Gość Kuanan

Oczyszczanie kart

16 postów w tym temacie

Poniżej, chcę przedstawić rożne sposoby oczyszczania kart bez rozróżniania, czy dotyczy to kart klasycznych, tarota, czy ostatnio modnych kart anielskich;)

Wiadomo jest, że jak nabywamy nową talię to cieszymy się nią, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że trzeba te karty oczyścić, dotyczy to przede wszystkim osób, które stawiają pierwsze kroki w romansie z nimi ;)

Wiadomym, jest też, że od czasu do czasu już obeznani w temacie, oczyszczają karty. Robi się to z rożnych powodów, np. zanieczyszczenia energią innych ludzi lub po prostu nasza podświadomość wysyła do nas informacje, że coś jest nie tak:((

Takimi sygnałami wysyłanymi przez naszą podświadomość może być to, że niektóre karty bardzo lubimy, a innych wręcz unikamy, boimy się ich, nie możemy przypomnieć sobie ich znaczenia lub - nie pamiętamy żadnego pozytywnego, co może sugerować, że połączenie między naszą podświadomością a symboliką karty zostało zerwane. Wobec zaistniałych czynników nasza współpraca z kartami staje się ciężka, co w konsekwencji nieraz doprowadza, do odrzucenia kart na zawsze lub na jakiś czas.

Nowe talie kart przygotowywałam w następujący sposób:

1) oczyszczałam- poprzez przeciąganie nad świecą, a aniołki dodatkowo opukuję

2) nosiłam je przy sobie cały czas, spałam z nimi, aby nabrały one mojej energii.

Powyższe kroki stosowałam zarówno do kart z talii klasycznej, jak i aniołków.

A te sposób znalazłam w sieci:

1) Jest to rytuał zaczerpnięty z białej magii, który polega na wykorzystaniu czterech żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia. Przed wykonaniem rytuału należy się skupić, zamknąć w pokoju i w ciszy przystąpić do ceremoniału. Zapalamy białą świecę, kadzidło lub białą szałwię. Będą nam jeszcze potrzebna dwie miseczki z solą i wodą. Każdą kartę przeciągamy z obu stron nad świecą i kadzidłem, a następnie posypujemy solą i odstawiamy. Robimy takz każdą kartą. Na końcu kropimy karty lekko wodą. Ostrożnie aby nie zamoczyć kart.

2)wrzucenie do woreczka z talią garści soli i odstawienie kart na kilka dni.

3) wrzucenie do woreczka z kartami kwarcu różowego, który także oczyści karty.

W tym miejscu chciałabym poznać również Wasze metody oczyszczania kart i zaprosic tym samym do dyskusji.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój sposób na oczyszczenie kart tarota to przeciaganie nad świeca i strzepywanie reka starej energii. Potem układam je w kolejności ze straznikiem na wierzchu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja oczyszczam karty nad swieca,kazda karte przekładam nad płomieniem.Robie to w dzien pełni,nastepnie kłade je na noc na parapecie by nabrały energii.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co rano oczyszczam ...siebie ;)

energetycznie tez

nie oczyszczam kart - mam je po mamie, ale nigdy nie oczyszczalam tak solidnie

za to mam pewien gest "odcinajacy" - spinam je gumka, czasem dodatkowo stukne o blat stolu (debowy)

a po skonczonej pracy wkladam do niebieskiej torebki

nie ukladam, nie stosuje straznika (w ogole)

jak do tej pory zawsze dobrze mi sluzyly - a uzywam ich pare lat

nie protestuja, nie klamia - chyba ze sama cos przekrece

nie "lepia" mi sie do rak

ale rece po dluzszym czytaniu kart czasem oczyszczam - strzepuje, czasem myje w fioletowym swietle

(uzywam ich do czytania energii i przenosze potem na karty)

kazdy ma swoje sposoby :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam! jestem tu od dziś od kilku chwil i mam pytanie po przeczytaniu poprzednich postów: "nie stosuje straznika (w ogole)" chodzi o temat z oczyszczaniem kart, czy ktoś może mi przybliżyć ten temat? lub podać linki do wyjaśnienia/podpowiedzi? jakie karty anielskie najepiej kupić dla osoby początkującej? HELPPP

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.najlepiej kupywac karty sobie samemu... poczuc ich wibracje, no i te oczywiście które "mówią" do Ciebie same

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziękuję za odpowiedz! mam pytanie wyżej czytałam o "strażniku" do kart? o co dokładnie chodzi? zaczynam dopiero poznawać karty Anielskie i nie chcę popełnić "gafy"!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdradzę Wam swój sposób na oczyszczanie kart, ktore stosuję w zależności od potrzeb.

sorcerer.gif

Robie koło z soli na stole.

W kole zapalam czarną swiecę i kadzidełko z białej szałwi.

Na środku koła kłade karty.

Przeciagam każdą kartę nad kadzidełkiem i zapalona świecą wypowiadając cos w rodzaju że oczyszczam ja w ogniu z wszelkich negatywnych energii itd....

to samo nad kadzidełkiem . nastepnie odkładam karty i czekam aż spali się świeca i kadzidełko. Nie wyjmuję wczesniej kart z koła.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziękuję za odpowiedz! mam pytanie wyżej czytałam o "strażniku" do kart? o co dokładnie chodzi? zaczynam dopiero poznawać karty Anielskie i nie chcę popełnić "gafy"!

myślę, że chodzi tu o karty tarota,w których można wybrac kartę spośród całej tali, która ma pełnic funkcję strażnika, tejże talii. Ja tego nie stosuję, ani w kartach klasycznych, ani w aniołkach.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja rowniez nie stosuje straznika,ale polecam oczyszczanie kart nad swieca,obrazkiem nad ogniem.Jak rowniez połozyc na parapecie w czasie pełni,nabieraja mocy .Pozdrawiam

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo Wam dziękuję!

poproszę jeszcze o podpowiedź gdzie mogę poczytać na temat kart anielskich?

będę w Krakowie 19.03 więc chyba uda mi się dotrzeć na 13 na spotkanie? :-) bardzo bym chciała być tam!!!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja oczyszczam karty układając je w kolejności, następnie staram się przy pomocy wahadełka przekazać im swoją energię, oraz uspokoić je (karty). Następnie rozkładam je w wachlarz obrazami do siebie i mówię jak chcę z nimi pracować. Nie patrzę na jakieś konkretne terminy oczyszczania, ponieważ to zależy od własnych potrzeb, czasem dwa lub trzy pytania i trzeba znowu je oczyścić. Ważne jest to aby zadziałać na swoją psychikę, że karty są oczyszczone. Bo czasem nieładnie układa się współpraca z kartami kiedy je oczyściliśmy ale gdzieś tam mamy wątpliwości itp. Sposobów na oczyszczanie jest dużo, ale warto mieć te własne i sprawdzone, tak jak przepis na pierogi lub zupkę :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sporadycznie układam karty w kolejności oraz oczyszczam przeciagajac kazda z osobna nad płomieniem świecy

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam Was,
dlaczego uzywa sie niebieskich woreczkow do przechowywania kart tarota?? jakie ma znaczenie nebieski kolor??
czy np.czerwony odstraszajacy wszystko zlo kolor niebylby lepszy??
jestem jeszcze nowicjuszka 
i jeszcze jedno pytanie : jak znalezc szamanke, wiedzme??? ofert jest wiele -ale jak ta prawdziwa znalezc???
Renata
 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj jestem szamanem z  powołnia , niebieski to kokloe uspokajający 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.