Elza

Prywatene potyczki Użytkowników

20 postów w tym temacie

Więc proszę, ośmieszaj się dalej. Cóż, głupota nie boli... Nikogo poza tymi, którzy zmuszeni są ją znosić :p

Mnie szkoda nerwów na rozmowę z kimś, kto nie rozumie, co się do niego mówi.

W związku z tym lądujesz na liście ignorowanych, więc możesz sobie pisać co tylko zechcesz, ja tego i tak nie przeczytam :)[/color]]

Teraz ja proszę nie szantażuj mnie na gg bo to nie ja pierwsza rozpoczęłam walkę na ubliżanie. Przy czym to Ty mi ubliżałaś wszędzie ,na każdym forum...Co ciekawsze,nie tylko mnie.

Zainteresowanych odsyłam do EZOFORUM gdzie Elwinga właśnie otrzymała karę za obrażanie użytkowników.

Informacja czym grozi zastraszanie.

http://pl.wikipedia....ki/Szanta%C5%BC

Informuję też Moderatorów,teraz oficjalnie o ip użytkownika HATI która po kłótni ze mną n/t wiary,wtargnęła na moje forum i naubliżała mi .

Edytowane przez Elza
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja Cię szantażuję? Ja prosiłam o spotkanie twarzą w twarz, na które zapewne się nie odważysz, droga, mocna w gębie Elzo. Jeśli szantażem nazwiesz stwierdzenie, że jeśli masz choć odrobinę godności spotkasz się ze mną, żeby w twarz mi powiedzieć, co do mnie masz - to naprawdę polecam wizytę u lekarza. Bo takie rzeczy się leczy.

Życzysz sobie może informacji zwrotnej na temat tego, czym grozi stalking? Bo jesteś klasyczną stalkerką, w dodatku bardzo nieudolną.

A dowody Twoich knowań za moimi plecami dostałam od kilkorga adminów kilku miejsc sieci. Jak również przekazano mi fragmenty kilku rozmów prywatnych, w których grozisz i mnie i innym jeszcze osobom, z Twoimi rozmówcami włącznie.

Za co z kolei dostałam tygodniowego bana na ezoforum? Konkretnie za to, co jest w załączniku - i co zawiera jeden z dowodów Twojego niehonorowego postępowania i knowań za plecami tych, których uważasz za wrogów (inny dowód został usunięty na prośbę jednej z osób, które to Ty szantażowałaś - dokładnie zgodnie z podaną pod linkiem definicją i groziłaś jej, chcąc ją wykorzystać do podejmowanych przez Ciebie prób zniszczenia mnie zarówno na sieci jak i w życiu prywatnym). Robisz dokładnie to, co sama zarzucasz innym. Jak ma się to do wizerunku nieposzlakowanej chrześcijanki, który usiłujesz wszędzie zaprezentować?

Przepraszam pozostałych użytkowników za to publiczne bicie piany - jednak tym różnię się od swojej przeciwniczki, że wszystko co robię, robię otwarcie - skoro zostałam oskarżona o szantaż - jestem również gotowa podać treść prywatnej wiadomości, którą wysłałam jej na gg (a żeby ustrzec się manipulacji, w której moja przeciwniczka celuje, wysłałam również do trzech innych osób, w żaden sposób ze sprawą niezwiązanych i nie pojawiających się na ezoforach) - proszę uprzejmie - jeśli tak wygląda szantaż, to ja jestem chrześcijańskim biskupem i właśnie ogłaszam zniesienie celibatu w podległej mi diecezji.

Oto moja wypowiedź kierowana w komunikatorze (i nie było to gg, ale obsługuje także i ten ten transfer) do Elzy:

Witaj.

Otrzymałam z wielu źródeł ostrzeżenia o Twoich knowaniach przeciwko mojej, nie tylko zresztą mojej - gwoli ścisłości - osobie. a także o podejmowanych przez Ciebie (sprzecznych z prawem) próbach wyłudzenia informacji dotyczących mojego i nie tylko mojego życia osobistego i zawodowego. W niektórych wypadkach owe próby były nawet uwieńczone powodzeniem, wiedz więc, że osobom Ci przyjaznym, które Ci udzieliły informacji narobiłaś poważnych kłopotów - takie przecieki są bowiem sprzeczne z prawem i karane z urzędu.

