_Domi_

Umysł A Rzeczywistość -Realizacja Oczekiwań

7 postów w tym temacie

Zachęcam do podawania przykładów z własnego życia typu , gdy spełniały się nasze obawy , marzenia , cele -przypomnijmy sobie ile razy z naszych usta padło zdanie "a nie mówiłem/mówiłam ".

Ile razy coś widzieliśmy oczami wyobraźni, a po pewnym czasie się to spełniało (zdarzenia, zdrady, dobra materialne, śmierć i inne) innymi słowy realizacja oczekiwań tych pozytywnych i negatywnych .

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już jako dziecko miałam pragnienie które w rzeczywistości mi się przyśniło... i wtedy uwierzyłam, że ono się spełni. Dotyczyło mieszkania w którym aktualnie zamieszkuję. Później było innych rzeczy masa które się zrealizowały, najpierw pojawiały się w snach... i co dziwne w wieku lat nastu, a wieku lat dziestu wszystko to się zrealizowało. Wierzę, że to moja usilna wiara w to co mi się przyśniło , spowodowało to co dane mi bylo i jest.

Nieraz miewam przeczucia i wtedy mowię sławetne "a nie mówiłam".

O śmierci nie wspomnę, kilka razy śniło mi się że ktoś z mojego bliskiego czy dalszego toczenia umiera i za kilka dni dowiadywałam się, że ta osoba nie żyje.

Generalnie to co mi się przyśni- a może to gdzieś już widziałam odnajduje w realu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać. ("Siewca Wiatru" Maja Lidia Kossakowska)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka lat temu, rozpocząłem pracę. Bylem na okresie próbnym, celowo - bo juz po lekturach takich wielkich pozytywnego myślenia jak HAY czy MURPHY - wprawialem sie w letarg, rozluznialem moje cialo i wyobrazalem sobie moment kiedy dostaję podwyzkę. Sytuacja doklanie sie rozegrała jak sobie ją wizualizowalem. Bylem swiecie przekonany ze tak sie stanie.

Obecnie, jak tylko jestem niepewny sytuacji powtarzam sobie słowa Louise Hay " z tej sytuacji wyniknie coś dobrego dla każdej ze stron, miłość jest wszędzie kocham i jestem kochany" - to pomaga mi zaufać życiu...

Pamiętajcie, leki maja również olbrzymine znaczenie - lęk połączony z emocjami i skupieniem sie na wizualizacji sytuacji lękowej jest potęgą i robi krzywdę. Tego też doświadczyłem.

JA

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

By być świadomymi ,w pełni dojrzałymi ,odpowiedzialnymi za własne czyny , i zrównoważonymi psychicznie ,myślowo-mentalnie i emocjonalnie istotami ludzkimi ,tzw. ludźmi oświeconymi duchem świętym ,przez Boga Stwórcę ,( być świadomym i uważnym każdej chwili w naszym życiu ,jak wiecznie ,nieustające tu i teraz ) ,muisimy wykrztałcić w sobie specyfizną zdolność mistyczną ,inteligenję duchową .

Inteligencja Duchowa /Spirytual Quity (SQ) - Emocjonalna (

Inteligencja Duchowa , która zawiera w sobie świadome przeżywanie własnych stanów emocjonalnych ( Empatia ,Intuicja ) - Inteligencja Emocjonalna

to zdolność do wykorzystywania składającego się na duchowość systemu wiedzy eksperckiej w odpowiedzi na ostateczną troskę , czyli pragnienia wykraczające poza codzienną egzystencję, związane z rozmaicie rozumianą Transcendencją -Nad-świadomością .

Na inteligencję duchową w tym rozumieniu składają się następujące czynniki

1) zdolność do transcendencji

2) zdolność do przekraczania granic fizyczności

3) zdolność odczuwania jedności życia i nawiązywania łączności z ludzkością, której nic nie może zagrozić, nawet śmierć

4) umiejętność doświadczenia podwyższonych stanów świadomości w tym:

a) świadomość istnienia rzeczywistości ostatecznej, przyjmującej formę jedności, w której zanikają wszelkie bariery, zaś wszelkie obiekty włączone zostają w tę całość

b) doświadczanie społecznych i psychologicznych korzyści związanych z osiąganiem tych stanów

5) umiejętność nadawania świętości codziennym wydarzeniom, relacjom z innymi, obowiązkom

6) umiejętność wykorzystywania zasobów duchowych do rozwiązywania codziennych problemów

Duchowość ? pojęcie wieloznaczne, kojarzone albo z działaniem sił nadnaturalnych, albo ze szczególnym (często z wartościującym epitetem "wyższy") wymiarem psychiki; może też być pojmowana w sposób łączący powyższe dwa sposoby, traktując wymiar duchowy jako należący do sfery nadnaturalnej.

