Indianiec

Wezwanie Burzy

43 postów w tym temacie

Witam.Nie wiem czy zalicza się to bardziej do szamanizmu czy magii rytualnej(oba praktykuje),ale dzięki ołtarzykowi,świecy,odrobiną soli i ziół potrafię wywołać burzę.Najpierw zaczyna dąć wicher,potem kropi deszcz-co chwile coraz mocniej, aż w końcu rozpętuje się burza.I działa to w dwie strony, umiem także odwołać deszcz.Nie był to przypadek,że cos tam powiedziałem i zbiegiem okoliczności zaczęła się burza-było tak kilkakrotnie.Zarówno w słoneczne jak i pochmurne dni.Co wy o tym sądzicie?Jakieś inne informacje o kontrolowaniu pogody.Gdzieś czytałem, że niegdyś indiańscy szamani potrafili wzywać pogdę.Nazywali się chyba zaklinaczami albo zamawiaczami.Nie pamiętam już :)Czekam na wasze opinie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jako praktykujący szamanzim i magie rytualną chyba powinieneś wiedzieć do czego sie to zalicza? I jako praktyk szamanzimu na pewno wiesz jak działa zaklinanie pogody :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo tak właściwie to powiem,że szamanizm ma w sobie elementy magi rytualnej.Więc do końca nie można być pewnym ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... Ja jestem pewna tego co robię i jak robię. A czym dla Ciebie jest szamanizm?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każda forma magii ma pewne rytuały... tylko, że magia ceremonialna to zupełnie co innego i inne podejście do relacji mag-inne istoty niż szamanizm.

To kwestia spojrzenia na świat - i to dość istotna.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak Szerszeniu :drinking25:

Szamanizm to szamanizm, magia rytualna czy ceremonialna to coś innego. I jeśli ktoś praktykuje i to i to, powinien znac różnicę i wiedzieć co odprawia kiedy odprawia

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No sądząc z opisu rytuału to raczej Indiniec jednak siedzi w ceremonialnej a nie w szamaniźmie... ;-) ale w sumie ja się nie znam...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szamanizm-czym dla mnie jest?Według mnie nie jest to po prostu jakieś tam czary-mary.Szamanizm jest drogą życia,postanowieniami.Jest to wiara z podłożem takim trochę animistycznym.Trzeba sobie wyobrazić,poczuć,że wśród nas są duchy,ale nie w znaczeniu europejskim czyli upiór czy zjawa,ale duchy wiatrów czy duchy płomieni.Trzeba sobie uzmysłowić,że jeden ten duch zajmuje się drzewem, a inny skałą,a jeszcze inny strumieniem.Świat duchów przenika nas do głębi.Są one obecne wokół nas od początku do końca naszego życia.Szamanizm jest więc religią jak i postrzeganiem świata.Nie umiem tego wytłumaczyć inaczej.A z tą magią rytualną chodziło mi o to,że w szamanizmie jako magii wykorzystuje się przedmioty,formuły itd.Ale jest to tylko element podobny,a nie jakieś olbrzymie podobieństwo.

A i ja wyznaje taki świat,pełen duchów,mocy natury i energii otaczającej nas.Nie jestem jakimś fanatycznym katolikiem czy islamistą.Bez urazy.

Edytowane przez Indianiec
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jakie relacje zakładasz (o ile zakładasz) między sobą/szamanem a tymi duchami?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:sciana:

Szamanizm jest drogą życia,postanowieniami.Jest to wiara z podłożem takim trochę animistycznym

Nie takim trochę animistycznym. Animizm i szamanizm łącza się ze sobą ściśle.

Trzeba sobie wyobrazić,poczuć,że wśród nas są duchy,ale nie w znaczeniu europejskim czyli upiór czy zjawa,ale duchy wiatrów czy duchy płomieni

I takie i takie. Duchy natury to inne istoty duchowe niż dchy ludzi ale też upiory :p

.Szamanizm jest więc religią jak i postrzeganiem świata.Nie umiem tego wytłumaczyć inaczej.A z tą magią rytualną chodziło mi o to,że w szamanizmie jako magii wykorzystuje się przedmioty,formuły itd.Ale jest to tylko element podobny,a nie jakieś olbrzymie podobieństwo.

Szamanizm nie jest religią!!! To światopogląd. A to zasadnicza różnica. fakt, że różne kultury szamańskie są często zwiazane z pewnymi kultami religijnymi nie czyni szamanizmu religia. Szamanizm nie jest magią. owszem czasem szamani korzystają z magii, odprawiają rytuały, ale to inne rodzaje energii i rytuałów.

Proponuję Ci na początek poznać podstawy szamanizmu i podstawy magii zanim zaczniesz twierdzic, ze praktykujesz szamanizm tradycyjny, co coś mi się wydaje, ze masz bardzo mgliste pojęcie na temat szamanizmu.

Na naszym forum znajdziesz troche informacji oraz wykaz literatury, jaką warto znać. Szuka w dziale Szamanizm.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem Szamanem z krwi i Kości od wielu wcieleń ,i dziwi mnie jak ktoś pięknie bierze wytwory własnej psychiki za realne doznaznia.

