Gość rastar

Nadwrażliwość Emocjonalna W Stosunku Do Dzisiejszych Czasów.

4 posty w tym temacie

"znaki, gesty, słowa, na które przeciętny człowiek nie zwraca uwagi. Przeżywają stany wielkiego uniesienia albo absolutnej rozpaczy. I jak mało kto rozumieją świat.- myślałam kiedyś że to ja jestem dziwna że tak mam - dziś wiem jak to jest nazwane i że istnieje choć u niektórych jedynie."

To cytat gdzieś tam z netu.. Mój odnośnik .

Chciałbym poruszyc ten temat (choc wiem ze watek był gdzies tu poruszany) w odniesieniu do zmian jakie zachodzą w świecie, istnieje wiele wątków które można powiązać z tym tematem np. rok 2012 Mój odnośnik kwestia szóstego zmysłu tego ze jest to naturalna oznaka rozwoju który jest poprzez niezrozumienie , i strach tłumiony przez otoczenie. Nie chce się rozwodzić na temat jaki to jestem inny i odpychany przez społeczeństwo. Podałem linki do przeczytania ponieważ za dużo było by do wklejania. Chodzi mi o wasze zdanie na ten temat.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj wielu jest takich co się czują jak czerwony krasnal w zielonym świecie i są jacyś nie z tej bajki.

Dzieki za linki i temat

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie bardzo mi chodziło o to .Oznaki takie zostały zdefiniowane , ponieważ współczesny człowiek ma potrzebę nazywania wszystkiego jako ..nadwrażliwość emocjonalna.. Bardziej chodziło mi o to co sadzicie o tym w świetle tego co jest zamieszczone w linkach. Chodzi mi o to że jakby nie było współczesny człowiek dzisiaj jest bardziej wrażliwy, jego percepcja jest jakby poszerzona. Być może nie ma potrzeby nazywania tego przypadłościami , tylko skupić się na pielęgnowaniu tych cech. Prawie o tym że powiązał bym to z tak naturalna przemianą jakby początkiem alienacjii od praw rządzących dzisiejszym światem, z którymi część z nas w naturalny sposób nie może się pogodzić. Sam niejednokrotnie stawałem przed pytaniem co jest ze mną nie tak, ale tak jak napisałem w poprzedniej treści nie chodzi o mnie, a o to ze powinniśmy zaakceptować siebie, i w słuchać w siebie bo być może to jest jedyna droga do usłyszenia prawdy tkwiącej w nas samych. Być może jest to oznaka walki naszego wyższego ja które rządzi się swoimi prawami, i staje w opozycji do tego co zostało nam wpojone z kultura i wychowaniem.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 10.06.2011 o 12:07, Gość rastar napisał:

No nie bardzo mi chodziło o to .Oznaki takie zostały zdefiniowane , ponieważ współczesny człowiek ma potrzebę nazywania wszystkiego jako ..nadwrażliwość emocjonalna.. Bardziej chodziło mi o to co sadzicie o tym w świetle tego co jest zamieszczone w linkach. Chodzi mi o to że jakby nie było współczesny człowiek dzisiaj jest bardziej wrażliwy, jego percepcja jest jakby poszerzona. Być może nie ma potrzeby nazywania tego przypadłościami , tylko skupić się na pielęgnowaniu tych cech. Prawie o tym że powiązał bym to z tak naturalna przemianą jakby początkiem alienacjii od praw rządzących dzisiejszym światem, z którymi część z nas w naturalny sposób nie może się pogodzić. Sam niejednokrotnie stawałem przed pytaniem co jest ze mną nie tak, ale tak jak napisałem w poprzedniej treści nie chodzi o mnie, a o to ze powinniśmy zaakceptować siebie, i w słuchać w siebie bo być może to jest jedyna droga do usłyszenia prawdy tkwiącej w nas samych. Być może jest to oznaka walki naszego wyższego ja które rządzi się swoimi prawami, i staje w opozycji do tego co zostało nam wpojone z kultura i wychowaniem.

Wiele masz racji w tym .,w psychologii i nauce ,już od dawna funkcjonowało takie sformułowanie - Człowiek Nadwrażliwy Emocjonalnie ,to Człowiek Wrażliwy Psychicznie =Sensytywny :

Słowa sensytywny i informacja pasują do siebie o tyle, że oba pochodzą z łaciny. Informacje zwykło się jednak określać jako poufne. Sensytywny zaś może być człowiek – „czuły, wrażliwy, zdolny do odczuwania i doznawania wrażeń” lub nawet „przeczulony, przewrażliwony” (za Wielkim słownikiem wyrazów obcych PWN, który słowo to zakwalifikował jako używane głównie przez psychologów). Informacje sensytywne, dane sensytywne itp. to kalki angielskich wyrażeń sensitive information, sensitive data.
Mirosław Bańko, PWN
 
JEST TO CZŁOWIEK - INDYGO ,PRZEPEŁNIONY EMPATIĄ =MIŁOŚCIĄ WYŻSZĄ .
 
 
Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.