Gość Kuanan

WIEWIÓRKA

2 posty w tym temacie

wiewiorka_maskotka.jpg

Słowo wiewiórka wywodzi się z języka praindoeuropejskiego i oznacza ono zwijanie lub skręcanie się, zatem skojarzenia nasze biegną natychmiast w stronę jakiegoś permanentnego ruchu, żywotności i powtarzalności. I oto przed oczami staje nam obraz wiewiórki, żwawo poruszającej się po lesie, pokonującej wszelkie trudności, wychodzącej na zewnątrz ze swojej dziupli w poszukiwaniu pokarmu, w celu gromadzenia zapasów.

Wiewiórka to symbol gospodarności oraz indywidualnych przedsięwzięć. Wszystko, co robi to bystre zwierzątko jest celowe, ukierunkowane na osiągnięcie sukcesu.

Wiewiórka wie, co dla niej najlepsze…

Gdyby rozbić wyraz wiewiórka na cząstki znaczeniowe, można by przyjąć założenie, że podstawę słowotwórczą całości stanowi słowo – wie(dzieć). Wiewiórka zatem wie, co dla niej najlepsze. To mądre zwierzę, potrafiące porządkować obszar, w jakim egzystuje. Również my, jeśli wiemy, do czego dążymy i na czym nam najbardziej zależy kształtujemy wokół siebie ład.

Wiewiórka jest symbolem przedsiębiorczości, zaradności, skrupulatności i wytrwałości w dążeniu do celu. Zatem może godnie reprezentować naszą Uczelnię i robi to z sukcesem już od wielu lat.

źródło:informacje znalezione w necie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiewiórka - przypomniała mi o zapobiegawczości i umiejętności przewidywania. Odkładaniu na później tego, co nie ma sensu trwonić w tej chwili, a w przyszłości może się o wiele bardziej przydac. Uczy cierpliwości, lekkie odizolowanie w swój świat by 'nazbierać troche orzechów' czyt. pozałatwiac pare spraw i nabrac gotowości..

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.