marcus-95

Sny Maga

30 postów w tym temacie

Magowi gdy śpi to przeważnie we śnie widzi przyszłość swoja lub narodu, miasta, świata. dzięki takim snom można określić tagrze ( pisze się także ortografia do poprawki!!!!) czy ktoś dostąpił inicjacji. Bo przeciez zwykłym ludzią śnią się sny archetypowe lub podświadome i większość z nich jest spychana do podświadomosci dlatego wiekszośc ludzi nie pamieta snu. Jeśli magowi nie śni sie przyszłośc to oznacza że czegos nie wykonał należycie cos pominoł lub jakaś sprawa musi się rozwiazac.

czy wy widzicie przyszłośźć we snie i czego ona dotyczy?

Mi natomiast śnią się przyszłe zdarzenia które mnie czekają.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Magowi gdy śpi to przeważnie we śnie widzi przyszłość swoja lub narodu, miasta, świata. dzięki takim snom można określić tagrze ( pisze się także ortografia do poprawki!!!!) czy ktoś dostąpił inicjacji.

Skąd ty takie rzeczy bierzesz?

Bo przeciez zwykłym ludzią śnią się sny archetypowe lub podświadome i większość z nich jest spychana do podświadomosci dlatego wiekszośc ludzi nie pamieta snu. Jeśli magowi nie śni sie przyszłośc to oznacza że czegos nie wykonał należycie cos pominoł lub jakaś sprawa musi się rozwiazac.

Ponawiam pytanie, skad ty takie "rewelacje wynajdujesz? I skąd wiadomo co się komu śni? Zdajesz sobie sprawę, ze przyszłosć nie jest określona? A sny archetypowe i symboliczne każdy odczyta inaczej.

czy wy widzicie przyszłośźć we snie i czego ona dotyczy?

Mi natomiast śnią się przyszłe zdarzenia które mnie czekają.

Skąd wiesz, że śni ci się przyszłosć.

mam do Ciebie pytanie Markusie, czy ty jesteś magiem?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś natknołem się na jakomś stara książkę właśnie o magi i tam to pisało. Kiedy zaczynałem zajmować się ezoteryką weszłem w to i wykonałem swój pierwszy rytuał, poznałem Tarota, runy jako narzędzia bardziej magiczne i o tematyce filozoficznej cos się w moim zyciu zmieniło całe postrzeganie świata to była jakaś duchowa metamorfoza której nie sposób objaśnić. od tamtego momentu śni mi się przyszłość właściwie nie mam pojęcia jak to się stało. Wcześniej kiedy jeszcze nie zajmowałem sie ezo sny były raczej archetypowe a poza tym większości nie pamiętałem. Oczywiście zgodzę się z tobą Szept że sny nie są określone a przyszłość może być zmieniona przez samą wiadomość o niej. większości ludzi pytałem sie co się im śni bo kiedyś mie to interesowało większosci ludzi śniły się sny archetypowe typu jak ten opisany tu na forum o wrzodzie to jest sen archetypowy a wiekszość snów każdy odczyta w pewnym sensie tak samo tak jak karty Tarota.

Wiele rzeczy które mi się śniły sprawdzały się w okresie do jednego miesiąca. Oczywiście niektóre trochę się zmieniały (bo mogło się coś zmienic ) ale większość w całości sie sprawdzała. Czasem były to urywki z życia codziennego urywki ze spotkania rodzinne go czy inne tego typu rzeczy podczas czego przypomina się cała sytuacja która się śniła. Większość snów po przebudzeniu pamiętam lecz zdarzają sie sytuacje że niektórych nie pamietam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ORTOGRAFIA I POPRAWNA POLSZCZYZNA!!!! POPRAW SIĘ :p

A wracajac do tematu, co to za ksiązka, autor i tytuł, rok wydania mozesz sobie odpuscic.

Jak dlugo zajmowaleś się magia, jej podstawami itd że odwazyłeś się zrobić rytuał?

I coż to za pakty musialeś podpisać, ze po jednym rytuale poznałes runy, tarota itd...

