Mistyk

Pół Żartem ,Pół Serio O Mszach .

9 postów w tym temacie

Msza – rodzaj orgii, czasem libacji, podczas której uczestnicy upojeni alkoholem mówią różnorakie bzdury. Mszy przypisuje się wiele dobroczynnych działań, między innymi zmniejszanie zła na świecie i powiększanie sfery dobra.

Od roku ½, przywilej picia w czasie mszy denaturatu w niesamowitych ilościach zarezerwowany jest jedynie dla szamanów, zwanych rownież klerem. Dzięki kamieniowi filozoficznemu dawniej możliwa była przemiana żelaza w złoto, a krwi w denaturat, jednakże zaginął on kiedyś. Powszechnie uważa się, że ten specjał, jakim niewątpliwie jest denaturat, zazwyczaj podmieniany jest winem. Ze względu na ostatnie cięcia budżetowe, dofinansowanie alkoholików znacznie spadło, a co za tym idzie, msze odbywają się coraz rzadziej. Przywilej gadania bzdur został jednakże zachowany dla całej społeczności, tak, by wszyscy mogli się cieszyć ze wspólnego spotkania.

Średnio co 666 msza kończy się przywołaniem Lucyfera.

Jest to powszechny sposób marnotrawienia czasu wśród dewotek, które zazwyczaj noszą moherowy beret.

Czasem, zupełnie bezpodstawnie, łączy się mszę z wiarą.

Źródła mszy szuka się w paleozoiku.

Etymologicznie rzecz biorąc, słowo „msza” pochodzi od „mysza”, co po staropolsku oznaczało „mysz”. Stara legenda mówi, że dawno, dawno temu, do kielicha z denaturatem wpadła mysz – i tak powstała nazwa „msza”, by uhonorować biednego gryzonia.

Pokrewną ceremonią jest czarna msza, jednakże to szatan zerżnął pomysł od Boga.

Wino mszalne jest najmocniejszym alkoholem na świecie – pije tylko ksiądz, a śpiewają wszyscy.

:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może dziwny jestem, ale mnie to nie ubawiło a raczej zasmuciło.

Któregoś dnia ktoś napisze pewnie podobny pastisz na blot. Czym innym jest jednak chyba niezgadzanie się z jakąś religią a czym innym jej wyszydzanie i zochydzanie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja niem zochydzam ,ani nie kpię to czysta prawda to co napisałem ,a że dodałem pół żartem ,to dlatego żeby nie obrazxić czyichś uczuć religijnych,ja toleruję wszystkie wyznania na świecie ,ponieważ osobiście Boga poznałem już dawno temu ,a Bóg mieszka nie gdzie indziej tylko w duszy ludzkiej ,w jego sercu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jesteś autorem tego tekstu czy nie?

Bo jeśli tak - to jest to tekst zochydzający i wykpiwający obrzęd religijny, pewnej konkretnej religii.

Jeśli nie - to nie zmienia to wydźwięku tego tekstu ale mocno zastanawia po co człowiek opisujący się jako "oświecony" rozpowszechnia takie teksty.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy to ważne ! czy jestem autorem ,czy nie,w końcu każdy jest autorem swojego życia , każdy przed wiekami stworzył pewne ideologie,wierzenia poglądy itp. i z pokolenia na pokolenie ukrztałtowały się te wytwory ludzkiej psychiki z Królestwa Archetypowych Symboli ,w prawdziwy świat ,choć to świat sztuczny bo utkany z tego co wydobywa się z głębi ludzkiej psyche.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, dajcie spokój, przecież w końcu powinniśmy się wszyscy nauczyć, że z wypowiedziami niektórych osób nie należy polemizować. Zwłaszcza, że za kilka godzin lub dni będą zawierać treść całkowicie przeciwną do prezentowanej w tej chwili. A polemika czy krytyka i tak nie mają sensu.

Niektóre posty powinny pozostawać bez odzewu, ot co, może wtedy coś by się (ewentualnie) zmieniło...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, dajcie spokój, przecież w końcu powinniśmy się wszyscy nauczyć, że z wypowiedziami niektórych osób nie należy polemizować. Zwłaszcza, że za kilka godzin lub dni będą zawierać treść całkowicie przeciwną do prezentowanej w tej chwili. A polemika czy krytyka i tak nie mają sensu.

Niektóre posty powinny pozostawać bez odzewu, ot co, może wtedy coś by się (ewentualnie) zmieniło...

W TYM przypadku jak najbardziej racja :thumbsup:

A wiec... PLONK !

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyk, prosze w przyszlosci bzs zachowal takie kawalki dla siebie i nie umieszczal ich na forum. Tym tekstem mogles obrazic wiele osob. Podpisuje sie pod tym co napisal Szerszen i pozostali. W tekscie nie ma nic zabawnego, za to jest po prostu obrzydliwy i niesmaczny.

Temat zamykam by nie wywolywal zbednych dyskusji. Nastepnym razem za takie cos poleci waran.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.