Indianiec

Wezwanie Burzy

43 postów w tym temacie

Powiem wam jedno ,mój wujek jak kiedyś popił ,to był pewien że wywołał burzę i pioruny :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.Nie wiem czy zalicza się to bardziej do szamanizmu czy magii rytualnej(oba praktykuje),ale dzięki ołtarzykowi,świecy,odrobiną soli i ziół potrafię wywołać burzę.Najpierw zaczyna dąć wicher,potem kropi deszcz-co chwile coraz mocniej, aż w końcu rozpętuje się burza.I działa to w dwie strony, umiem także odwołać deszcz.Nie był to przypadek,że cos tam powiedziałem i zbiegiem okoliczności zaczęła się burza-było tak kilkakrotnie.Zarówno w słoneczne jak i pochmurne dni.Co wy o tym sądzicie?Jakieś inne informacje o kontrolowaniu pogody.Gdzieś czytałem, że niegdyś indiańscy szamani potrafili wzywać pogdę.Nazywali się chyba zaklinaczami albo zamawiaczami.Nie pamiętam już :)Czekam na wasze opinie.

Chłopie, ośmieszasz sam siebie. Jeśli praktykujesz, to jak możesz nie wiedzieć? Masz lat 13 i bawisz się w Iniańca? Czy robisz tu kabaret?

Bo tak właściwie to powiem,że szamanizm ma w sobie elementy magi rytualnej.Więc do końca nie można być pewnym ;)

To zdecyduj się, praktykujesz szamanizm, magię czy na razie podnosisz sobie ego?

Szamanizm-czym dla mnie jest?Według mnie nie jest to po prostu jakieś tam czary-mary.Szamanizm jest drogą życia,postanowieniami.Jest to wiara z podłożem takim trochę animistycznym.Trzeba sobie wyobrazić,poczuć,że wśród nas są duchy,ale nie w znaczeniu europejskim czyli upiór czy zjawa,ale duchy wiatrów czy duchy płomieni.Trzeba sobie uzmysłowić,że jeden ten duch zajmuje się drzewem, a inny skałą,a jeszcze inny strumieniem.Świat duchów przenika nas do głębi.Są one obecne wokół nas od początku do końca naszego życia.Szamanizm jest więc religią jak i postrzeganiem świata.Nie umiem tego wytłumaczyć inaczej.A z tą magią rytualną chodziło mi o to,że w szamanizmie jako magii wykorzystuje się przedmioty,formuły itd.Ale jest to tylko element podobny,a nie jakieś olbrzymie podobieństwo.

A i ja wyznaje taki świat,pełen duchów,mocy natury i energii otaczającej nas.Nie jestem jakimś fanatycznym katolikiem czy islamistą.Bez urazy.

Szerszeń zadał Ci pytanie, jakie są Twoje relacje z tym światem duchów. Dla szamana nie ma problemu z odpowiedzią na to pytanie, a Ty wciąż jej nie udzieliłeś. Więc ja ponawiam pytanie Szerszenia.

A przy okazji radzę zainwestować w jakąś dobrą książkę o szamanizmie bo na razie nie masz o nim pojęcia,

Mistyk,bez urazy,ale i ja mogę powiedzieć,że się naćpałeś,albo masz psychozę i bredzisz.Więc nie sugeruj jak nie wiesz...

O Tobie można powiedzieć dokładnie to samo.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, oplułem się śniadaniem :D

Ale dajcie chłopakowi trochę luzu, widać że wie że gdzieś dzwonią, tylko nie wie jeszcze w jakim chramie i czy w dzwony czy w gongi ;)

