ElohimMihael

Kręgi W Magii Ceremonialnej

7 postów w tym temacie

Z jakich kręgów korzystacie? Wykorzystujecie kolory farb do ich tworzenia (np. Salomonowe kręgi) czy rysujecie na piachu lub tworzycie mentalnie, albo wykorzystujecie inne składniki, środki? Z jakim skutkiem?

Zastanawiają mnie na chwilę obecną kolory kręgów w Magii Ceremonialnej (MC). Mianowicie w pewnych tekstach są instrukcje, że kręgi muszą zostać namalowane takim i takim kolorem, i choć rozumiem mniej więcej sens to jednak zastanawiam się czy jest to nieodzowne, konieczne. Czy np. kręgi Salomonowe mogę również z pozytywnym skutkiem wyrysować na piasku?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Magia ceremonialna opiera się przede wszystkim na niezmienności metod i sposobów, w czynnościach jakie się podejmuje nie można zmienić żadnego gestu czy szczegółu, inwokacje i inkantacje powtarzać co do głoski, nawet akcent położony na niewłaściwą sylabę może być błędem całą magiczną konstrukcję psującym.

Instrukcje zawarte w "pewnych tekstach" (choć zależy to oczywiście również od tego, co to są za teksty i do jakiego stopnia wiarygodne), jeśli obejmują również kolor kręgów, zapewne powinny zostać wykonane literalnie, bez żadnych zmian. Kiedy istnieje potrzeba wyrysowania kręgów na piasku, taka potrzeba zostaje w instrukcji zawarta.

W magii ceremonialnej nie zmienia się nawet drobiazgu w stosunku do instrukcji. Wygięcie małego palca u ręki trzymającej nóż w niektórych wypadkach może już sprawić nieskuteczność. Tylko ci najbardziej zaawansowani i doświaczeni w sumie tworzą własne sposoby, a jeśli chcą je przekazać dalej, tworzą równie szczegółowe instrukcje, w których każdy drobiazg jest niezmienny.

Dlatego moim zdaniem magia ceremonialna jest koszmarnie poszufladkowana, sztywna, zwyczajnie nudna i bez polotu. Wolę sama tworzyć metodę w zależności od oczekiwanego celu, niż korzystać z choćby wielokrotnie sprawdzonych, ale jednak gotowych przepisów - zupełnie jak z gotowaniem zresztą, z książek kucharskich nie korzystałam chyba d 15 lat :D

Edytowane przez Hrefna
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co jeśli te opisy rytuałów maja na celu zniechęcić debili i nieprzygotowane osoby do ich wykorzystywania? W końcu nawet Mag, który jest najprzychylniejszy temu by wykorzystywano jego wiedzę umieści w swoich tekstach sprawy, które mają na celu głupców odstraszyć lub wprowadzić w błąd?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależy czego używasz... Znaczy jakich opisów - dlatego wspomniałam o wiarygodności źródła. No i nic nie zastąpi żywego kontaktu z osobą praktykującą to, co i Ty chcesz praktykować.

Dla mnie w ogóle magia ceremonialna jest przerostem formy nad treścią i szkoda byłoby mi czasu na zajmowanie się takimi teatrzykami. A nauka magii z cudzych opisów czymś na kształt głupoty.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"No i nic nie zastąpi żywego kontaktu z osobą praktykującą to, co i Ty chcesz praktykować." - no to fakt, o wiele łatwiej się praktykuje z kimś kto również ma o tym pojęcie.

"Dla mnie w ogóle magia ceremonialna jest przerostem formy nad treścią i szkoda byłoby mi czasu na zajmowanie się takimi teatrzykami." - oj, nie zgadzam się, że to taki teatrzyk. Oczywiście nie mam zamiaru stosować się do pouczeń odnośnie szat maga, ja tu raczej zwykły ubiór preferuję, lecz czysty. Przerost formy nad treścią? Hmy? W mojej ocenie wiele z tych rytualnych zachowań ma na celu zebranie energii do rytuału i wzmocnienie jego działania, więc nie negowałbym tego.

"A nauka magii z cudzych opisów czymś na kształt głupoty" - równie dobrze można powiedzieć, że nauka matematyki z cudzych opisów, książek jest głupotą. Dopóki mądrze i z rozwagą korzysta się z dostępnych grimuarów to jak najbardziej jestem za tym by je wykorzystywać.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poszukaj skryptów Korma Pendragona.

wydaje się że jest tam dużo odpowiedzi na Twoje rozkminy.

Edytowane przez sosnowiczanin
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie są trzy Kręgi /Kościoły ,do stosowania  ceremonii i rytuałów ,magii ceremonialnej . 

łatwo znaleźć takie miejsca ,jak kościoły .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.