StrażnikTeksasu

Jaśmin Pachnący

Czy jaśmin pozytywnie wpływa na śnienie?   3 głosy

  1. 1. Czy ja?min pozytywnie wp?ywa na ?nienie?

    • Tak, sprawdzi?em/am i rzeczywi?cie dzia?a.
    • Nie, mia?em koszmary
      0
    • Co? si? dzieje, szatan si? tob? interesuje.
    • Tak, ale nie sprawdza?em.
    • Nie, nic si? nie dzia?o.
      0
  2. 2. Czy jeste? ch?tny/a spróbowa? w?a?ciwo?ci ja?minu?

    • Tak, z ch?ci? wypróbuj?, co mi szkodzi.
    • Nie, nie ufam nowinkom.
      0
    • Nie interesuj? si? ?nieniem i dobrym nastrojem z rana. Wstaj? lew? nog?.
      0
    • Powiem znajomym, ale samemu nie chc? spróbowa?.
      0

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

2 posty w tym temacie

Prawie w ogóle tu nie piszę, ale sprawa mnie nurtuje od hoho i jeszcze trochę.

Zaczęło się od tego, że pewnego słonecznego dnia wziąłem z pobliskiego mojej szkole krzaka jaśminu pachnącego gałązkę z kwiatami. Postawiłem ją na parapecie przy otwartym balkonie (od wewnątrz). Tej samej nocy miałem bardzo miłe sny (nieerotyczne) i to jest o tyle dziwne, że od półtora miesiąca nie śniłem dosłownie niczego o czym bym pamiętał.

Postanowiłem sprawę zbadać na koledze. Z tegoż samego krzaka zerwałem jedną gałązkę z kwiatami jaśminu i postawiłem na półce, tuż pod tą z terrariami ptaszników. Następnego dnia słyszę tekst "cholera ale mi się dobrze spało. pierwszy raz od roku miałem sen!". Aż mi się wyrwało, że postawiłem mu to cudo na parapecie.

Śmiesznie było następnego dnia bo miałem jeszcze lepsze sny i byłem jeszcze szczęśliwszy pomimo zbliżających się egzaminów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że kolega wziął tę samą gałązkę z podeschłymi już kwiatami i dał ją na moją szafkę nocną.

Nigdy nie czytałem o właściwościach jaśminu. Może nie pisze nic nowego, ale...dla śniących może to być całkiem miły eksperyment.

zerwijcie sobie gałązkę tej rośliny i połóżcie gdzieś w sypialni. sprawdzimy co się stanie.

pozdrawiam

Cienisty

Edytowane przez StrażnikTeksasu
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam naukowych podstaw, ale z dzieciństwa jeszcze pamiętam takie opinie, że niewielka ilość jaśminu faktycznie pomaga zasnąć, bo delikatnie uspokaja (co może wpłynąć na łatwiejsze zapamiętanie marzenia sennego). Trzeba uważać tylko, żeby nie było go za dużo ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.