Marcin

Rekoneksja I Uzdrawianie Rekonektywne

23 postów w tym temacie

Czytaliście? Wiecie? Ktoś próbował? Ciekaw jestem opinii i skutków (spektakularnych). Ja próbowałem, od przyszłego tygodnia zacznę sam stosować - więc tym cenniejsze będą dla mnie Wasze wypowiedzi.

Sporo informacji będzie na mojej stronie ale na razie nie ma, strona ruszy gdzieś za tydzień.

// modyfied by Szerszen. Jak już ruszy to pogadamy, na razie równie dobrze możesz potem tam umieścić cokolwiek.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin, temat może być ciekawy, ale na razie opisz go tutaj, albo wklej tekst w post na forum.

A jesli chcesz zamieszczac tutaj swoje oferty i linki to skontaktuj się ze mną na pw, obgadamy szczegółly :)

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam, nie chciałem nic reklamować, link wstawiłem odruchowo.

Ponawiam pytanie czy ktoś się zetknął z rekoneksją? Jak wrażenia?

***

Kilka informacji o rekoneksji. Wyszła w Polsce książka Perla, jest też strona WWW w USA i pewnie setki stron praktyków z całego świata:

The Reconnection® czyli ponowne połączenie ze Źródłem to (ponowne) zestrojenie organizmu z odpowiednią częstotliwością wibracji. Wszystko jest energią - wiemy o tym dzięki odkryciom nowoczesnej nauki, zwłaszcza fizyki. Materia też jest formą energii, różni się od np. światła widzialnego czy promieniowania mikrofalowego częstotliwością drgań. Atomy budujące komórki naszego ciała także drgają.

Rekoneksja dostraja te drgania do nowej (starej?) częstotliwości dzięki czemu możliwe są na przykład cudowne (z punktu widzenia nowoczesnej medycyny) uzdrowienia.

Dzięki współczesnej fizyce, mechanice kwantowej, teorii strun, które ponownie złączyły naukę z duchowością wiemy, że materia by istnieć potrzebuje świadomości, a wolicjonalność wpływa na materię nawet do tego stopnia, że modyfikuje ludzkie DNA.

Dzięki nauce (np. dzieki teorii hologramu czy także dzięki mechanice kwantowej - por. splątanie kwantowe) wiemy to, co od setek, tysięcy lat postulują mistycy wszystkich religii, że wszyscy jesteśmy jednością.

Rekoneksja pozwala na powrót do harmonii z (zależnie od światopoglądu) Wszechświatem, Wyższą Inteligencją, Bogiem. Wykonuje się ją raz w życiu (dwie sesje ok. 30-60 min. oddalone max. o 72 godziny) i od tej pory stajesz się - jak mówi dr Pearl - częścią tej uzdrawiającej energii.

Eric Pearl zajmuje się rekoneksją od 1993 roku. Od tamtej pory zjawisko to jest nieustannie badane m.in. przez prof. Schwartza na Uniwersytecie Arizona.

Ciało pozostaje w stanie homeostazy (równowagi) jeśli informacje oraz energia przepływają w nim swobodnie, dzięki czemu utrzymuje zdrowie, integrację oraz zdolność do rozwoju (prof. Cannon "Mądrość ciała" 1932). Temu służy rekoneksja.

The Reconnection® ma stałą, ustaloną na cały świat przez Erica Pearl'a cenę, dla Polski to równowartość 333USD.

Proces podłączania, rekoneksji powinien być poprzedzony zabiegiem Reconnective Healing® (jednym, dwoma lub trzema).

Uzdrawianie rekonektywne jest czymś zupełnie nowym. Nie ma żadnej gwarancji, że zostanie uzdrowione w Tobie to, o czym akurat myślisz, ponieważ to nie Ty i nie healer decyduje o tym co będzie uzdrowione - a będzie to, czego najbardziej potrzebujesz. A zatem tak, możesz na początku nie zauważyć zmian, choć przepływ energii odczujesz.

A uzdrowienie może nastąpić w sferze ciała, umysłu lub ducha! I może nastąpić nie od razu, możesz zauważyć za kilka dni, czy tygodni.

“Jeśli masz szczęście, to uzdrowienie nastąpi zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, ale jeśli rzeczywiście jesteś szczęściarzem to Twoje uleczenie objawi się w formie, o której Ci się nawet nie śniło, w formie, którą Uniwersum zamyśliło dla Ciebie.”