Literatura na temat duchowości odzwierciedla głównie trzy, jak dotąd trudne do oddzielenia, obszary refleksji, badań i praktyki: teologiczny, filozoficzny i psychologiczny (Grzegorczykowa, 2006). Podejście teologiczne podkreśla nadnaturalną istotę duchowości i zaleca połączenie z pewnym bytem (Bóg, Wszechświat, drugie życie, patrz eschatologia), podejście filozoficzne koncentruje się na dochodzeniach na temat natury "ducha" jako podłoża duchowości, podejście psychologiczne akcentuje jej subiektywny charakter (doświadczenie duchowe). Częstym elementem doświadczeń duchowych jest mistycyzm, przejawiający się w postaci różnych stanów zmienionej świadomości. Owoce mistycyzmu to m.in. wyższy poziom rozwoju wewnętrznego, specyficzna twórczość (mistyka) oraz rozmaite, niekiedy zdumiewające, dokonania

Iloraz inteligencji a inteligencja emocjonalna

Testy na iloraz inteligencji tzw. IQ można sobie wsadzić za przeproszeniem tam gdzie światło nie dochodzi. Typowe testy na ten cały iloraz to bujda na czterech kółkach, coś dla małych dzieci którzy potrzebują dowartościowania, podczas gdy żyjemy w świecie dorosłych ludzi.

Może i oni z wyglądu są dorośli ale psychologicznie to wciąż małe nierozwinięte dzieci (mówię tu i potężnej masie ludzi!). Kiedy dowiedziałem się ile ilorazu ma słynna doda to nie wiedziałem czy płakać czy się śmiać, dla wyjaśnienia ? niby ma dużo na te ich standardy. Najgorsze jest to że taka np moja matka mówi: ?No wiesz, niby ma wysoki iloraz inteligencji?. Oto przykład i braku myślenia i braku wiedzy, oto przykład wiary!

Poniższy cytat, powinien nieco rzucić światła ma moją myśl:

Iloraz inteligencji i inteligencja emocjonalna są nie tyle przeciwstawnymi, ile raczej różnymi zespołami zdolności. U wszystkich intelekt miesza się z emocjami, osoby o wysokim ilorazie inteligencji i niskim poziomie inteligencji emocjonalnej (albo o niskim ilorazie i wysokim poziomie inteligencji emocjonalnej) spotyka się, wbrew stereotypom, dość rzadko. W istocie rzeczy istnieje pewna korelacja między ilorazem inteligencji a pewnymi aspektami inteligencji emocjonalnej, ale związek ten jest tak słaby, że oba typy wydają się istnieć niezależnie.

Trzeba tu od razu powiedzieć, że nie ma i być nie może nigdy nie będzie podobnych do znanych nam testów do badania inteligencji prostych metod mierzenia inteligencji emocjonalnej. Aczkolwiek prowadzi się szerokie badania nad każdym z jej składników, niektóre z nich, na przykład empatię, najlepiej bada się, sprawdzając zdolność danej osoby do poradzenia sobie z konkretnym zadaniem, polegającym ? powiedzmy ? na określeniu uczuć osób przedstawionych na taśmie wideo na podstawie wyrazu ich twarzy. Opierając się na mierniku, który nazywa się ?elastyczność ego?, służącym do pomiaru cech wchodzących w zakres inteligencji emocjonalnej, Jack Block, psycholog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Brekley, dokonał porównania obu tych teoretycznie niezależnych i ujętych w czystej postaci typów inteligencji. Wyniki tego porównania mówią same za siebie.

Typ wysokiej inteligencji wedle pomiarów jej ilorazu jest w czystej (tzn. pomijając inteligencję emocjonalną) postaci niemal karykaturą intelektu; wykazuje wielką sprawność w rozwiązywaniu problemów teoretycznych, ale jest zupełnie bezradny w sferze praktycznych spraw życiowych i stosunków międzyludzkich. Istnieją niewielkie różnice między mężczyznami i kobietami. Typowy mężczyzna o wysokim ilorazie inteligencji ma, co nie jest żadnym zaskoczeniem, szeroki wachlarz zainteresowań intelektualnych. Jest ambitny i produktywny, odpowiedzialny i uparty, nie dręczą go żadne wątpliwości ani niepokoje co do własnej osoby. Na ogół odnosi się również do wszystkich i wszystkiego krytycznie i protekcjonalnie, jest grymaśny i ma zahamowania, jest oziębły seksualnie i nieczuły na wrażenia zmysłowe, nie okazuje żadnych uczuć i do wszystkiego podchodzi z dystansem, jest emocjonalnie ślepy i zimny.

