Szept

7 Ludzi Z Nieprawdopodobnymi Zdolnościami

6 postów w tym temacie

1. Niesamowity Mózg (Daniel Tammet)

Daniel Paul Tammet jest brytyjskim savantem autystycznym. Posiada szereg uzdolnień matematycznych i bardzo szybko uczy się nowych języków. Urodził się z wrodzoną padaczką.

Według opowiadań jego rodziców był dzieckiem bardzo niespokojnym i często płakał. Jedyną czynnością, która go wtedy uspokajała, było bujanie w kojcu, co mogło świadczyć o autyzmie Daniela. W wieku czterech lat miał ostry atak epilepsji, od tego czasu nastąpiły duże zmiany w mózgu Tammeta, zaczął bardzo interesować się matematyką i nie miał kontaktu z rówieśnikami. (Wikipedia)

Jak się okazuje, 1 osoba na 1000 rodzi się ze schorzeniem mózgu zwanym synestezją - polega ona na łączeniu wrażeń zmysłowych. Daniel doświadcza liczby jako kolory. W jego umyśle, każda liczba do 10,000 ma swój własny wyjątkowy kształt i potrafi on “widzieć” rezultaty obliczeń jako krajobrazy. Tammet nie tylko słownie opisuje te wzroki, lecz także tworzy szatę graficzną, szczególnie obrazy akwareli, taki jak jego obraz pi.

Tammet posiada europejski rekord w uczeniu się na pamięć i opisywaniu PI (zna sekwencję 22,514 cyfr - recytuje ją 5 godzin i 9 minut). Poza tym zna następujące języki obce: francuski, fiński, niemiecki, hiszpański, litewski, rumuński, estoński, islandzki, walijski i esperanto.

“Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentował na potrzeby filmu dokumentalnego, miał nauczyć się mówić po islandzku w siedem dni. Ostatniego dnia miał występ na żywo w islandzkiej telewizji i ku zdumieniu wszystkich Daniel był w stanie rozmawiać z islandzkimi redaktorami bez żadnych problemów.” (Wikipedia)

2. Chłopiec z sonarem (Ben Underwood)

Ben Underwood jest niewidomy, wycięto mu oczy w wieku 3 lat (rak). Mimo tego, ten 14 letni mieszkaniec Sacramento gra w kosza, jeździ na rowerze i prowadzi całkiem normalne życie. Nauczył się normalnie funkcjonować dzięki echolokacji. Ben klaska językiem i odróżnia odbite dźwięki (tak samo jak robią to delfiny). Głośność i rodzaj odbitego dźwięku informują go o odległości i rodzaju przedmiotu.

3. Człowiek guma (Daniel Browning Smith)

Rubberboy to najbardziej elastyczny człowiek i najsławniejszy akrobata. Potrafi złożyć swoje ciało do dowolnego kształtu. Jako nastolatek marzył o karierze akrobaty, uciekł z domu i dołączył do cyrku. Kilka lat później posiadł sztukę Lu Yi - starożytną sztukę chińskich akrobacji.

a134_rubber.jpg

4. Człowiek wszystkojad (Michel Lotito)

Michel Lotito (urodzony 1950) jest francuskim artystą, sławny jako wszystkojad - w latach 1959–1997 zjadł około dziewięciu ton metalu. Lotito zjada metal, szkło, gumę i tak dalej w rzeczach takich jak rowery, Cessna 150, i mniejsze rzeczy, które zostały zdemontowane i pocięte na kawałki.

Michel posiada żołądek i jelita z dwa razy grubszymi ściankami. Jego kwasy żołądkowe sa wyjątkowo potężne i pozwalają trawić nawet metale! Trafił do księgi rekordów Guinness’a jako człowiek z najdziwniejszą dietą na świecie.

W ciągu swojego życia zdążył już zjeść: 1 samolot, 1 zestaw nart, dwa duże łóżka, 15 wozków sklepowych, 1 komputer, 7 telewizorów, 6 świeczników, 18 rowerów.

5. Stalowe szczęki (Rathakrishnan Velu)

30 sierpnia 2007, wigilia 50. Święto Niepodległości Malezji, Rathakrishnan Velu pobił swój własny rekord świata w poruszeniu pociągu zębami. Tym razem przeciągnał 297.1 ton na odległość 2.8 metrów przy Old Kuala Lumpur. Nauczył się on w wieku 14 lat od indyjskiego guru metody koncentrowania swojej mocy na dowolnej części ciała.

a134_tooth.jpg

6. Magnetyczny człowiek (Liew Thow Lin)

Ten 70-letni emeryt z Malezji to ludzki magnes. Żelazko, młotek, czy sztućce przyłożone do jego ciała nie spadają. Największym osiągnięciem było przyłożenie do ciała metalowej tabliczki, do której przywiązany był samochód i… przeciągnął pojazd.

a134_magnetic.jpg

7. Człowiek, który nie śpi (Thai Ngoc)

64 letni Thai Ngoc, znany jako Hai Ngoc, nie może spać. Cała historia zaczęła się od gorączek w 1973 roku, od tego momentu liczył wszystkie nieprzespane noce - razem to 11,700 dni.

Jak twierdzi on i jego żona - brak snu zupełnie mu nie przeszkadza, nawet wysoko procentowy alkohol nie jest w stanie mu zaszkodzić. Na co dzień Tha Ngoc zajmuje się swoim gospodarstwem. Swój talent wykorzystał do wykopania dwóch dużych stawów hodowlanych - zajęło mu to 3 miesiące bezsennych nocy.

...........................................

źródło: http://www.eioba.pl/...mi-zdolnosciami (Autor Thot)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałam o ludziach, którzy odżywiają się światłem, podobnoi nic nie jedzą i nie pija a zyją i sa zdrowi

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozory ,Maski ,ludzie na całym świecie to urodzeni aktorzy , jak to mawiali Szamani - pierwsi ludzie na świecie " CAŁY ŚWIAT JEST SCENĄ / TEATREM ŻYCIA , NA KTÓRY ROZGRYWAJĄ SIĘ DRAMATY I TRAGEDIE LUDZKIE ,NIERAZ OKRASZONE JEST TO DAWKĄ HUMORU GDY ZAPRAWI SIĘ GORYCZ ŻYCIA DAWKĄ ALKOHOLU LUB SEKSU ,A KAŻDY CZŁOWIEK ODGRYWA NA TEJ SCENIE ZWANEJ ŻYCIEM , SWOJĄ ROLĘ NAJLEPIEJ JAK POTRAFI "

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh... to troche ciekawe że takie nadzwyczajne zdolności czasami mogą jednak być pewnym swojego rodzaju przekleństwem w codziennym życiu... taki np. człowiek-magnes - to napewno uciązliwe. Ale widocznie taki właśnie był plan duszy - ten element był nieodzowny w jej wędrówce po tym świecie :) A o tym czarnoskórym chłopaku który jest niewidomy i używa 'echolokacji' widziałem dokument, wygląda na to że jest szczęśliwym człowiekiem który żyje w zasadzie tak jak inni.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.