inspiracja

WYPRAWA DO PRAŹRÓDEŁ DUCHOWOŚCI - INDIE/NEPAL 2011.

1 post w tym temacie

Centrum holistyczne Inspiracja z Wrocławia i Centrum Nowe Horyzonty z Krakowa zapraszają na jedyną w swoim rodzaju wycieczkę do praźródeł duchowości, miejsc gdzie powstały najświatlejsze myśli humanistyczne świata!

Termin: 17.09.2011 - 02.10.2011

Przez dwa tygodnie zwiedzimy całe Indie: południe, centrum i północ. Pojedziemy do Nepalu, zwiedzimy miejsca związane z Buddą Siakiamunim, hinduizmem oraz islamem. Zwiedzimy perły światowego dziedzictwa kulturowego takie jak Tadź Mahal, odwiedzimy bibliotekę liści palmowych gdzie każdy uczestnik zostanie poddany analizie życia i wreszcie przybędziemy do siedziby Dalaj Lamy na uchodźctwie - Dharamsali - małego Tybetu!

To będzie wyprawa życia - ZAPRASZAMY!

KOSZT: 8500 zł od osoby.

PLAN WYJAZDU:

17 września 16:15 Warszawa-Mediolan (LOT), przylot o 18.25 21:25 Mediolan-Delhi (Jet Airways), przylot 08:45 nie opuszczamy lotniska, pozostając w strefie tranzytowej czekając na samolot do Katmandu..

18 września 12:10 Delhi-Katmandu (Jet Airways), przylot 13:55 kwaterujemy się w Boudha na przedmieściach Katmandu w Shechen Guest House i jeszcze tego samego popołudnia odbywamy pieszą wycieczkę do Pashupatinath.

Pashupatinath to jedno z najważniejszych miejsc kultu Sziwy na subkontynencie, znajduje się tam najważniejsza hinduistyczna świątynia Nepalu (nie-hinduiści nie mogą wchodzić do środka) i cały kompleks mniejszych świątyń, przepływająca rzeka Bagmati pełni podobną rolę jak w Indiach Ganges, znajdują się tam krematoria, powrót do Boudha również spacerem (około 30 minut)

19 września rano przejazd do Katmandu, gdzie zwiedzamy Durbar Square, z kompleksem świątyń hinduistycznych, a także buddyjskich; jest to samo centrum starego miasta i serce dawnego królestwa, tam np. koronowano królów Nepalu, zwiedzanie można połączyć z zakupami na pobliskim Thamelu - dzielnicy turystycznej, obiad na Thamelu i po obiedzie przejazd do Swayambu, gdzie na wzgórzu znajduje się wielka buddyjska stupa, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nepalu i jednocześnie jest tam również kompleks świątyń hinduistycznych oraz klasztory tybetańskie wokoło, wieczorem wracamy do Boudha do hotelu.

20 września rano możemy poświęcić na oglądanie głównej stupy w Boudha - największej stupy świata - i zwiedzać okoliczne klasztory, na więcej czas nie pozwoli, bo o 14:25 (więc trzeba zjeść wczesny obiad) mamy samolot do Waranasi (Air India) - przylot 15.05 i po raz pierwszy wchodzimy na teren Indii, po zakwaterowaniu się w hotelu będziemy mieli trochę czasu na popołudniowo-wieczorny spacer nad Ganges, gdzie znajdują się tzw. ghaty, czyli nabrzeże z licznymi świątyniami i krematoriami; Waranasi to serce kultu Sziwy w Indiach i jedno z najstarszych miast świata, ważne zarówno dla rozwoju nurtów hinduistycznych, jak i buddyzmu

21 września bardzo wczesna pobudka, jedziemy pociągiem o 05:38 do miasta Gaya, przyjazd 09:13, z Gai lokalnym transportem przenosimy się do miejscowości Bodhgaya, kwaterujemy się w hotelu Sushmita. Bodhgaya to najważniejsze miejsce dla buddyzmu, serce starożytnego królestwa Magadha, tutaj książe Sidhartha Gautama osiągnął oświecenie, zwiedzamy kompleks Mahabodhi, zbudowany na planie mandali, którego centrum stanowi świątynia Mahabodhi i drzewo, pod którym siedział Budda, w okolicy jest mnóstwo klasztorów buddyjskich różnych krajów i tradycji, które też obejrzymy oraz ogromny posąg Buddy ufundowany przez Japończyków w latach 80-tych, można porobić zakupy, jest m.in. targ tybetański, noc spędzamy w Bodhgai

22 września przed siódmą wracamy na dworzec w Gai (około pół godziny), wsiadamy w pociąg do Patny 07:25, przyjazd 10.00 i jedziemy na lotnisko, skąd mamy samolot o 13.05 do Delhi, przylot 14.45. Udajemy się do dzielnicy tybetańskiej Majnu Ka Tilla na północy starego Delhi, skąd o 18.30 mamy nocny autobus do Dharamsali