Chyba już w jednym temacie uświadomiłeś sobie, że o runach nie masz w zasadzie pojęcia. Więc jak to jest z resztą rzeczy?

Jeśli dobrze odczytuję twoj nick, masz jakies 16 lat, więc sporo nauki przed tobą. Moja rada: nie daj się ograniczyć do jednej ksiązki, jednego poglądu jednej metody

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wtedy było to ok pół roku

Co do run i Tarota - nie zrozumiałaś mnie kiedy na początku zaczołem sie nim zajmować okazało sie że to co jest napisane o nim ja wiem, szybko sie go nauczyłem toteż prawie co dziennie z nim pracowałem. żadnych paktów ani cyrografów nie podpisywałem a ten rytuał nie był wcale skomplikowany. Nie mam pojecia ile wiem nie wiem czy w ogóle coś wiem - tej wersji się trzymam (co wzmacnia oddziaływanie magiczne run)

To jakiś traktat o magii napisany przez polsko rosyjskich okultystów nie wiem jakich bo podpisani są inicjałami lub mottami, nie ma tytułu a poza tym nie nalezy do mnie.

Nie ograniczam się do jednej pozycji, poglądu ani metody.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wtedy było to ok pół roku

Co do run i Tarota - nie zrozumiałaś mnie kiedy na początku zaczołem sie nim zajmować okazało sie że to co jest napisane o nim ja wiem, szybko sie go nauczyłem toteż prawie co dziennie z nim pracowałem. żadnych paktów ani cyrografów nie podpisywałem a ten rytuał nie był wcale skomplikowany. Nie mam pojecia ile wiem nie wiem czy w ogóle coś wiem - tej wersji się trzymam (co wzmacnia oddziaływanie magiczne run)

To jakiś traktat o magii napisany przez polsko rosyjskich okultystów nie wiem jakich bo podpisani są inicjałami lub mottami, nie ma tytułu a poza tym nie nalezy do mnie.

Nie ograniczam się do jednej pozycji, poglądu ani metody.

A nie lepiej Ci sięgnąc po pozycję sprawdzonych i uznanych autorów a nie anonimowych?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak już mówiłaś nie chcę sie ograniczać, patrzenie na świat tak jak to robili członkowie tajnych stoważyszen (np. Hermetyczny zakon Złotego Brzasku) jest fascynujące i może ich metody sa bardziej sprawdzone oraz bezpieczniejsze niż kogo kolwiek innego, a tak w ogóle tylko teoretycznie jest anonimowe bo mogą to byc jakies inicjały takie jak mieli w zakonie Złotego Brzasku

A wracając do tematu pewna bioenergo we śnie widzi przyszłosć.

Edytowane przez marcus-95
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli magowi nie śni sie przyszłośc to oznacza że czegos nie wykonał należycie cos pominoł lub jakaś sprawa musi się rozwiazac.

Jak dobrze, że nie jestem magiem ^^

Czasem były to urywki z życia codziennego urywki ze spotkania rodzinne go czy inne tego typu rzeczy podczas czego przypomina się cała sytuacja która się śniła.

Jeśli codziennie rano jesz śniadanie i coś takiego Ci się przyśni to nic dziwnego, że sen się spełni ;) Często ludziom śnią się wlaśnie takie codziennie czynności powtarzalne. To ponoć oznaka tego, że mózg sprząta i utrwala to i owo. Nie szukałbym tu na siłę rzeczy nadprzyrodzonych, bo to czysta fizjologia.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polsko rosyjscy okultysci... stawiam na Kolesowa, Chrzanowską i spółkę... a i chyba tam jeszcze jakiś Thorsten był czy kto taki...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polsko rosyjscy okultysci... stawiam na Kolesowa, Chrzanowską i spółkę... a i chyba tam jeszcze jakiś Thorsten był czy kto taki...

:hahaha:Tez o nich pomyślalam :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spoko, a mnie sie snią przeszłe wcielenia karmiczne, które odzwierciedlają to co się dzieje na codzień. :)))) Jak masz tak, ze widzisz w snach przyszlosc to doceń to, ale mądrze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aż się muszę po prostu wypowiedzieć.