Ciekawie ma się to do wizerunku nieposzlakowanej chrześcijanki, który we wszystkich swoich niezliczonych sieciowych wcieleniach usiłujesz kreować.

Jeżeli stać Cię na coś więcej niż snucie intryg za plecami swoich wrogów (czyli dokładnie to, o co z takim samozaparciem ich posądzasz) - i jesteś gotowa na bezpośrednią konfrontację - zapraszam w przyszłym tygodniu do Warszawy - sprawy służbowe kierują mnie do Polski, a potem zostaję w kraju na urlopie. Załatwmy to jak ludzie honoru - poprzez rozmowę twarzą w twarz. Wybór czasu i miejsca pozostawiam Tobie - w Warszawie będę od 25 do 30 lipca, w Polsce do 9 sierpnia, potem wracam do Irlandii na co najmniej pół roku - więc masz jedyną okazję napluć mi w twarz, czego zdajesz się bardzo sobie życzyć. O ile masz przynajmniej tyle godności, by się twarzą w twarz spotkać - w co wątpię.

Bez szacunku

Elwinga

W gruncie rzeczy nie jestem w stanie - biorąc pod uwagę Twoje knowania zaufać Ci na tyle, by wierzyć, że nawet jeśli zgodzisz się na bezpośrednie spotkanie, to stawisz się na nim osobiście, zamiast nasłać jakichś meneli z pałkami albo i nożami - takie - kompletnie niehonorowe postępowanie zdaje się być bardzo do Ciebie podobne. Więc może raczej zapraszam na wakacje do Donegalu - gotowa jestem nawet zafundować Ci bilet lotniczy i nocleg w hostelu.

Sami oceńcie, w którym jej miejscu znajduje się szantaż.

-------------------------------

a domagać się podania czyjegokolwiek ip mogą tylko odpowiednie władze, w momencie, kiedy przeciwko danej osobie wszczęte jest postępowanie - jeśli robi to ktokolwiek inny - lub nawet przedstawiciele władz bez pisemnej zgody prokuratora - jest to próba wyłudzenia poufnych informacji, sprzeczna z ustawą o ochronie danych osobowych.

post-721-0-08362900-1311123219_thumb.jpg

Edytowane przez Elwinga
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żałosne.

Wyssane z palca bzdury.Pytanie-dlaczego tak postępujesz?

Za co się mścisz?

Przed kim chcesz udowodnić swoją wyższość? Przed sobą? Ponieważ jesteś sfrustrowaną kobietą i tylko w necie masz szanse zaistnieć.

Owszem,pytałam 2 osoby.TYLKO DWIE kim jesteś i z jakiego powodu ubliżasz nie tylko mnie ale innym ludziom,za co zresztą dostałaś 2 upomnienia i co za tym idzie,bana.

Pytałam co takiego Cię w życiu spotkało że swoje frustracje i rozgoryczenie życiem,odbijasz sobie na bogu ducha winnych ludziach.Poniżasz wszystkich,gdzie się da i jak się da.

Radzę wszystkim poczytać chat na FUTHARKU gdzie klika naśmiewa się jaką to radość mieli z takich czy innych użytkowników.

To jest jej stałe zajęcie-latanie po forach,pod różnymi nickami i kpienie z ludzi.Ich poglądów.

Obrażanie uczuć religijnych tez podlega karze wielka Elwingo.

To w jaki sposób Ty wykorzystujesz podstępnie ludzi było moim pytaniem,na które oczywiście nie odpowiedziałaś.

A tak kłóciłaś się o prawdę.

Dla siebie stosujesz inne kryteria prawdy.Wygodne.

A cóż to za miniatura? Ciekawe gdzie umieszczona i przez kogo,bo nie jest podpisana.

Skopiowałam i wszyscy admini dostaną kopię.Ciekawe czy potwierdzą prawdziwość.Bądż pewna ze nie zostawię tego bez wyjaśnienia.

