Szept

Anioły - Kim Są?

4 posty w tym temacie

Nazwa anioła, jak wiadomo, pochodzi z greckiego i oznacza posłańca bozego. W nasza świiadomosc te potęznbe istoty duchowe wrosły poprzez kulture judeochrzescijańską. Czy jednak sa one przynależne tylko do niej? Czy może sa to potężnne Duchy Wyższych światów, nie przypisane konkretnym bogom czy bogu? Istoty, których ślad możemy odnaleźc w wielu kulturach pod różnymi postaciami?

I kim dla Was indywidualnie są te Duchy?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Anioły...czymże są?Ciekawe pytanie bez jednoznacznej odpowiedzi,ale pewien jestem,że nie są tym czym(albo raczej kim?) przedstawia je biblia.Jak na mój gust są to po prostu duchy innych światów.Może religie w których istnieją widoczne pozostałości szamanizmu utożsamiły duchy świata górnego lub dolnego-przyodziali je w nowy wygląd,charakter,ale cechy ogólne pozostały.Ja nie wierzę w anioły jako takie-dla są to po prostu duchy innych światów.

...

Przepraszam za lekko sztywną wypowiedź.Jestem zmęczony i chce mi się spać.Chyba idę napić się kawy :kawa:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Anioł to człowiek  ,doskonały ,który w toku samo-dyscypliny i samo-doskonalenia ,ujażmił swoje negatywne  emocje i niskie ,zwierzęce cechy charakteru  .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.