Dr Eric Pearl

Bo to nie healer Cię uzdrawia, ani nie przekazuje Ci swojej energii, jest jedynie swego rodzaju katalizatorem procesu, który łączy energię Twoją, jego i (znów zależnie od światopoglądu) Wszechświata, Wyższej Inteligencji, Boga.

A więc dlaczego to NIE działa?

Uzdrawianie rekonektywne działa zawsze. Czasem po prostu uzdrowione zostaje nie to, co wydaj Ci się najważniejsze. Czasem też możesz blokować, a nawet cofać efekty uzdrowienia. Eric Pearl opisuje przypadek kobiety, która przyjechała do niego na wózku, a wyszła o własnych siłach. Po tygodniu znów była na wózku. Okazało się, że jej uzdrowienie odebrało jej mężowi pretekst do posiadania kochanki, a jej powód, dla którego mąż pozostawał przy niej.

Innym powodem może być nadmierne oczekiwanie. Nie nastawiaj się, że sesja uzdrowi np. chorą nogę. Być może nie noga jest tym co najpilniej potrzebuje uzdrowienia. Nie oczekuj więc uzdrowienia nogi, nie "wizualizuj" sobie tego, nie "przesyłaj" do niej energii. Nie na tym to polega. Po prostu z ciekawością otwórz się na doświadczenie i ciesz się wszystkim co Cię spotka, a efekty będą zaskakująco wspaniałe.

Edytowane przez Marcin
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... Sporo osób robi to intuicyjnie bez placenia rownowartości 333 USD :D

Serio. Sięganie do Źróła nie jest takie trudne jak sie wydaje. Ale fajnie wiedzieć, ze to sie jakoś nazywa. Ja nazywam to świeceniem :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli w skrócie, zrób minę szczęśliwego idioty, czekającego na cud... cokolwiek nie zrobimy "to cię leczy".

Wolałbym, gdyby rzeczony Pearl umiał zdiagnozować, że problemem tej Pani jest konieczność przykucia uwagi męża.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja wrócę jeszcze do tematu. Niedawno czytalam on=bszerny artykul na temat tej metody i widzę w niej dużo podobieństw do Reiki. Jedna osoba z pewnej grupy na facebooku powiedziała, ze była na sesji i jako reikowiec nie zauważyła różnicy w odczuwaniu energii.

W sumie jestem ciekawa czy to nowa odsłona reiki pod inną nazwą i z odrobinke tylko inną definicją czy faktycznie to coś nowego.

Może ktoś z Was - zwłaszcza praktykujących reiki - był i może coś więcej o tej metodzie powiedzieć?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie. Czym to się różni od reiki? Zauważyłem tylko jedną różnicę, a mianowicie w reiki możliwe jest nakierowanie energii na poszczególną część ciała.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można by powiedzieć, że różnica tkwi w: nazwie, cenie i otoczce :). Ni Reiki ni rekoneksja nie mają monopolu na pracę z energiami "źródła", to pod jakimi nazwami i z jaką otoczką praktyk będą stosowane zależy od bardzo wielu czynników.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Metoda ta być może potrzebowała nazwy ponieważ, chyba lepiej to wpływa na świadomość, no i ludzie muszą wiedzieć za co płacą.

Z opisu który tutaj zamieściłeś mógę powiedzieć że przeżyłem to ,choć nie wiedziałem że to ma nazwę.

Bynajmniej nie potrzeba do tego pośredników, każdy móże to zrobić sam, i tak jak powiedziała Szept sięganie do żródła wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Edytowane przez Rastar
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rastar a jak odczuwasz to i reiki, bo z opisu zamieszczonego na pewnym portalu wychodzi mi, ze to jest to samo co reiki. Ktoś, jak wspomnialam wyzej, kto jest praktykiem reiki też powiedział, że to ta sama energia, a ta osoba odrożnia np odczuwanie reiki, bioenergoterapii i innych metod energoterapeutycznych. Więc jestem ciekawa.

Z tego co w artykule czytałam, ta nowa metoda ma też trzy stopnie i 21 dniowe oczyszczania po tym, więc to kolejne podobieństwo do reiki.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też odczuwam różne energie, tą z ziemi reiki, kundalini i ta o której piszemy, z tym ze ja myślę że to części składowe jednego.

Jeśli chodzi o odczuwanie, to było to podobne z opisem tego połączenia,czyli rekoneksji.

Jeśli chodzi o energie to objawy są bardzo podobne z reiki z tym że powiedziałbym ze tamta energia jest dosłownie światłem, i oprócz tego niesie z sobą przekaz swoistą geometrię informacji, samo doswiadczenie jej to nie przepływ ale bardziej zespolenie z nia stanie się nią dosłownie.