A swoja drogą.Trzeba być naprawdę zdesperowaną,złą czy tam wredną druidką,jak się sama raczysz podpisywać,by taka akcje zorganizować.

Patrzcie i wyciągajcie wnioski.

Edytowane przez Elza
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A owo obrażanie uczuć religijnych dotyczy KAŻDEJ religii, nie tylko chrześcijańskiej, to raz.

Dwa - za nic się nie mszczę. I informacje próbowałaś uzyskać od z pewnością więcej niż dwóch osób, mam też kopię Twoich rozmów z kolejną dwójką, której groziłaś, obrażając nie tylko mnie, ale i swoich rozmówców, stwierdzając między innymi :

Sprawa przesądzona.Elwindze dostanie się.I OSTATNI RAZ PROSZĘ nie wtrącaj się jak zaczniemy akcję NIE DZISIAJ. [tu były inwektywy pod adresem informatora]

Przyjaciele pomagaja a nie wykorzystuja dla swoich korzyści-PAMIĘTAJ O TYM.

Ci ludzie z ASATRU to nie Twoja bajka.Ty jestes inny.Ja wierze w to.

Oni Cie tylko tolerują,nic wiecej.

Hmm,widzę ze Elwinga nic nie pisze dzisiaj.Uprzedziłeś Ją? Jeśli tak,to błąd.Ty na tym stracisz.W moich oczach,tym bardziej.Elwinga za duzo ludzi obraziła.Swoje frustracje,żmijowaty charakterek przelewa na ludzi.Ogromnie łatwo wyprowadzic ją z równowagi.Pokazuje wtedy swoje,prawdziwe oblicze.Zmiji.Jak wolisz [tu imię informatora].Chcesz się trzymać wcielonego czarta w ludzkiej skórze,które w momencie kiedy przestaniesz byc jej potrzebny,wyrucha Cie w tyłek bez zelu-jak to sam świetnie kiedys napisałeś.Ja to wiem.Widza też inne osoby.Ale cóż,człowiek oślepiony widzi to ,co chce widzieć.Twoja sprawa.Twoje życie.A Elwinga już jest na przegranej pozycji.Kwestia krótkiego czasu by wszyscy odkryli prawdziwe oblicze tego twora którego tylko w necie i tylko niektórzy podziwiaja.Do czasu.

Zapewne teraz będziesz grozić osobie, która mi Twoje słowa przekazała, prawda?

A jeśli wytykanie sprzeczności czyjegoś postępowania z doktryną religii, którą ten ktoś ponoć wyznaje jest obrażaniem uczuć religijnych - sprawa jest jak najbardziej do rozsądzenia przez prawo kanoniczne. Zgłoś się do dowolnej kurii biskupiej ze skargą i linkami do konkretnych cytatów - obawiam się, że dowolny sąd kościelny nie uzna Twojej racji w dyskusji, a rację Twoich przeciwników.

Zresztą nie jestem w żaden sposób rozgoryczona - jestem osobą bardzo szczęśliwą i spełnioną. Natomiast są dwie rzeczy, które działają na mnie jak płachta na byka - głupota i hipokryzja. I nie, nie wyżywam się na LUDZIACH. Wyżywam się na ich sieciowej kreacji. Propozycja spotkania z Tobą bierze się między innymi stąd, że w bezpośrednim, międzyludzkim kontakcie możesz okazać się kimś bardzo sympatycznym i zupełnie inną osobą, niż Twoja sieciowa kreacja.

I wybacz, ale to Ty nie wiedzieć czemu uwzięłaś się na mnie po pewnej dyskusji na pewnym forum, na którym zostałaś zbanowana za notoryczne łamanie praw gościnności - i w odróżnieniu od mojego bana na ezoforum - Twój tam jest dożywotni; w której oprócz mnie również inne osoby usiłowały Ci jedynie wykazać, że w świetle definicji, to co wyznajesz jest Twoją własną religią, a nie chrześcijaństwem. Bo taka jest prawda. I nie było tam żadnego wartościowania, fakt że to Twoja własna religia byłby bardzo piękny i godzien podziwu, gdybyś miała tylko trochę odwagi, żeby przyznać, że tak jest, a nie jest to chrześcijaństwo.

