Paradoxa

Reiki - sekta?

48 postów w tym temacie

Taka wiara i takie zasady... macie prawo wyboru, ja ze swojego skorzystałem.

Ja też, i dobrze mi z tym :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam prawa wyboru, bo KRK wyłażąc poza swoje podwórko publicznie, mnie oczernia.

PozP

Paradoxo jestem pełna podziwu dla Twojego podejścia, ale gdzie Ty masz ten licz o którym często piszesz?

Mieszkasz gdzieś blisko kościoła czy co?

Bo staram się to zrozumieć. Ale chyba nie jestem w stanie. Ja nie mam kompletnie złych doświadczeń jeśli chodzi o tą wiarę.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.......

Mieszkasz gdzieś blisko kościoła czy co?

.......

A znasz kogoś w tym kraju, kto mieszka daleko? :rotfl:

PozP

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, że tak.

Ale obecnie mieszkam w miasteczku gdzie na kazdym kroku jest kościół. To tzw. "polski rzym" i jakoś nikt na stosie nie chce mnie spalić za ReiKi i za odrebne myślenie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
:kotek: Tak naprawde to w Polsce bardzo czesto szafuje sie slowem sekta na lewo i prawo.Sekta nazywane jest wyznanie Swiadkow Jehowy a takze wiele innych ruchow. Rowniez i Reiki jest dosc czesto tym mianem okreslane. A wynika to moim zdaniem z niswiadomosci i blednej interpretacji.A takze ze zwyklej bojazni i strachu przed czyms pozornie nie znanym i niezrozumialym. Choc w ostatnim czasie swiadomosc ludzka znacznie sie poszerzyla i otworzyla na to co niekonwencjonalne i sluzace polepszeniu zdrowia fizycznego i duchowego. Wiekszosc rozpoczela poszukiwania za naturalnymi i nieszkodliwymi metodami mogacymi tak naprawde sprezentowac czlowiekowi dar ktory jest w kazdym z nas , czyli zyciodajna energie przynoszaca harmonie i milosc .Reiki to technika uzdrawiania ktora w zaden sposob nie zasluguje na miano SEKTY , bo nia zwyczajnie nie jest. Czy MILOSC i DOBROC mozna nazwac sekta? A moze takie stwierdzenia kosciola i innych nazywaczy ma na celu ograniczenie swiadomosci i dostepu do wprowadzania Reiki do jak najwiekszego grona korzystajacych z jej mocy Przeciez Reiki jest praktykowane przez coraz wiecej osob na calym swiecie , bo jest bezpieczne i pelne mocy. NIE JEST KULTEM, religia ani systemem wierzen .A tym bardziej SEKTA. Obecnie oferuje sie jako dodatkowy kurs na uzytek lekarzy w szpitalach wielu krajach. A wiec czy to jest SEKTA? Nic dodac i nic ujac.
3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma 100% bezpiecznych metod, z każda tzreba umiec się obchodzic. I każda ma dwie strony medalu.

A Reiki ma tez opinie sekty ponieważ postarali się o to sami propagatorzy reiki. Wiele hybryd systemowych z reiki w nazwie i z tym co niestety praktykuje sie w danej szkole reiki może na sekte zakrawać i to calej technice robi kuku.

A z Miłosci i Dobroci można zrobić towar rownie chodliwy co zimne piwo w upalny dzień.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zacznijmy od tego, że filozofia KK mi się nie podoba, a to właśnie z tego względu, że strasznie dużo w tym dewotyzmu i szaleństwa. :oczko:

A w kraju takim jak Polska ten dewotyzm jest szczególny. :w00t:

Co według mnie, nie jest rzeczą pozytywną, ponieważ dewotyzm powoduje, że stajemy się sektą hehe...

Wrzuca sie wszystko do jednego worka o nazwie: "BLE I FUJ" - wszystko, co chociażby odstaje od ogólnie przyjętych norm kościoła w Polsce i tylko właściwie on sam jest the best. Jest to jeden z powodów, dla których nie jestem chrześcijaninem, ale okultystą - w okultyźmie znajduje o wiele większe sacrum, niż to miało miejsce w kościele oraz o wiele bliższy związek ze światem duchowym.

Choć nie jestem wrogiem kościoła, ani chrześcijaństwa czy adwersarzem - to ten kościelno - polski dewotyzm działa mi na nerwy. :pogadamy1:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwi mnie, że na forum ezoterycznym tak wiele do powiedzenia ma sprawa Kościoła i tego, co katolicyzm 'ma' do powiedzenia na dany temat. Co któryś temat czy to o Reiki, okultyzmie, bądź innych technikach ezoterycznych przerywany jest pytaniem "a co na to w naszym kraju mowi Kosciol'. A co kogo to obchodzi na forum EZOdar? Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tribal, bo ludzie uwielbiają szukać winnych wszędzie, tylko nie w sobie. A kiedy już zaczną się skupiać na wielkiej winie kościoła, to wszędzie będą tę winę widzieć. Ot, prawo przyciągania w uproszczeniu. Ktoś przecież musi odpowiadać za te wszystkie niepowodzenia i problemy w rozwoju.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwi mnie, że na forum ezoterycznym tak wiele do powiedzenia ma sprawa Kościoła i tego, co katolicyzm 'ma' do powiedzenia na dany temat. Co któryś temat czy to o Reiki, okultyzmie, bądź innych technikach ezoterycznych przerywany jest pytaniem "a co na to w naszym kraju mowi Kosciol'. A co kogo to obchodzi na forum EZOdar? .......

