Izabela

Wisząca Skała

10 postów w tym temacie

Ostatnio oglądałam film "Piknik pod Wiszącą Skałą" i jestem do tej pory niesamowicie zaintrygowana tą sprawą. Nie wiem, czy znacie tą historię. Opowiada ona o uczennicach z żeńskiej szkoły w Australii, które 14 lutego zostają zabrane przez swoje nauczycielki na wycieczkę pod Wiszącą Skałę, która znajduje się nieopodal ich szkoły. Dzieje się to na początku XX wieku. Wisząca Skała, to miejsce, które było niegdyś uważane przez Aborygenów za święte. Oni ostrzegali ludzi, aby raczej trzymali się z daleka od tej formacji skalnej ( tego w filmie nie było ).

W dzień walentynek 1900 roku, cztery uczennice wyszły na Wiszącą Skałę, wróciła tylko jedna. Tego dnia zaginęła także ich nauczycielka matematyki. Dziewczyna, która powróciła, nie potrafiła racjonalnie wytłumaczyć co wydarzyło się w górach - opowiedziała, że pozostałe koleżanki wykonywały tam dziwne czynnoci - zdjęły buty, pończochy, jedna z nich tańczyła w słońcu. Potem wszystkie zapadły w sen, następnie po obudzeniu, oprócz jednej - tej, która powróciła, popadły w trans i tak udały się jeszcze wyżej w góry. Uczennica zeznawała, że krzyczała do nich, płakała, jednak te nie reagowały. Wspominała także o... Czerwonej chmurze, która pojawiła się nad skałami. W tym samym czasie, na dole w lesie, gdzie odbywał się poknik, reszta uczestników również usnęła, a zegarki zatrzymały się na godzinie 12. Po około tygodniu została odnaleziona jedna z dziewczyn. Nie miała na sobie znaków pobicia, otarć, nie miała poranionych stóp, które były bose, ani dłoni - tak jakby w ogóle nie poruszała się przez tydzień. Była odwodniona i nie pamiętała niczego.

To zdarzenie nie zostało wyjaśnione do dzisiejszego dnia. Nigdy nie odnaleziono dziewczyn, ich ciał, żadnych śladów. Po pewnym czasie umożono jakiekolwiek śledztwa. Również dlatego, że ludzie, którzy przebywali w pobliżu Wiszącej Skały czuli się nieswojo i dziwnie.

Historia jest fascynująca! Film, troszkę jak dla mnie za mocno "natchniony", jednak dzięki temu ma swój klimat.

Widzieliście go? Co myślicie o tym całym wydarzeniu sprzed wieku?

hanging_rock.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ciekawa historia. Filmu nie widziałem, ale myślę że na ziemi pełno jest takich dziwnych miejsc... Być może to samo dzieje się w trójkącie bermudzkim, stamtąd też mało kto wraca i również nie odnajdują ciał. Podobieństwo widzę również w anomaliach czasowych. Ciekawe co się w takich miejscach tak na prawdę kryje.

Pozdro

sławek

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na początku czytałam o tym, zanim obejrzałam film... Sławek, może rzeczywiście to coś takiego jak Trójkąt Bermudzki. Ale i o nim różnie mówią - niektórzy sądzą, że wcale go tak na prawdę nie ma...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze mi ciarki przechodziły na plecach gdy czytałem o trójkącie i tego typu miejscach. Wierzę, że niewątpliwie coś tam jest. Relacje świadków którzy przeżyli przeprawę przez ten obszar, ilość zaginięć i to takich niewyjaśnionych skłania mnie do przekonania że coś jest na rzeczy. Czytałem że już Kolumb zauważył tam dziwne rzeczy... Ostatnio oglądałem w telewizji program o trójkącie i opowiadał tam taki gośćiu który przeleciał przez coś dziwnego samolotem i jak się okazało, przez krótką chwilę pokonał niemożliwą do przebycia odległość. Musiałby lecieć kilka tysięcy km/godz. Może to miejsce o którym piszesz też ma jakieś dziwne oddziaływanie... Może istnieje jednak coś takiego jak te ziemskie czakramy, tylko tym razem o zgubnym dla człowieka wpływie.