I nie wypieram się tego, że z ludzkiej głupoty sobie pokpiwam, podobnie jak z hipokryzji - i pokpiwać będę zawsze. Przynajmniej robię to otwarcie - tak, że każdy może to przeczytać. I stanowi to dla mnie znakomitą rozrywkę.

I nie wykorzystuję ludzi - z nikim za niczyimi plecami nie knuję przeciwko komukolwiek. Wszyscy moi przyjaciele mają wolną wolę i nikomu niczego nie narzucam - przeciwnie - gdy tylko podejrzewam, że zaczynam (coś lub się) narzucać, wycofuję się z kontaktu z danym człowiekiem. Zresztą zwykle zadaję się z ludźmi na tyle silnymi i twardymi, że nie dałoby się im czegokolwiek narzucić, słabi i podatni na manipulację mnie nie interesują i z takimi żadnych kontaktów (również sieciowych) nie utrzymuję - bo nie warto. Dlatego Twoje zarzuty są kompletnie absurdalne. Za to w cytacie powyżej mamy kolejny dowód, że to Ty tak postępujesz. Jak łatwo projektować na kogoś własne wady, prawda?

To Ty podstępnie wykorzystujesz ludzi, Elzo. Ja się wspólnie z nimi tylko bawię - i wszyscy w tej zabawie jesteśmy na równych prawach, nikt nikogo nie wykorzystuje, ani nikomu nic nie narzuca - bo to i tacy ludzie, którzy za próbę narzucenia im czegokolwiek daliby na odlew w pysk i tyle :) - bo w sumie tylko tacy są godni szacunku i zadawania się z nimi.

Edytowane przez Elwinga
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

thumbsup.gifTrochę dodane ale dzięki.Ostatecznie uświadomiłaś mi kim jest ten człowiek.

I pomyśleć ze tej osobie pomagałam.

Smutne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie dodane, a ujęte, niestety.

I popatrz - gardzisz kimś, kto postępuje honorowo wobec swoich przyjaciół. Jak zatem można szanować Ciebie?

A miniatura jest moim postem z ezoforum, który został usunięty. I przede wszystkim jej kopię otrzymał już ode mnie mailem właściciel ezoforum.

Ach - i jeszcze jedno - ja nie stosuję RÓŻNYCH nicków - zawsze i wszędzie występuję pod jednym. W odróżnieniu od Ciebie, która nawet na jednym forum nie jesteś w stanie zdecydować się na używanie jednego nicka.

Edytowane przez Elwinga
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz być straszliwie nieszczęśliwym człowiekiem.

I ostatni raz powtarzam.Ty mną gardzisz,jak napisałaś a ja Ci współczuję.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze - uważam się za osobę bardzo szczęśliwą - więc nie trafiłaś.

Po drugie daruj sobie takie figury retoryczne - nie kłam - Twoje postępowanie wskazuje na to, że wcale mi nie współczujesz, a usiłujesz zniszczyć. Raczej nie niszczy się tych, którym się współczuje, nieprawdaż? A dorosły człowiek nie wierzy słowom, ale czynom...

A po trzecie - i powtarzam to do porzygania - nie gardzę TOBĄ, a jedynie OBRAZEM, JAKI NA SIECI KREUJESZ - choć w świetle otrzymanych w ciągu ostatnich kilku dni informacji na temat Twoich poczynań (a dodam, że nikogo o te informacje nie prosiłam, przekazanie ich było jedyną możliwą reakcją uczciwych ludzi na Twoje próby manipulacji) zaczyna się to powoli zmieniać. Gdybym gardziła Tobą jako człowiekiem - nie proponowałabym spotkania. A chcę Ci po prostu dać szansę powiedzenia mi w twarz co o mnie myślisz, zamiast snucia knowań za plecami. I nam obu zweryfikowania być może błędnych przekonań i ocen, które się w wyniku sieciowych nieporozumień ukształtowały.