Edytowane przez Rastar
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jakim światlem, bo te tez są rożne?

Ja np reiki postzregam jako światlo :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak być może.

Ale ja mówięo bezpośrednim połaczeniu o tym jednym zdarzeniu, z tym wiążę się światło.

Jak sięgniesz do pamięci, bo nie raz ci o tym wspominałem to pewnie sobie przypomnisz.

Mówiłem o tym połączenie ze źródłem, zawsze.

Być może dążysz do naszej pracy z reiki gdzie światło też się pojawiało w formoie błysków ale w tym wypadku to jest całkiem co innego.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mógłbyś opisać to dla niewtajemniczonych?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście że tak.

Choć wyczuwam nutkę szyderstwa ale to już nie mój problem.

Jeśli chodzi o całe zdarzenie.

Pewnego dnia podczas rozmowy z moim znajomym o reiki, zasugerował on że jest coś ponadto wystarczy połączyć się ze źródłem.

Będąc w domu nie wiem co mną powodowało jakiś impuls, z dziecinną prostota i przekonaniem zrobiłem to.

To co się działo potem trudno werbalnie wytłumaczyć ale, cóż spróbuję.

Zobaczyłem źródło, byłem przekonany ze to ono przynajmniej.

Jakby wielki złoty wybuch, spadła na mnie złoty promień jakby mnie ogarnął, doświadczyłem uczucia jedności i jakby niebytu.

Trudno to opisać ale było to jakby uczucie zozszerzenia, nie rozciągnięcia ale bycia wszystkim i wszystko było we mnie, po prostu.

W tym czasie doświadczyłem również innego koloru był nim fiolet, tylko że ten jakby rozkwitł we mnie, dokładnie umiejscowiłbym to w koronie. nieskończona ilość fioletowych płatków, uczucie nieopisanej radości i szczęścia podczas tego stanu, wiem z nie chciałem wracać choć czas nie istniał.

Od tego czasu minęło ok dwóch lat, rozwinęły się we mnie różne rzeczy, łatwiej wchodzę w stany głębokiej świadomości. Dostaję dużo znaków i nformacji, wizji itp.

Pojawiła się we mnie chęć pisania automatycznego, wiele rzeczy dociera do mnie ze świadomości jakby pewna nauka zawarta w tej geometrii.

Ot tyle

Edytowane przez Rastar
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doświadczenia Źródła są i podobne i bardzo rożne dla każdego, dzięki, ze się podzieliłeś tym swoim :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rastar, szyderstwo było w Twoim odbiorze moich słów ;)

po prostu jeśli ktoś coś pisze to chciałabym móc przeczytać o co chodzi a nie, że ktoś komuś coś mówił i koniec ;)

dzięki za podzielenie się doświadczeniem :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.07.2012 o 20:44, Rastar napisał:

Metoda ta być może potrzebowała nazwy ponieważ, chyba lepiej to wpływa na świadomość, no i ludzie muszą wiedzieć za co płacą.

Z opisu który tutaj zamieściłeś mógę powiedzieć że przeżyłem to ,choć nie wiedziałem że to ma nazwę.

Bynajmniej nie potrzeba do tego pośredników, każdy móże to zrobić sam, i tak jak powiedziała Szept sięganie do żródła wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Jest bardzo trudne ,sięganie do żródła ,ciekawe gdzie taki jeden z drugim wyobraża sobie to żródło , ,gdzie ono jest ? :) ono jest  w nas ,w naszej   głębi psychicznej -Nie-świadomości ,to dno naszej duszy ,to żródło niewyczerpanej mocy i siły w nas ,ducha świętego 1430741822.jpg?w=443&h=291

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.07.2012 o 22:31, Rastar napisał:

Też odczuwam różne energie, tą z ziemi reiki, kundalini i ta o której piszemy, z tym ze ja myślę że to części składowe jednego.

Jeśli chodzi o odczuwanie, to było to podobne z opisem tego połączenia,czyli rekoneksji.

Jeśli chodzi o energie to objawy są bardzo podobne z reiki z tym że powiedziałbym ze tamta energia jest dosłownie światłem, i oprócz tego niesie z sobą przekaz swoistą geometrię informacji, samo doswiadczenie jej to nie przepływ ale bardziej zespolenie z nia stanie się nią dosłownie.

Dokładnie :) ,wszystkie rozproszone /różne energie ,to części składowe jednej i tej samej -Boskiej energii -Miłości -Kundalini-Rei ki .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.