Pozdrowienia

Sławek

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym Trójkatem to jest tak, że wiele z tego, co sie tam dzieje można wyjaśnić naturalnie, ale sa jednak te wszystkie niewyjasnione i to jest takie ciekawe.

Jednak wiele zagadek np pzreszlosci da się naprawdę prosto i jasno wyjasnić. Przykładem moga być spiskowe teorie pana Denikena gdy tymczasem archeologia wiele z nich wyjasnia prosto i logicznie. Tylko, ze ktos z ksiazkami archeologicznymi nieobeznany nie wie o tym i potem powtarza bzdury o ufo i kosmicznych technologiach

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z tobą Szept. Szczerze wierzę w to że 99% tych dziwnych zjawisk, nie chodzi tylko o trójkąt, da się logicznie wyjaśnić. Są to po prostu prawa fizyki, które jeszcze nie są odkryte, na które nie ma wzoru, co jednak daje szansę załamanym naukowcom, którzy twierdzą że już wszystko zostało odkryte :D

Pozdrowienia

sławek

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ależ wiele da się wyjasnić. Archeologia doświadczalna się tym zajmuje :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 13.06.2011 o 14:08, Szept napisał:

Z tym Trójkatem to jest tak, że wiele z tego, co sie tam dzieje można wyjaśnić naturalnie, ale sa jednak te wszystkie niewyjasnione i to jest takie ciekawe.

Jednak wiele zagadek np pzreszlosci da się naprawdę prosto i jasno wyjasnić. Przykładem moga być spiskowe teorie pana Denikena gdy tymczasem archeologia wiele z nich wyjasnia prosto i logicznie. Tylko, ze ktos z ksiazkami archeologicznymi nieobeznany nie wie o tym i potem powtarza bzdury o ufo i kosmicznych technologiach

To  nie żadna spiskowa teoria dziejów i wymysły /wierzenia niektórych jajogłowych pseudo-uczonych  (człowiek o wąskich choryzontach umysłowych ,skąpym światopoglądzie ,ignorant i laik ,choćby niewiem jak był genialny w soich wywodach jakim ekspertem na  ziemi , jeśli tylko ufa w moc swego  ograniczonego rozumu i materialistycznej logiki ,to nigdy nie będzie w  stanie do końca pojąć spraw -  ducha /umysłu  uniwersalnego ,psychiki / duszy własnej i cudzej ,mikro-kosmosu jakim jest umysł ludzki i makro-kosmosu planetarnego  ,według wierzeń starożytnych mędrców z indii (riszich ,joginów ,mistyków ,proroków i wizjonerów / tzw,jasnowidzów ,gnostyków ,filozofów ,świętych itp.   ) .

A  co do dylematów naadprzyrodzonych ,to od początku świata jest dookoła globu ziemskiego rozpięta niewidzialna  ,świetlista ,duchowa i energetyczna sieć matriksa ,takie niewidzialne światłowody rozpięte dookoła ziemi  ,gdzie światy /wymiary - ziemskie ,widzialne i materialne ,przenikają się wzajemnie od pokoleń ze światami duchowymi ,niewidzialnymi ,astralnymi , i człowiek nawet niewie kiedy przekroczy bramy czasopszestrzenne , ponieważ tak wielka szybkość / skok kwantowy ,lub teleportacja ,nie jest jeszcze znana współczesnej nauce Zachodu  ,kiedy to  na Dalekim Wschodzie ,wiedziano o tym od bardzo dawna ,jeszcze przed naszą erą ..

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 14.06.2011 o 10:31, slawek napisał:

Zgadzam się z tobą Szept. Szczerze wierzę w to że 99% tych dziwnych zjawisk, nie chodzi tylko o trójkąt, da się logicznie wyjaśnić. Są to po prostu prawa fizyki, które jeszcze nie są odkryte, na które nie ma wzoru, co jednak daje szansę załamanym naukowcom, którzy twierdzą że już wszystko zostało odkryte :D

Pozdrowienia

sławek

Sprawy Duchowe ,Mistyczne ,Paranormalne  i Nadprzyrodzone to Fizyka Kwantowa może najszybciej odkryć ,nazwałem ją - Astro-meta-fizyką Trans-personalną , lub jak się ją ogólnie nazywa -Parapsychologią Metafizyczną  .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.