Sprawa nr 1 - Indianiec, z ta magią rytualną toś trochę przesadził. Akurat ona ma się do szamanizmu jak mleko do wódki - można zapijać, ale paw murowany. A to przede wszystkim dlatego, że mag rytualny będzie zmuszał duchy do posłuszeństwa, wzywał je w obficie naładowanym symboliką i magicznymi formułkami rytuale - i na tym właściwie jego bezpośredni kontakt z duchami się kończy. Z kolei szaman z duchami głównie współpracuje i układa się, coś na zasadzie religii rzymskiej, czyli "do ut des" - daję, żebyś i ty coś dał. Dlatego w szamaniźmie tak ważne jest ofiarnictwo. z resztą skoro jesteś jak pisałeś animistą (mam już dość tych wszystkich -istów i -izmów ;) ), to doskonale zakumasz że duch powiedzmy flaszki rumu jest miłą ofiarą dla duchów, z którymi się szaman układa.

sprawa nr 2 - żeby być szamanem potrzebne jest nie tylko wola i chęć, ale przede wszystkim powołanie przez duchy, objawiające się często w postaci choroby szamańskiej (o której w kolejnym odcinku :) ). Sam, bedąc szamanem, rozumiem że sprawa choroby szamańskiej i generalnie powołania przez duchy jest bardzo osobista i intymną sprawą, więc zapytam tylko po pierwsze - czy wiesz co to taki powołanie, a po drugie czy przeszedłeś chorobę szamańską - bez szczegółów jeśli nie chcesz odpowiadać , wystarczy tak lub nie.

sprawa nr 3 - wywoływanie burzy to sprawa grubego kalibru i potrafią to tylko wielcy szamani, i to rdzenni, tradycyjni, nie słyszałem jeszcze o kimś z zachodu który by to potrafił, tym bardziej za pomocą świeczki, górki i ziółek. Więc są dwie opcje - albo to faktycznie przypadek, albo duchy chcą ci coś przekazać (w najgorszym wypadku trafił ci się jakiś z wrednym poczuciem humoru i się tobą bawi, czego ci oczywiście nie życzę).

Sprawa nr 4 - Szept, z tą animistyczna religią trochę przesadziłaś ;) religie naturalne (szczególnie te stricte animistyczne) mają to do siebie, że są mocno związane z ziemią, na której się rozwijały - dlatego np ciężko być shintoistą w Brazylii. Ja sam o sobie mogę powiedzieć że jestem animistą, ale nie podam ci konkretnej religii - jak z całym moim szamaniemiem, i generalnie szamanieniem na zachodzie, gdzie została przerwana ciągłość przekazu, jestem po prostu kulturowym kundlem który stara się ze strzępów informacji i tego, co mi duchy powiedzą złożyć jakaś spójną całość, co by się kupy trzymał ten mój animizm na Zachodzie.

Japierdziele, ale wysmarowałem epopeję :D

5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba nie doczekam kolejnego odcinka. Co z tą chorobą szamańską? A jeśli ktoś przeżyje coś takiego, a nie będzie wiedział, że to było akurat to? :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A jeśli ktoś przeżyje coś takiego, a nie będzie wiedział, że to było akurat to?

To ląduje albo w grobie, albo w psychiatryku.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Asus masz rację. Przesadziłam i mnie ponioslo. Ale z każdym dniem dochodze do wniosku, ze bliżej mi do tego kundlizmu (a niech bedzie jakiś - izm :D ) Tylko duchy inne ale o tym nie tu :) Zreszta sam wiesz :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 24.06.2011 o 13:39, Indianiec napisał:

Mistyk,bez urazy,ale i ja mogę powiedzieć,że się naćpałeś,albo masz psychozę i bredzisz.Więc nie sugeruj jak nie wiesz...

Prawdziwy Szaman ,a nie pseudo-szaman jakich wielu , dokładnie w europie ,brany był przez niewiedzę ludzką  za chorego psychicznie,o tak ,wielka jest dzisiaj wiedza i wiara pokolenia kopulacyjnych alkoholików :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.06.2011 o 17:54, Asus napisał:

To ląduje albo w grobie, albo w psychiatryku.