Cześć Tri,

obchodzi o tyle, że KK to nasza rzeczywistość. Tak się składa, że mnich buddyjski albo mułła nie stoi mi nad głową i nie truje, że jestem sekciarą a ksiądz i owszem.

A jak bardzo jestem zależna od KK mimo opuszczenia jego szeregów, niech świadczy pierwszy z brzega przykład;

moje córki mogą się spotykać z babcią (mają mamą) tylko w określonych porach nie kolidujących z mszami i innymi obrzędami kościelnymi. Wszystko - dosłownie wszystko inne, jest do przełożenia, nawet lekarz i urząd ale majowego babcia nie przepuści i kropka.

Nie starajmy się udawać, że coś nas nie dotyczy jeżeli ok 90% naszego społeczeństwa deklaruje się jako katolicy a to właśnie wyznanie (a nie inne) jest częścią życia społeczno-politycznego.

PozP

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I mamy dzięki nim kuuuupe wolnego w roku :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I mamy dzięki nim kuuuupe wolnego w roku :D

HEHE

nasz świat jest dualny, ma więc dobre i złe strony. Dzisiaj moja mama zasuwa w upale w procesji a ja się lenię w ogródku pod parasolem przełykając spokojnie mój ulubiony chłodnik litewski :mniam:

PozP

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwi mnie, że na forum ezoterycznym tak wiele do powiedzenia ma sprawa Kościoła i tego, co katolicyzm 'ma' do powiedzenia na dany temat. Co któryś temat czy to o Reiki, okultyzmie, bądź innych technikach ezoterycznych przerywany jest pytaniem "a co na to w naszym kraju mowi Kosciol'. A co kogo to obchodzi na forum EZOdar? Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi.

Nareszcie ktoś to zauważa. Prawdziwie wolna osoba ma gdzieś to co mówi KK. A ja mam na prawdę dość tematów gdzie linczuje się kościół. Odszedłeś/odeszłaś to się odczep od wiary i kosciola KK jeśli się nie podoba. Te ciągłe jątrzenie na forum ezoterycznym (nie tylko EzoDar) jest nudne i w kółko to samo.

Cześć Tri,

obchodzi o tyle, że KK to nasza rzeczywistość. Tak się składa, że mnich buddyjski albo mułła nie stoi mi nad głową i nie truje, że jestem sekciarą a ksiądz i owszem.

A jak bardzo jestem zależna od KK mimo opuszczenia jego szeregów, niech świadczy pierwszy z brzega przykład;

moje córki mogą się spotykać z babcią (mają mamą) tylko w określonych porach nie kolidujących z mszami i innymi obrzędami kościelnymi. Wszystko - dosłownie wszystko inne, jest do przełożenia, nawet lekarz i urząd ale majowego babcia nie przepuści i kropka.

Nie starajmy się udawać, że coś nas nie dotyczy jeżeli ok 90% naszego społeczeństwa deklaruje się jako katolicy a to właśnie wyznanie (a nie inne) jest częścią życia społeczno-politycznego.

PozP

Paradoxo, kompletnie Cie nie rozumiem. Odeszłaś od tego więc uszanuj wybór Twojej matki. Dzieci to, że nie widują się z babcią kiedy chcą nie jest jeszcze czymś strasznym. Nie wiesz jakby było w Polsce gdyby inna religia (według wielu ludzi) rządziła. Jeśli czujesz się wolna to się czuj w pełni i uświadom sobie, ze wybór innych to nie Twój. Każdy ma prawo robić co chce. Nawet w rodzinie.

Mam ogólną prośbę, możemy już nie rozmawiać o KK?

Jest wiele tematów na forum, które ciągle poruszają jeden i ten sam temat. Naprawdę nudne.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o te ich "świadectwa",to może ja napiszę sowje.Jak to było w kk i co sie działo wtedy.Napisze świadectwo pt. "chrzest jest oddaniem dziecka szatanowi".Po moich przeżyciach z dzieciństwa również można by tak śmiało stwierdzić.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma co się gorączkować, frater od dawna jest nawiedzony, swego czasu wchodził na wszystkie fora ezoteryczne z krucjatą. :)Wyrzucili go nawet z katolickich for to założyl swoje.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 15.05.2011 o 11:11, Mrs Bear napisał:

Hehe Ty mi nic nie szeptasz, mowię o tym z rogami ;)

Wilk, wiem, grzeszę :) Ale żyję wolno. Ja po prostu nie lubię przeginania :D

Wierzę w to co chce :) ReiKi w niczym nie przeszkadza :p

O Tych Z Rogami  ? O Baranach ,słusznie Kościoły , Chrześcijańska i Katolicka Sekta ,są uparci jak Barany, :lol:  i w ogóle wszelkie ziemskie znaki zodiaku ,to ich domena -Byk ,Koziorożec I Baran .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.