blackunicorn

Manta

8 postów w tym temacie

Mam niecodzienne pytanie:

Mianowicie co symbolizuje MANTA?

Przytrafił mi się jakiż czas temu sen, w którym powtarzającymi się symbolami były obserwujące mnie biała Manta i biały nietoperz. Bardzo zależy mi na zinterpretowaniu tych symboli, toteż jeśli ktoś z was wie, co owe zwierzęta mogły symbolizować, bardzo proszę o odpowiedź.

Edytowane przez blackunicorn
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przede wszystkim jesli chodzi o symbolikę senną to poszukaj w sobie, z czym ci się manta kojarzy, czym dla ciebie jest. W naszej kulturze nie występuje ona w wierzeniach i legendach, ale możesz też poszukac coś w mitach innych kultur. Jak coś znajde też dodam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie, czym dla Ciebie są nietoperz, manta, biały kolor, symboliki wody i wiatru, a także symboliki istot które posługują się przede wszystkim słuchem :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę napisać czym są dla mnie, jednak nic nie jest dla mnie jednym, a każdy symbol może mieć wiele znaczeń.

Stworzenia które posługują się słuchem, to stworzenia, które widzą to - co jest zakryte dla wzroku.

Nie gorzej ani nie lepiej. Widzą to inaczej.

W śnie moim nie były białe bielą śniegu, lecz wyglądały jak pozbawione swej wierzchniej warstwy - jakby były pokryte jedynie właściwą skórą... Nagie.

Przyglądały mi się błękitnym wzrokiem. Raz zdawały się być jednym, innym razem dwoma odrębnymi istnieniami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Manta nazywana także diabłem morskim, choć jest zupełnie niegroźna dla ludzi. Ze względu na swój wygląd wzbudza niepokój w ludziach, ale jest to głównie ryba samotnik lub żyje w parze, rzadko w stadzie. Myślę że skoro w twoim śnie pojawił się tak niezwykły symbol, bo chyba nie interesujesz się rybami oceanicznymi? to znak od podświadomości że potrafisz czerpać z ogólnej wiedzy, wychodzić poza określone rejony, a cechy tej ryby charakteryzują twoją osobę - samotnik, ukrywający się czasem przed światem, te ryby żyją na dnie morza, ale potrafią tez nagle wyskoczyć nad powierzchnię wody na wysokość 1,5 metra (http://pl.wikipedia.org/wiki/Manta_%28ryba%29), tak samo ty możesz nagle zaskoczyć otoczenie swoimi opiniami na jakiś temat.

Biel symbolizuje czystość, a brak skóry pokazuje zrzucenie maski i to że nie masz nic do ukrycia, pomimo dążenia do samotności jesteś pewien swoich poglądów i nie obawiasz się konfrontacji z innymi.

Nietoperze są zwierzętami nocnymi i wiedzą jak poruszać się w ciemności. Może masz teraz czas niepewności, dużo pytań i poszukujesz odpowiedzi to zaufaj swojej intuicji, bo tak naprawdę wiesz co robić.

Nietoperz był dla plemion obu Ameryk emblematem szamańskiej inicjacji i odrodzenia, może czeka cię czas zmian na drodze duchowej.

I manta i nietoperz się ukrywają, szukają odosobnienia, to może stać się teraz twoją potrzebą.

ps a patrząc na twój awatar/chyba Salomon Kaine/ to samotna walka i poszukiwanie wiedzy w pojedynkę nie jest ci obce.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mariko, dziękuję.

Twoja odpowiedź przemawia do mnie.

Być może to mało skromne z mojej strony, jednak nie uznaję fałszywej skromności, nawet gdy dobrze wygląda :D

Istotnie, słowa Twoje wypełniają się powoli w swej części, w innej dążą do wypełnienia.

Faktycznie, niewiele wiem na temat oceanu, toteż podałaś mi przy okazji bardzo ciekawą informację na temat jednego z najmniej znanych stworzeń. Przyznam szczerze, że trochę obawiałem się znaczenia tego snu, jednak w tym momencie jestem całkowicie uspokojony.

Kłaniam się więc nisko i kapelusza uchylam w podzięce.

Edytowane przez blackunicorn
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodaj do tego, że biel to symbol śmierci, ale też w ujęciu inicjacyjnym. Ukazuje, że czasem tzreba zejśc do świata podziemi świata śmierci, stoczyć samotną walkę i umrzec by się odrodzić na nowo.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś, pomagając komuś miałem wizję mant, jak płyną przez głębię oceanu, nie zważając na to czy

mają pod spodem totalną otchłań, czy obok rafy koralowe.

Wydaje mi się że to zwierzę bardzo sprzyja rozwijaniu spokoju, stabilności, niewzruszoności.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.