Jak będzie wierzył w swoje fantazje :rotfl:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szaman to - Czarownik ,Mag ,Okultysta ,Widzący ,Ezoteryk ,Wiedzący    a nie tylko Wierzący ) Wojownik ,psychoterapeuta (ekspert ),/kapłan/ teolog  ,parapsycholog ,spirytualne medium ,metafizyk ,astrofizyk 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.06.2011 o 08:36, Asus napisał:

Kurde, oplułem się śniadaniem :D

Ale dajcie chłopakowi trochę luzu, widać że wie że gdzieś dzwonią, tylko nie wie jeszcze w jakim chramie i czy w dzwony czy w gongi ;)

Sprawa nr 1 - Indianiec, z ta magią rytualną toś trochę przesadził. Akurat ona ma się do szamanizmu jak mleko do wódki - można zapijać, ale paw murowany. A to przede wszystkim dlatego, że mag rytualny będzie zmuszał duchy do posłuszeństwa, wzywał je w obficie naładowanym symboliką i magicznymi formułkami rytuale - i na tym właściwie jego bezpośredni kontakt z duchami się kończy. Z kolei szaman z duchami głównie współpracuje i układa się, coś na zasadzie religii rzymskiej, czyli "do ut des" - daję, żebyś i ty coś dał. Dlatego w szamaniźmie tak ważne jest ofiarnictwo. z resztą skoro jesteś jak pisałeś animistą (mam już dość tych wszystkich -istów i -izmów ;) ), to doskonale zakumasz że duch powiedzmy flaszki rumu jest miłą ofiarą dla duchów, z którymi się szaman układa.

sprawa nr 2 - żeby być szamanem potrzebne jest nie tylko wola i chęć, ale przede wszystkim powołanie przez duchy, objawiające się często w postaci choroby szamańskiej (o której w kolejnym odcinku :) ). Sam, bedąc szamanem, rozumiem że sprawa choroby szamańskiej i generalnie powołania przez duchy jest bardzo osobista i intymną sprawą, więc zapytam tylko po pierwsze - czy wiesz co to taki powołanie, a po drugie czy przeszedłeś chorobę szamańską - bez szczegółów jeśli nie chcesz odpowiadać , wystarczy tak lub nie.

sprawa nr 3 - wywoływanie burzy to sprawa grubego kalibru i potrafią to tylko wielcy szamani, i to rdzenni, tradycyjni, nie słyszałem jeszcze o kimś z zachodu który by to potrafił, tym bardziej za pomocą świeczki, górki i ziółek. Więc są dwie opcje - albo to faktycznie przypadek, albo duchy chcą ci coś przekazać (w najgorszym wypadku trafił ci się jakiś z wrednym poczuciem humoru i się tobą bawi, czego ci oczywiście nie życzę).

Sprawa nr 4 - Szept, z tą animistyczna religią trochę przesadziłaś ;) religie naturalne (szczególnie te stricte animistyczne) mają to do siebie, że są mocno związane z ziemią, na której się rozwijały - dlatego np ciężko być shintoistą w Brazylii. Ja sam o sobie mogę powiedzieć że jestem animistą, ale nie podam ci konkretnej religii - jak z całym moim szamaniemiem, i generalnie szamanieniem na zachodzie, gdzie została przerwana ciągłość przekazu, jestem po prostu kulturowym kundlem który stara się ze strzępów informacji i tego, co mi duchy powiedzą złożyć jakaś spójną całość, co by się kupy trzymał ten mój animizm na Zachodzie.

Japierdziele, ale wysmarowałem epopeję :D

Ja pierdziele ,paranoje potrafią być bardzo realistyczne .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 24.06.2011 o 11:46, Indianiec napisał:

Bo tak właściwie to powiem,że szamanizm ma w sobie elementy magi rytualnej.Więc do końca nie można być pewnym ;)

To co z ciebie za szaman bez wewnętrznej wiedzy i doświadczenia ? szaman to przede wszystkim indywidualna ,samotna droga wojownika ,który nieraz doświadczył życia i śmierci -reinkarnacji ,a tu masz Indianiec ,szamanie ,chaotyczny magiku :lol:

http://www.taraka.pl/edukacja_szamana

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.