Edytowane przez Elwinga
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po 1- nie musiałam palcem kiwnąć a już sama sobie zapracowałaś na bana i opinię jaką tak naprawdę mają o tobie inni ludzie.

Po2- tak się dziwnie składa że każdego,który zrobi mi krzywdę,spotyka kara z innej ręki,nawet nie muszę się wysilać.

Myślę że dzieje się tak za przyczyną Boga na którego Ty wypięłaś tyłek i oplułaś gorzej niż psa.Psa się tak nie traktuje.

Co do cytatów są przeinaczone nie wspominając o tym ze jeśli ten człowiek mnie oszukał i wykpił,Ciebie tez oszuka.Przekonasz się .Tak jak ja kiedy już będzie za póżno.

Wiele osób mnie przed nim ostrzegało a mimo to okazałam mu moje dobre serce.Inni już dawno odsunęli sie od niego.Został sam jak palec.Bo Łgał i okłamywał.Traktował i traktuje ludzi instrumentalnie.

Dopóki są mu potrzebni,są ok.Nie będę świnia jak on i nie napisze do czego są mu potrzebni.Wszystko się powoli samo wydaje.

Tak będzie i z wami.Jesteście siebie warci

I w sumie to Ci baaaaaaaaaaaaaardzo dziekuję.

Otworzyłaś mi ostatecznie oczy.

I dzięki temu ja i inni ludzie przestaną się litować

Po pierwsze - uważam się za osobę bardzo szczęśliwą - więc nie trafiłaś.

Zanim pszyszedł mi do głowy pomysł by dać ci szkołe,pytałam ludzi-konkretnie 2 osoby .I to One tak stwierdziły.Ze jesteś po traumatycznych przej ściach i stad jad praktycznie w każdym poście.

Ale skoro ,jak twierdzisz jesteś szczęśliwa,żałuję teraz ze nie przyłożyłam ręki do twojego bana.

Sprawa przesądzona.Elwindze dostanie się.I OSTATNI RAZ PROSZĘ nie wtrącaj się jak zaczniemy akcję NIE DZISIAJ. [tu były inwektywy pod adresem informatora]Przyjaciele pomagaja a nie wykorzystuja dla swoich korzyści-PAMIĘTAJ O TYM.

Ci ludzie z ASATRU to nie Twoja bajka.Ty jestes inny.Ja wierze w to.

Oni Cie tylko tolerują,nic wiecej.

Hmm,widzę ze Elwinga nic nie pisze dzisiaj.Uprzedziłeś Ją? Jeśli tak,to błąd.Ty na tym stracisz.W moich oczach,tym bardziej.Elwinga za duzo ludzi obraziła.Swoje frustracje,żmijowaty charakterek przelewa na ludzi.Ogromnie łatwo wyprowadzic ją z równowagi.Pokazuje wtedy swoje,prawdziwe oblicze.Zmiji.Jak wolisz [tu imię informatora].Chcesz się trzymać wcielonego czarta w ludzkiej skórze,które w momencie kiedy przestaniesz byc jej potrzebny,wyrucha Cie w tyłek bez zelu-jak to sam świetnie kiedys napisałeś.Ja to wiem.Widza też inne osoby.Ale cóż,człowiek oślepiony widzi to ,co chce widzieć.Twoja sprawa.Twoje życie.A Elwinga już jest na przegranej pozycji.Kwestia krótkiego czasu by wszyscy odkryli prawdziwe oblicze tego twora którego tylko w necie i tylko niektórzy podziwiaja.Do czasu.

Sklecone z kilku tekstów,usunięte niewygodne dla niego fakty.Zadnych obelg tam nie było,jedynie ostrzeżenia.Zadziwiające ,dlaczego nie masz odwagi podać imię autora?

Anonimy zwykle świadczą raczej negatywnie o ludziach i oczywiste że ukrywają lub przeinaczają fakty.Zwykle sa sfabrykowane i służą podłożeniu komuś świni.

