marcus-95

Tarot Jak Sięgo Przechowuje

13 postów w tym temacie

Większość tarologów jest tego samego zdania że karty powinny być przechowywane w pudełku jakie każde karty ma i dodatkowo w drewnianej wyłożonej czerwonom tkaniną skrzyneczce. Jak wy przechowujecie karty?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tarolodzy - a to dobre.. ;]

Ja przechowuje Tarota w szkatułce wyłozonej granatowym materialem i tylko dlatego, ze taka mi wpadla w rece i pasowala.

Mowisz o roznych 'tarologach' a jak Ty przechowujesz swoje karty?:)

Tak naprawde obojetne gdzie sie te karty trzyma czy to jest szyfon, atłas, biały, czerwony, czarny czy w kwiatuszki.... po prostu szanować talię i nie rzucać nią gdzie popadnie. Swojego czasu trzymałam je w oryginalnym pudełku, w którym ją kupiłam (tekturowe). Mozna tez w materiałowej sakiewce. Nie głupiejmy, fajnie jak sie ma swój kącik, do którego sie zaprasza ludzi i robi klimat i karty trzyma w tajemniczym schowku ale im nie robi to różnicy tak naprawde. Dopoki obcuja z wlascicielem i nie sa wymiętoszone i upaćkane:)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja przechowuje Tarota w drewnianej szkatułce od samego początku (nawet jak kupiłem kilka lat temu i nie wiedziałem nic o Tarocie) poprostu tak było poręczniej.

Według tych tarologów nie całkowicie kolor jest bez znaczenia - czerwony dlatego aby w pewien sposób wzmocnić karty (naładować), aby nie ściągały z Tarocisty zbyt dużo jego energii

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja swojego Tarota przechowuje w specjalnym czarnym woreczku. Jest bardziej elegancko oraz jest bardziej podręczny niż kartonowe pudełeczko :D Każdy tarocista powinien kierować się przeczuciem jak przechowywać swojego tarota. Warto zwrócić uwagę, że każda talia jako, że jest inna zasługuje na inne traktowanie, jednakże zgadzam się z Tribal nie popadajmy w paranoję, najważniejszy jest szacunek jaki obdarzamy karty. Musimy pamiętać, że nawet jeśli dbamy o karty i stosujemy wobec nich najlepsze BHP to zawsze o czymś zapomnimy, czy to o kolorze czy to o czymś innym. Ważne jest przesłanie, że coś zrobiliśmy dla kart z szacunku i w podzięce co jest dla nas satysfakcjonujące.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja kart nie tykam wcale chybe ze gram w Remika albo w Makao :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam cos w rodzaju niebieskiej torebki/kosmetyczkido przechowywania kart

a karty spinam gumka ;) zeby sie nie rozlecialy na wszystkie strony...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pudełku i w woreczku zazwyczaj.

Talie, które się woreczka nie dorobiły leżą w pudełkach w specjalnej szafce w biurku.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tarota co prawda nie mam, ale moje karty mają swój mini ołtarzyk. Są przechowywane w pudełkach oryginalnych.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam piekny niebieski woreczek z wizerunkiem Kaplanki i drewniana skrzyneczke wylozona wewnatrz czerwonym materialem. Na wierzchu skrzyneczki znak om... :) Takze tak przechowuje karty.

Te, ktore mam przy sobie w drodze w woreczku naturalnie trzymam. Nie nosze ze soba skrzyneczki. ;)

Edytowane przez LaMandragora
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje sa nowe i maja swoje pudelko potem bede kombinowac.Nie bede kupowala jakis worek za 30zł ani pudelka za 50zł

cos sie znajdzie.Wazne by szanowac a kolory czy opakowanie nie jest takie wazne

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.