Natomiast mężczyźni wykazujący się wysoką inteligencją emocjonalną są nastawieni towarzysko i otwarci, mają życzliwy stosunek do otoczenia, nie są lękliwi ani nie zdradzają skłonności martwienia się i ruminacji (przeżuwania myśli i doznań). Mają oni skłonność do poświęcania swego czasu i energii na rzecz innych ludzi i spraw, chętnie biorą na siebie odpowiedzialność za to czy za tamto, współczują innym i okazują im troskliwość, rozpatrują wszystko w kategoriach etycznych. Ich życie emocjonalne jest bogate, a uczucia wyrażane są stosownie, są zadowoleni z siebie, z innych i ze społecznej rzeczywistości, w której przyszło im żyć.

Kobiety o czysto teoretycznej wysokiej inteligencji, mierzonej jej ilorazem, wykazują się ? jak można się było spodziewać ? dużą sprawnością intelektualną, nie mają kłopotów z wyrażaniem swych myśli, cenią sprawy wymagające wysiłku umysłowego, a zakres ich zainteresowań intelektualnych i estetycznych jest bardzo szeroki. Mają też skłonność do niepokojenia się byle czym, przeżuwania myśli i obwiniania się, a także niechęć do otwartego okazywania złości (choć okazują ją pośrednio). Ogólnie biorąc, nastawione są introspekcyjnie, do wewnątrz.

Natomiast kobiety o wysokiej inteligencji emocjonalnej są z reguły bardziej pewne siebie i wyrażają wprost, co czują, a życie nie jest dla nich bezsensowną egzystencją. Podobnie jak mężczyźni są one życzliwe, otwarte i towarzyskie. Swoje uczucia wyrażają stosownie i w umiarkowany sposób (a nie, powiedzmy, wybuchami, których później żałują), dobrze radzą sobie ze stresem. Ta równowaga emocjonalna pozwala im na łatwe nawiązywanie kontaktów; ponieważ są z siebie zadowolone, wesołe i reagują na wszystko spontanicznie, a przy tym odbierają wszystkie wrażenia zmysłowe. W odróżnieniu od kobiet reprezentujących typ czysto intelektualny rzadko odczuwają niepokój, mają poczucie winy i przeżuwają swoje myśli.

Są to rzecz jasna, wyimaginowane portrety osób, u których omawiane cechy przejawiają się w najwyższym nasileniu ? idealne wcielenia dwóch różnych zespołów zdolności, bowiem w rzeczywistości u wszystkich inteligencja emocjonalna i teoretyczna zmieszane są w różnych proporcjach. Dają one jednak wgląd w to, co każdy z tych wymiarów wnosi do naszej osobowości. Obrazy te nakładają się na siebie w takim stopniu, w jakim dana osoba cechuje się zarówno inteligencją poznawczą, jak i emocjonalną. Tak czy inaczej, inteligencja emocjonalna jest źródłem cech, które sprawiają, że jesteśmy bardziej ludzcy i odznaczający się tym, co każdy człowiek winien posiadać.

z książki ?Inteligencja emocjonalna? ? Daniel Goleman str. 82-84

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do odważnych świat należy , a największą odwagą jest zmierzenie się i pokonanie swojego strachu ,jeśli nie zrobimy tego od razu ,to co podpowiada nam nasza wewnętrzna mądrość -intuicja -głos Boga W Nas ,to potem może być za puźno , ponieważ Strach ,obawy ,zazdrość ,złość i lęki z czasem rosną ,odkładają się w podświadomości i głębszych warstywach psychiki , w przypadku ciąży wszelkie negatywne emocje i myśli matki ,odczuwa dziecko ,gdyż jest połączone z matką pępowiną ,i przeradzają się w końcu w paranoję i chorobę psychiczną -Schizofrenię Paranoidalną , a paranoje potrafią zdominować rzeczywistość psychiczną /duchową /wewnętrzną .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak nazwać coś ,kiedy czegoś chcesz ,pragniesz ,robisz coś w tym kierunku ,a wszystko to otrzymują inni.

Odpowiedź -KWANTOWY WAMPIRYZM CUDZYCH MYŚLI I SNÓW , KRADZIEŻ ENERGETYCZNA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.