Moja matka jak kiedyś popiła to miała tak nieziemskie wizje i doznaia że dla psychiatry był by to niezły obiekt badawczy ,przecież w alkoholu jest Spirytus od Spirit czyli Duch .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I co Zadziałało aż 3 krytyków narazie się zgłosiło :lol: do weieczora pewnie bydzie tego Moc ,ja pomocy napewno nie potrzebuję,ale to jest moja metoda jako Jogina i Mistrza Zen Prowokować Do Samodzielnego Myślenia .

Pozdrawiam,Namaste,Alocha ,Do Swidania itd.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyk,bez urazy,ale i ja mogę powiedzieć,że się naćpałeś,albo masz psychozę i bredzisz.Więc nie sugeruj jak nie wiesz...

Edytowane przez Indianiec
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz ,w dzisiejszych czasach tylko przy osobistym kontakcie w 4 oczy można naprawdę poznać człowieka ,ponieważ plotki i pomówienia od zawsze spaczały czyjś charakter ,i zniekrztałcały rzeczywistość dając pozory prawdy,czytaj u mnie u dołu w sygnaturze ,dla niekturych symbole ,metafory itd. to prawda ,a to tylko iluzje umysłu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda.U mnie w miejscowości ksiądz się dowiedział o tym.Najlepsze,że wie to tylko z plotek,poświadczeń jakiegoś pacana,który nie zapyta wprost.Uważa mnie za heretyka i pewnie najchętniej by mnie na stos wrzucił ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiecie co ? Chyba sie zabije... :D

Ja proponuję rytualne złożenie w ofierze :) Nie Ciebie Ulf :D

Prawda.U mnie w miejscowości ksiądz się dowiedział o tym.Najlepsze,że wie to tylko z plotek,poświadczeń jakiegoś pacana,który nie zapyta wprost.Uważa mnie za heretyka i pewnie najchętniej by mnie na stos wrzucił ;)

A tak z ciekawości, to jakiego ty jesteś wyznania, bo, że szamańskiego nie, to już ustaliliśmy :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak.Podszedł zaczął ze mną rozmawiać o tym jakie to jest złe i nie dobre,że nie po chrześcijańsku,jaki to ze mnie jest cwaniaczek,który się bogu sprzeciwia.Nie bedę cytował bo to było chore.Bełkot fanatyka.Kolega opowiadał jak na mszy kazania robił po prostu "cudowne".

Wyznanie-animizm :D

Edytowane przez Indianiec
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak.Podszedł zaczął ze mną rozmawiać o tym jakie to jest złe i nie dobre,że nie po chrześcijańsku,jaki to ze mnie jest cwaniaczek,który się bogu sprzeciwia.Nie bedę cytował bo to było chore.Bełkot fanatyka.Kolega opowiadał jak na mszy kazania robił po prostu "cudowne".

Wyznanie-animizm :D

uhym... to uważam, że możevcie sobie rączkę podac :lol::milczy:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Animizm - wiara w duszę i duchy, przypisywanie duszy ludziom, zwierzętom, roślinom, a czasami nawet przedmiotom martwym i zjawiskom.

Pojęcie animizmu stworzył brytyjski antropolog Edward Burnett Tylor (1832-1917) w latach 70 XIX wieku i stworzył w religioznawstwie teorię, według której wiara w duchy jest niezbędnym minimum do powstania religii i była najwcześniejszym stadium jej rozwoju. Tylor zaprezentował tą teorię w pracy zatytułowanej „Primitive Culture” (1871), przetłumaczonej na polski pod tytułem „Cywilizacja pierwotna” (1896–98). (http://www.religie.424.pl/articles.php?pg=13&lng=pl)

Animizm jest elementem i podstawą wielu religii, to jaką konkretnie Ty wyznajesz? :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.Nie wiem czy zalicza się to bardziej do szamanizmu czy magii rytualnej(oba praktykuje),ale dzięki ołtarzykowi,świecy,odrobiną soli i ziół potrafię wywołać burzę.Najpierw zaczyna dąć wicher,potem kropi deszcz-co chwile coraz mocniej, aż w końcu rozpętuje się burza.I działa to w dwie strony, umiem także odwołać deszcz.Nie był to przypadek,że cos tam powiedziałem i zbiegiem okoliczności zaczęła się burza-było tak kilkakrotnie.Zarówno w słoneczne jak i pochmurne dni.Co wy o tym sądzicie?Jakieś inne informacje o kontrolowaniu pogody.Gdzieś czytałem, że niegdyś indiańscy szamani potrafili wzywać pogdę.Nazywali się chyba zaklinaczami albo zamawiaczami.Nie pamiętam już :)Czekam na wasze opinie.

Co do kontrolowanie pogody to zapytaj w Instytucie Meteorologii i gospodarki wodnej. Na pewno ich to zainteresuje.

Pożyteczna umiejętność z tą burza, są w Afryce rejony gdzie nie pada więc na pewno się tam przydasz. Pytanie czy interesuje cię pobyt w Afryce.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.