Boli już to co widzę, moje oczy puchną od literówek i błędów stylistycznych. Na pierwszy rzut oka... Bo potem ono leci jak najdalej żeby nie czytać tych wypocin.

Po drugie.

Co za totalne, makabryczne brednie! Ja nie wiem skąd się chłopcze urwałeś, ale psycholog rozpaczliwie czeka na twój odzew. Żeby nie psychiatra. Inicjacje? OK. Przyswajamy że to się dzieje, wcale nie tak rzadko. Ale to trzeba praktykować coś konkretnie i w tym celu zazwyczaj otrzymujemy inicjacje. Ale nie myląc ich z chorą wyobraźnią która zakrawa na dzieło Czechów albo Monthy Pyhtona. Nie obrażając ich przecież... Radzę byś zanim zabierasz się do jakiejkolwiek magii, jakichkolwiek rytuałów, najpierw wziął się za siebie, douczył języka ojczystego, ewentualnie przeczytał ze trzy normalne książki co bardzo wpływa na level inteligencji. A potem się wypowiadaj.

Bo jak na razie tak w sensie merytorycznym jak i stylistycznym twoja pierwsza wypowiedź to dno głębsze niż znane mi depresje tego świata razem...

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem na forum pierwszy raz i aż się dziwie, jak można nie wiedzieć czegoś co powinno być oczywiste.

Prawdziwy mag, a raczej osoba zajmująca się Tarotem będzie miała prorocze sny ponieważ praca z Tarotem budzi uśpioną dotąd intuicję i podświadomość. Jak wiadomo podświadomość wie o przyszłości wszystko więc stąd prorocze sny.

Edytowane przez ~?=9
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podświadomość to jedno, ale praca z tarotem nie oznacza od razu talentu. To się ma, albo nie. Tarot sam się nie wysmoli z przepowiedniami bez odpowiedniego przewodnika i wbrew pozorom nie jest dla wszystkich.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dyskusję na temat pouczania młodych adeptów magii przeniosłam TUTAJ

W tym miejscu prosze już o trzymanie sie pierwotnego tematu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja chciałam zwrócić uwagę na pewną różnicę między snami proroczymi, a (równie dotychczas niewyjaśnionym) zjawiskiem deja vú...

. Nie mam pojecia ile wiem nie wiem czy w ogóle coś wiem - tej wersji się trzymam (co wzmacnia oddziaływanie magiczne run)

No to życzę powodzenia w stosowaniu run. Przy okazji, w jaki sposób niewiedza miałaby wzmacniać ich magiczne oddziaływanie? Bo coś mi tu nie gra... albo wie się, po co się czegoś używa, konkretnie, dany środek do osiągnięcia konkretnego efektu, dokładnie zaplanowanego - a bez właściwej wiedzy się takiego środka nie da wybrać, albo się czegoś wcale nie rusza...

Ale zapomniałam... runy to przecież takie nieszkodliwe znaczki... i działają przez sam swój kształt... :milczy:

Edytowane przez Elwinga
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Markus, magiem to ty nie jesteś, więc i snów na miarę maga nie masz. Za to ortografię fatalną, co zresztą wyklucza Cię z kręgu magów, wiedźm i ezoteryków.

Zrobisz sobie krzywdę chłopie, jak takim stylem mówienia i pisania wypowiesz zaklęcie czy inwokację. Jak się nauczysz ojczystej mowy w mowie i piśmie to sie wtedy dopiero zabierz za pismo ludów Północy, bo na razie obrażasz Bogów i Ludzi.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wilk mądrze prawi.

Nie zgadzam się z tym, że magowi musi śnić się przyszłość a brak snów jasnowidzących jest oznaką błędu.

Przyszłość to zagadka. Przeszłość jest zamknięta. Teraźniejszość to dar losu.

Mag może śnić o przeszłości by zrozumieć teraźniejszość.

Może śnić o teraźniejszości by zrozumieć siebie, innych i to, co go otacza, oraz podnosić własną świadomość.

