Winterstorm

Pomoc Potrzebna Do Książki New Age :)

16 postów w tym temacie

Kochani ezodarowicze,

Tak się mi ostatnio zebrało (inspiracyjnie) na książkę, którą napisać pragnę. No w sumie już zacząłem. I potrzebuję waszej pomocy - ma to być semi-pratchettowska, a już na pewno własno-humorystyczna publikacja o dziwactwach New Age'owych, coś w rodzaju "Kota" Pratchetta, czyli humorystycznie o dziwacznych praktykach, mieszaniu systemów ezoterycznych, pseudo-miłości i tak dalej.

I tutaj przydałaby mi się wasza pomoc - jeśli spotkaliście się z różnymi dziwactwami New Age, dziwnymi "new age'owymi" poglądami i praktykami, albo osobnikami, którym trochę ten New Age odbił, podzielcie się doświadczeniami w ninieszym temacie - inni się pośmieją, a ja będę mógł pewne rzeczy, które mi umknęły, przeanalizować i już własnymi słowami opisać w książce.

Dziękować z góry :).

PS: jest źle, już nawet nagłówki piszę o angielsku (bo dużymi literami wszystko)...

Edytowane przez Winterstorm
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Winter, masz u mnie duże Aloha :D coś podeślę

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Święci wniebowstąpieni? O, o tym nie słyszałem, muszę zrobić research.

@Szczypior,

No patrz, a o tym zapomniałem, dzięki :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I koniecznie opisz szamanzim w postaci zlotów joga aloha :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Święci wniebowstąpieni? O, o tym nie słyszałem, muszę zrobić research.

Bardziej popularna nazwa to Wniebowstąpieni Mistrzowie.

Dzieci indygo, kryształowe to też NA zresztą.

Zacznij od chanelingów...

Tu podpada wiele ciekawych rzeczy: projekt Cheops, Plejadianie, Księga Urantii i masa innych rzeczy.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam czlowieka,ktory nie wiem co praktykowal-w kazdym razie mial w tym czasie dziwne fazy.Mianowicie znikal na kilka godzin do lasu.Jak przychodzil do domu byl caly w blocie i nie wiedzial co sie z nim dzialo.Potem siadal i doslownie dziergal stroj indianskiego szamana.Przygotawal wszystkie materialy,welne,koraliki,skore,piora,sznurki itp i uszyl dokladna replike takiego stroju lacznie z mokasynami.Nie mial przed soba zadnego wzoru,wszystko robil z pamieci no i oczywiscie nigdy nie uczyl sie szyc.Bylo to naprawde swietnie zrobione[pioropusz tez]Zajelo mu to chyba ok paru miesiecy a potem powiesil to na scianie.Po jakims czasie wszystko od niego odeszlo.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam czlowieka,ktory nie wiem co praktykowal-w kazdym razie mial w tym czasie dziwne fazy.Mianowicie znikal na kilka godzin do lasu.Jak przychodzil do domu byl caly w blocie i nie wiedzial co sie z nim dzialo.Potem siadal i doslownie dziergal stroj indianskiego szamana.Przygotawal wszystkie materialy,welne,koraliki,skore,piora,sznurki itp i uszyl dokladna replike takiego stroju lacznie z mokasynami.Nie mial przed soba zadnego wzoru,wszystko robil z pamieci no i oczywiscie nigdy nie uczyl sie szyc.Bylo to naprawde swietnie zrobione[pioropusz tez]Zajelo mu to chyba ok paru miesiecy a potem powiesil to na scianie.Po jakims czasie wszystko od niego odeszlo.

Hmm, nie wiem co w tym jest z dziwactw new age. To po prostu typowo szamańskie stany. czasem duchy kogoś w ten sposob sprawdzają by potem powolac do szamańskiej drogi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby był dyplomowanym zszywaczem strojów szamańskich, to zacząłbym coś podejrzewać. Ale brzmi całkiem normalnie, toteż do książki raczej nie pasuje :).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze to trąci szmanem to jasna sprawa.Mnie chodzilo o komizm tej sytaacji-facet najpierw znika w lesie,tarza sie w blocie ,potem brudny przychodzi do domu i natychmiast dzierga stoj szamana .I tak przez wiele miesięcy.W ksiazkach Pratchetta bylo wiele takich komicznych,absurdalnych sytuacji.Pomyslalam,ze byc moze taki watek tez ci sie przyda.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz, dla osób idących pewną ścieżką to nie jest komiczne a normalne. Czy nazwiesz komicznym zachowanie Reikowca, ktory kresli w powietrzu jeden z symboli aby np posłac energię na odleglość?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.