła się w XVI wieku, może być przekazywana wśród Niemców, Anglików czy Chińczyków. Może być opisana słowami, równaniami algebraicznymi czy rysunkami. Niezależnie od tego, w jakiej formie ten mem będzie transmitowany, przejawia się w rozpoznawalnym elemencie realizmu, który pojawi się w dziełach sztuki wytworzonych przez artystów zainfekowanych tym memem.

Lee Borkman: Memy, tak jak geny, różnią się swoim przystosowaniem do przetrwania w środowisku ludzkim. Niektóre rozmnażają się jak króliki, ale mają bardzo krótki żywot (mody), podczas gdy inne reprodukują się wolno, ale utrzymują się przez wieki (religia). Przystosowanie memu nie jest równoznaczne ani koniecznie powiązane z przystosowaniem organizmu. Np. mem ‘palenie jest fajne’ jest bardzo dobry dla samego siebie, ale w dużym stopniu zabójczy dla swego gospodarza.

Całość - http://pl.wikipedia.org/wiki/Mem .I Zachęcam Do Uważnego Przestudiowania :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli dobrze rozumiem memem moga byc np.wszystkie hasla komunistyczne,ktore tak gleboko zakorzenily sie w umyslach ludzkich,ze tkwia w nim do tej pory,niswiadomie byc moze przejely go rowniez dzieci mimo,ze nie urodzily sie w komunizmie.Nie wiem czy spekuluje czy nie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze Myślisz Gewana :) Memem -Wirusem Umysłu-Programem Podświadomości może być wszystko,a podświadomość jest bardzo wrażliwa na wpływy zewnętrzne ,ja codziennie czuuję jak szybko memy te wirusy chcą zakazić mój umysł i uczucia .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I takim właśnie sposobem np. szamani z pokolenia na pokolenie nawet bez nauk swego mistrza postrzegali świat w ten właśnie sposób.Bardzo ciekawe.Dzięki za informacje bo doprawdy nie miałem o tym pojęcia. :oklasky:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taraka ma z nami wymiane linkow więc Xeno spokojnie mozesz dawać ich linki :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko o szyszynce ,najważniejszym ośrodku percepcjii / świadomości ludzkiej ,duchowym oku parapsychicznym zdolnym uzyzskać wgląd w światy duchowe/niewidzialne ,6 -zmysł ,6 czakra według filozofii jogi :http://www.ayahuasca.net.pl/

Ayahuasca - napój bogów

Pierwsze, najobszerniejsze kompendium wiedzy na temat ayahuaski w języku polskim.

30 LAT PRACY DLA ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI

AKTUALNOŚCI - ROK BIAŁEGO PLANETARNEGO MAGA

przebudzenie

AYAHUASCA to wyzwalacz ŚWIADOMOŚCI z więzienia trzech wymiarów. Jej spożycie otwiera nas na wszechwiedzę, uruchamia uśpione moce i pozwala czynić "cuda".

- AYAHUASCA NIE JEST NARKOTYKIEM.

Wywar ze świętych roślin dostarcza naturalnych substancji (DMT), jakie wytwarza również mózg w chwilach najgłębszego snu.

Napój nie uzależnia i nie truje. Przeciwnie - działa silnie oczyszczająco na organizm, duszę i umysł. Zalicza się też do najskuteczniejszych środków, leczących uzależnienia wszelkiego typu.

- NIE WYWOŁUJE HALUCYNACJI lecz obraz światów duchowych, uważanych za bardziej realne, niż postrzegany zmysłami świat iluzji.

- NIE POZBAWIA ŚWIADOMOŚCI ANI WOLI !!!

Przy trzeźwym umyśle można ujrzeć świat i własne życie w zupełnie nowym świetle.

CEREMONIA AYAHUASKI

daje bezpośredni dostęp do kronik Akaszy - eterycznej biblioteki, w której zapisane są losy Wszechświata i każdego człowieka w wędrówce przez wcielenia.

tytulOdsłania nam ogrom wewnętrznego bogactwa i pierwotną mądrość! Pomaga zrozumieć samych siebie i świat, w którym żyjemy. Odpowiada na tysiące trudnych pytań, wskazuje rozwiązania problemów. Uczy, jak korzystać z utkwionych w nas mocy i możliwości.

Objawia wszechogarniającą nas MIŁOŚĆ, budzi świadomość TU I TERAZ, daje poznać stan ducha "JAM JEST". Pozwala widzieć i wiedzieć o wiele więcej.

Jeśli uzna Cię za dojrzałego partnera, zdradzi, jak wpłynąć na przebieg losu. Nauczy, jak osiągnąć ekstazę i "nieśmiertelność" (świadomość ciągłości istnienia w podróży ducha przez wieczność). Ukaże, że wszystko napełnione jest tą samą inteligencją, której zaledwie cząstkę posiada nasz rozdęty dumą rozum....

CEREMONIA AYAHUASKI może być drogowskazem dla głodnych duchów i tropicieli prawdy.

Bywa też ostatnią deską ratunku dla ludzi zagubionych na życiowych zakrętach, pogrążonych w chorobie ciała lub cierpieniu duszy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A prawidłowo rozwinięta -szyszynlka -3oko  duchowe/parapsychiczne ,wydziela do organizmu -D.M.T która daje podobne efekty ,lub te same  jak ayahuasca ., potwierdzam z doświadczenia .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.