Według tej zasady, policjantom powinny śnić się co noc wyłącznie przestępcy i kajdanki, prezydentowi wyłącznie wybory i referenda, a gejom tęcza. Tak się jednak nie dzieje. Być może więc coś źle robią?

A być może poza po prostu policjant po pracy myśli o domu i rodzinie, gej nie bywa spętany obsesyjną myślą o tęczy, prezydent może myśleć o ulubionej muzyce, a kasjerka o zabawie przy piwie...

Być może i Mag jest czymś więcej niż samym magiem, może jest w nim osobowość, przeszłość, teraźniejszość, i ogrom codziennych spraw, które również zasługują na swoje miejsce w jego życiu i umyśle.

Kto jest świadomy, ten wie, jakim przekleństwem jest odsłanianie przyszłości.

Może wybrać tą drogę, lecz nie uzna jej za jedyną istniejącą.

Edytowane przez blackunicorn
3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś jest magiem czy nie. Sny są naszą podświadomością, emocjami, odzwierciedleniem tego o czym myślimy i co przezywamy. Każdy ma w sobie ten dar. Niektórzy mają rozbudzona intuicję, dzięki czemu pojawiają się sny prorocze itp. Ale nie traktuje tego jako coś wyjątkowego. Bo każdy z nas ma takie możliwości. Jesteśmy po prostu ludźmi:)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto jest świadomy, ten wie, jakim przekleństwem jest odsłanianie przyszłości.

Może wybrać tą drogę, lecz nie uzna jej za jedyną istniejącą.

tak jest, widzenie przyszłości może stać się przekleństwem, dlatego czas snu powinien być odpoczynkiem

za to pragnienie ciągłego bycia wyjątkowym poprzez jasnowidzenie i sny o przyszłości to napędzanie swojego ego, więc dajmy żyć innym i nie podglądajmy ich i dajmy żyć sobie - śpijmy spokojnie

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym do tego dodala, że to i tak jest widzenie tylko jednej z możliwości. A nie z góry określonej przyszlości, bo tej nie ma.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim osobistym zdaniem sny, to dla maga wrota do własnej podświadomości czyli do świata duchów. Dlatego opanowanie LD jest jedna z podstawowych technik jaką trzeba opanować. Bardzo wiele duchów, włączając własnych przodków komunikuje się z nami w taki właśnie sposób. Opanowanie własnej krainy snów jest jak opanowanie własnego świata duchowego.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja bym nie łączyła podświadomosci z duchami aż tak. one i tak potrafia do nas dotzreć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W wielu systemach, LD jest podstawą, którą przerabia się na stopniu wtajemniczenia 1 i dopiero opanowanie tego pozwala przejść na wyższe stopnie wtajemniczenia, ponieważ LD jest przedsionkiem do projekcji astralnych, a to na przykład jest potrzebne przy pracy z klifotami Lilith i Gamaliel, oczywiście innymi też, ale od tych dwóch się zaczyna.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bogowie, przysięgam, jeśli mam bywać na tym forum regularnie, to muszę się zaopatrzyć w jakąś foliową nakładkę na klawiaturę, bo znowu ją oplułem śniadaniem.

To jest jakaś prowokacja, tak?

<rozgląda się podejrzliwie>

Wrogowie podrzucili?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ha,Ha,Ha Każdy myśli o tym samym ,ale innych słów używa 

Według moich skromnych słów doświadczony mag ,przepracował całą swoją przeszłość ,karmę -według filozofii buddyjskiej ,toteż nie miewa snów z głębi psychiki -nie-świadomości  ,pod-świadomości i nad-świadomości ,wszystkie trzy poziomy głębi własnej psyche zostały u niego scalone ,lub zintegrował je w sobie w jedną  ,spójną całość = Świadomość czy Samo-świadomość ,w  toku swojej wytrwałej pracy wewnętrznej nad sobą - samo-doskonalenia ciała i emocji i samo - dyscypliny  umysłu /psyche /ducha , gdzie przeszłość ,teraźniejszość i przyszłość ,zlewają się u niego w jedną  ,spójną całość tu i teraz ,lub taką nieustającą świadomość chwili teraźniejszej ,płynącej - od - do - od - do -do - od . itd...