Mam te wszystkie teksty skopiowane i mam nadzieję ze Szept rano ich nie skasuje.Ze to nie była zagrywka judaszy.

Edytowane przez Elza
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Za co z kolei dostałam tygodniowego bana na ezoforum? Konkretnie za to, co jest w załączniku - i co zawiera jeden z dowodów Twojego niehonorowego postępowania i knowań za plecami tych, których uważasz za wrogów (inny dowód został usunięty na prośbę jednej z osób, które to Ty szantażowałaś - dokładnie zgodnie z podaną pod linkiem definicją i groziłaś jej, chcąc ją wykorzystać do podejmowanych przez Ciebie prób zniszczenia mnie zarówno na sieci jak i w życiu prywatnym). Robisz dokładnie to, co sama zarzucasz innym. Jak ma się to do wizerunku nieposzlakowanej chrześcijanki, który usiłujesz wszędzie zaprezentować?

Szantażowałam???????????????????

Kogo i gdzie?

Jeśli to prawda,dlaczego Ci szantażowani nie udowodnią mi tego? Proszę bardzo.CZEKAM.

Przy okazji niech podadzą swoje ip.

Porównamy wtedy do ip osoby która na moim forum naubliżała mi.

Spisek ,na ezoforum podobna akcja tylko za to ze biedna Elwinga dostała bana,a za co?

Za notoryczne ubliżanie i wyśmiewanie się z użytkowników.

Miej odwagę Szept.Proszę.Ja nie mam się czego wstydzić.Nigdy nikogo nie obrażałam nigdzie.I to ja zacznę teraz sypać nickami i co i kto doprowadził do afery.OBIECUJĘ.Nawet jak mnie teraz zbanujecie,ktos inny ujawni jeszcze ciekawsze fakty,o które pytałam wczesniej Elwinge,pytając o kłamstwa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bijcie się na gołe klaty !

rotfl.gifja się nie boję braci rojek:)

Miłego dzionkaoczko.gif

Buhaha niewygodne posty usunięte

Edytowane przez Elza
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może by tak prać brudy na PW?

To nie pralnia..

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamykam temat bo prowokuje do dalszej kłótni.

Jeśli ktoś coś ma ciekawego do dodania proszę pisać na PW.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rotfl.gifja się nie boję braci rojek:)

Miłego dzionkaoczko.gif

Buhaha niewygodne posty usunięte

Elzo tak sie składa, ze przeniosłam wszystkie posty bez usuwania któregokolwiek, więc proszę nie imputuj tutaj.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rotfl.gifja się nie boję braci rojek:)

Miłego dzionkaoczko.gif

Buhaha niewygodne posty usunięte

Temat otwieram - proszę o przybliżenie treści postów lub autorów postów które ponoć zostały usunięte , sprawdziłam historie usuwania postów i nie wykryłam działań w tym kierunku . Nie usuwamy postów o ile nie obrażają definitywnie użytkowników lub nie są to spamy .

Jeśli takowe niewygodne posty zostały usunięte, zostaną one przywrócone o ile istniały .

Przypominam o następującym poście z tematu

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zenujace i niesmaczne. Zarowno cala dyskusja, jaki i to ze admini forum wogole do takich sytuacji dopuszczaja...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Korzystając z otwarcia wątku, chciałam przeprosić wszystkich Użytkowników za udział w tej bezsensownej rozmowie. Więcej nie dam się sprowokować.

Dodam zatem tylko, że brak mojej reakcji na mogące pojawić się w przyszłości posty zawierające kierowane w moją stronę zaczepki nie będzie wynikał z wypierania się czegokolwiek, czy chowania głowy w piasek, a jedynie z niechęci do pakowania się w dyskusje takie, jak cała ta powyższa, niewątpliwie żenująca wymiana zdań.

Wybaczcie.

Edytowane przez Elwinga
3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zenujace i niesmaczne. Zarowno cala dyskusja, jaki i to ze admini forum wogole do takich sytuacji dopuszczaja...

Ulf dzięki - masz racje :) ,po za tym sprawa wydaje się byc jednak wyjaśniona ,temat zostaje zamknięty.

Pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.