23 września przyjazd do Dharamsali około 06.00-07.00, kwaterujemy się w hotelu Kunga i jako, że poprzednie dni były ciągle w drodze, zatrzymujemy się na 2 dni Dharamsala to siedziba tybetańskiego rządu na uchodźstwie oraz Dalajlamy, zwiedzamy tybetańską bibliotekę, klasztory (w tym siedzibę wyroczni państwowej), świątynie główną, przy której znajduje się rezydencja Dalajlamy, z ciekawostek egzotycznych możemy odwiedzić stary anglikański kościół i cmentarz, tybetański targ i liczne instytucje kulturalne Tybetańczyków, w tym instytut sztuk scenicznych oraz instytut medycyny i astrologii, miejsce też bardzo piękne z powodu bliskości zewnętrznych pasm Himalajów

25 września samolot Dharamsala-Delhi 12.30 (Kingfisher Airlines) przylot 14.00, zakwaterowanie przy centralnym targu Delhi - Paharganj, być może wystarczy czasu, żeby zwiedzić Czerwony Fort (jako przedsmak Taj Mahalu) lub bulwary przy India Gate i budynkach rządu Indii w New Delhi

26 września 06:15 jedziemy expressem do Agry, przyjazd 08:12 mamy cały dzień na zwiedzanie Taj Mahal i przyległych budowli, w tym fortu w Agrze, powrót do hotelu w Delhi wieczornym pociągiem 20:30, przyjazd 22:30

27 września 12:50 lot do Chennai, przylot o 17:25, kwaterujemy się w hotelu i zostajemy na noc

28 września 08:20 mamy pociąg do Vaitheeswarankoil, przyjazd o 13.21, kwaterujemy się przy bibliotece liści palmowych i na bibliotekę przeznaczamy resztę popołudnia i cały następny dzień

30 września pociąg do Chennai o 11:17, przyjazd 17:45, nocleg w Chennai

1 października rano lot do Delhi, pozostaje nam reszta dnia w Delhi, którą przeznaczyć można na zakupy na tradycyjnym delhijskim targu, spędzamy ostatnią noc w Delhi

2 października powrót do Polski 12:35 Delhi-Mediolan (Jet Airways) przylot 18.00; 19:15 Mediolan-Warszawa (LOT) przylot 21:25.

ZAPISY I WPŁATY: Cena wyjazdu została skalkulowana biorąc pod uwagę promocyjne ceny przelotów do Indii. Ceny promocyjne obowiązują do końca czerwca stąd wszyscy zapisujący się na wyjazd zobowiązani są do 25 czerwca uiścić opłatę conajmniej 4000 zł na poczet biletów. Zapisy do 15 czerwca 2011.

KOSZTY: W cenie wyjazdu - wliczono: promocyjne bilety lotnicze, pociągowe, autobusowe, opiekę pilota i organizatorów, ubezpieczenie noclegi, bilety wstępu. Dodatkowy koszt to jedzenie - w Indiach jedzenie jest wyśmienite i bardzo tanie - duuuuży obiad w najwyższej klasy restauracji to koszt około 15zł! Nie znając gustów uczestników nie wliczyliśmy wyżywienia w koszty wyjazdu. Nie powinny one przekroczyć w najbardziej luksusowej wersji 700 zł za cały wyjazd.

CO ZABRAĆ? Jak najmniej - codziennie będziemy w innym miejscu nocowali, tak więc duży bagaż - duży problem! Proponujemy zabrać na każdy dzień T-shirt plus jeden ciepły sweter, wiatrówkę, czapkę, szalik i rękawiczki do terenów wysokogórskich.

PIENIĄDZE. Jadąc do Indii należy zabrać niewielką kwotę w dolarach np 100 (większych kwot w gotówce nie zabierać bo kradną!) Na miejscu można wypłacać pieniądze z bankomatów. Wszystkie karty oferowane przez polskie banki są obsługiwane w Indiach. Przelicznik 6000 rupii = 340zł + 11 zł prowizji (PKO BP SA). Taka kwota starcza na baaardzo długo. Pamiętajmy, że lepiej pobierać małe nominały gdyż w Indiach niechętnie widzą bardzo duże nominały, ponieważ podobno są częściej podrabiane.

SPRAWY TECHNICZNE. W Indiach prąd jest taki sam jak w Polsce, działają również polskie wtyczki. Ograniczenia wiekowe i zdrowotne Całość wycieczki odbywa się samolotami co powoduje, że jej uciążliwość zdrowotna jest niewielka. Osoby leczące się prosimy o konsultację z lekarzem oraz posiadanie aktualnego zaświadczenia o możliwości odbycia podróży.

ZDROWIE. Nie są wymagane żadne szczepienia, jednak zaleca się szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. W niektórych rejonach, np. Mumbaju, uzasadnione jest przyjmowanie leków przeciwmalarycznych. Zaleca się przestrzeganie higieny osobistej, picie wyłącznie wody przegotowanej lub napojów zamkniętych fabrycznie. Dostęp do opieki medycznej zależy od miejsca pobytu. W dużych miastach nie ma problemów z uzyskaniem fachowej pomocy. Koszt wizyty lekarskiej waha się od 10 do 20 USD, doba w szpitalu kosztuje od 30 do 120 USD (bez zabiegów i badań). W mniejszych miastach ceny tych usług są odpowiednio niższe.

KONTAKT: centruminspiracja@interia.pl, tel.: 784 936 120, 509 354 808.

www.centruminspiracja.pl

post-561-0-37476100-1305560423_thumb.jpg

post-561-0-07360600-1305560430_thumb.jpg

post-561-0-36549300-1305560471_thumb.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.