INDYWIDUACJA

 
indywiduacja_small.jpg?itok=igKbe2Zy

 Indywiduacja – proces stawania się ‘indywiduum’, jako nieporównywalnej z niczym innym, odrębnej, wyjątkowej całości. Dlatego można by tłumaczyć indywiduację jako „samorealizację” czy „przejaźnienie”. Jung podkreśla, że indywiduacja nie ma nic wspólnego z samolubstwem czy egoizmem, gdyż oznacza ona w jego rozumieniu lepsze i bardziej kompletne wypełnienie jakości kolektywnych ludzkiego istnienia, przy równoczesnym adekwatnym rozpoznaniu osobliwości jednostki. Taki krok w większym stopniu sprzyja lepszemu funkcjonowaniu społecznemu niż, kiedy osobliwość ta jest zaniedbywana czy wypierana. W sensie społecznym indywiduacja jednostki stanowi „proces formowania się i odróżniania indywiduum, zwłaszcza zaś proces rozwoju indywiduum psychologicznego, jako istoty różnej od ogółu tudzież od psychologii zbiorowej. Dynamika procesu indywiduacji przebiega w sposób samorzutny, naturalny i autonomiczny, potencjalnie będąc danym każdemu człowiekowi, przy czym proces ten w formie wzorcowej występuje stosunkowo rzadko, co sugerować może, że wyodrębnionemu przez niego modelowi nie towarzyszą równie wyraźne, powszechne egzemplifikacje społeczne. Paradoksalny charakter procesu wyraża się więc w tym, że z jednej strony nie można go wymusić, a z drugiej strony, można jednak stworzyć warunki dla jego ułatwienia. W ramach indywiduacji jednostka musi zróżnicować zarówno funkcje ektopsychiczne, szczególnie te dopełniające funkcję dominującą, jak również rozwijać funkcje endopsychiczne, mierząc się i rzeczywistością nieświadomo-subiektywno-afektywną. (A. Kuźmicki)

http://www.jungpoland.org/pl/slownik-jungowski/indywiduacja.html

 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia Wednesday, June 15, 2011 o 18:09, Gość Wilk napisał:

Markus, magiem to ty nie jesteś, więc i snów na miarę maga nie masz. Za to ortografię fatalną, co zresztą wyklucza Cię z kręgu magów, wiedźm i ezoteryków.

Zrobisz sobie krzywdę chłopie, jak takim stylem mówienia i pisania wypowiesz zaklęcie czy inwokację. Jak się nauczysz ojczystej mowy w mowie i piśmie to sie wtedy dopiero zabierz za pismo ludów Północy, bo na razie obrażasz Bogów i Ludzi.

Widze prostą analogie między ulicą "Pokątną" i "Przekątną" :rotfl:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22.06.2011 o 18:45, Laguz Gathanar napisał:

Moim osobistym zdaniem sny, to dla maga wrota do własnej podświadomości czyli do świata duchów. Dlatego opanowanie LD jest jedna z podstawowych technik jaką trzeba opanować. Bardzo wiele duchów, włączając własnych przodków komunikuje się z nami w taki właśnie sposób. Opanowanie własnej krainy snów jest jak opanowanie własnego świata duchowego.

Bardzo mądrze  ,a dla prawdziwego maga i okultysty ,sny są tylko niepotrzebnym balastem głębi psychiczej , którą  trzeba oczyścić ciężką pracą - samo-rozwoju ,samo-realizacji , samo-dyscypliny I Samo-doskonalenia i stać się samo-świadomym swoich trzech jażni -Niewświadomości (Ciała ) ,Podświadomości (Emocji  i Nadświadomości ( Ducha ) ,być jednomyślnym ,dojrzałym  -w mowie ,myśli i czynie ..

Wtedy możemy mówić że świadomie coś tworzymy /robimy /kreujemy .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.