Hrefna

Przyrodniczo...

22 postów w tym temacie

Świetne zdjęcia. Zawsze chciałem się zająć fotografią. Wpadłem chyba kiedyś na twojego bloga jeśli dobrze kojarzę. Gratuluję dobrego 'wyczucia'. Długo robisz zdjęcia?

Jeśli można wiedzieć... Wiesz może cóż to za roślinka na pierwszym zdjęciu trzeciego postu? :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję :)))

To na pierwszym zdjęciu trzeciego postu to kwitnący modrzew.

A pstrykam mniej więcej od jakichś 15 lat :) - tak bardziej namiętnie od siedmiu.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak z czystej ciekawości, jakim sprzętem pstrykasz? Zainspirowałaś mnie. Postanowiłem przed chwilą, że od jutra w trakcie jazdy na rowerze będę robił zdjęcia. :D

Mnie najbardziej za to podoba się ten właśnie kwitnący modrzew i te drzewa w zimie (drugi post, ostatnie zdjęcie).

Super!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo piękne prace, poza tym widać, że znasz się na tym co robisz.

Nie jest to durne pstryknięcie lasu, ale ujmujesz odpowiedni kadr.

Pogratulować talentu i lat praktyki :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję raz jeszcze.

A czym pstrykam? Ano kiepską lustrzanką Canona (EOS 400D dokładnie - taka trochę lepsza idiotkamera z wymiennymi obiektywami) i kilkoma obiektywami, z których podstawa to bardzo jasna (f 1,8) 50-tka Canona, dwa rybie oczka (okrągłe i prostokątne) i macro Sigmy, a w podróży ciemna (f 3,5-6,3) "Sigma dla leniwych" 18-200 - bo zmieniać co chwila nie trzeba. No i tak zwana "L-ka" 24-100 Canona, jasna i ślicznie myjąca głębię ostrości.

Sporo też robię analogiem - zwykłym Zenitem z kilkoma obiektywami i Canonową "małpeczką" (EOS 300V, obiektywy te same, jak przy cyfrze).

I nie używam photoshopa, wszystko staram się osiągnąć ustawieniami czas/przysłona i właściwym kadrowaniem ;)

Edytowane przez Elwinga
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super. Sprzęt w sumie nie aż taki ważny. Dobry fotograf wszystkim pstryknie. Szkoda, że nie przykładałem się w szkole na fotografii. O photoshopa nawet Cię nie podejrzewałem. :D

Dzięki za odpowiedź. ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie też się podoba. Ostatnio spotykam wiele osób, które wykazują "duszę do robienia zdjęc". Niesamowite jest dla mnie to, że jednak wciąż na świecie jest tyle wrażliwych ludzi! Ostatnio mocno w to zwątpiłam, ale jednak okazuje się, że z mojej strony to pomyłka. Elwingo - bardzo ładne zdjęcia!

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ładne zdjęcia :)

chociaż nie przepadam za wszelkimi 'przybliżeniami', to u Ciebie mi sie podobają...szczególnie ta ważka..albo ten kwiatek [jakiegoś drzewa owocowego?]...są takie 'chłodne'..i dobrze :oczko:

btw. gdzie to? jeśli można spytać

Edytowane przez hedwiga
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszędzie :)

Nie szukam specjalnych miejsc - fotografuję po prostu to, co pcha się w oczy i żąda uwiecznienia. Świat pełen jest urody, nie trzeba daleko szukać ani wybierać miejsc "ładniejszych".

Gałązka jabłoni akurat z jakiegoś ogródka przy ulicy wystawała ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na spontana najlepiej :D może to dziwne [a może nie], ale tak łatwiej robić zdjęcia...zawsze sie coś nawinie interesującego...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są po prostu... niesamowite. Mało osób ma takie wyczucie! Przepiękne!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pięęęekne są Twoje zdjęcia. Kwintesencja natury w naturze...

Oko to Ty masz i zmysł estetyczny widzę, że też :oklasky: :oklasky: :oklasky:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ja tam widzę elementy lasu kabackiego????

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ufff, bo zaczęłam się zastanawiać czy ja zboczona aby nie jestem na pkt tego lasu :p

To musimy się razem tam wybrać i popstrykać! Ja wezmę swojego Nikona D90 i będę się ośmieszać, a Ty będziesz mogła się ze mnie trochę pośmiać bo za cholerę zdjęć nie potrafię robić (ale aparat fajny mam :D ) hie hie :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.