Hrefna

Strona/Blog Zielarski ;)

3 posty w tym temacie

Z góry przepraszam, jeśli z tą autopromocją pakuję się w niewłaściwe miejsce... Ale postanowiłam w końcu zacząć kanalizować swoją wiedzę zielarską w jednym, konkretnym miejscu sieci (zastanawiając się jednocześnie coraz poważniej nad możliwością książkowej publikacji, jeśli takich monografii, jak te, które tam zamieszczam zbierze się ponad 100 i albo sama usiądę później do zilustrowania (ryciny typu zielnikowego) każdej z nich, albo znajdę życzliwego i niedrogiego rysownika...) - w każdym razie może to, co zaczynam tam gromadzić, komuś się kiedyś przyda.

Oczywiście, Administracja może (i powinna) przenieść ten post tam, gdzie uzna za słuszne ;)

W każdym razie adres to http://krucze-ziola.blogspot.com

jest to część większego projektu powiązanych z sobą stron - wystartowała też kulinarna i półpublicystyczny blog. Może - w miarę wzrostu liczby kategorii i pomysłów na nie będzie tego więcej - myślę o miejscu do rozpisania symboliki zwierząt i drzew w kulturach północnej i zachodniej Europy - i na pewno też o sensownym opracowaniu Oghamu jako całości i jego poszczególnych liter - bo po polsku na ten temat nie ma nic poza jakimiś drzewnymi horoskopami i zestawami kart, które niby na Oghamie się opierają, ale de facto nie mają z nim nic wspólnego. Ale wszystko z czasem, którego ostatnio brak mi na cokolwiek :D

Tak czy siak tutaj anonsuję stronę zielarską, którą mam nadzieję regularnie rozwijać - raz w tygodniu lub w najgorszym wypadku raz na dwa tygodnie powinna pojawiać się nowa monografia i co jakiś czas jakiś artykulik o sposobach przygotowywania mieszanek ziołowych - zasadach łączenia surowców na przykład albo o konkretnych postaciach ziołowego leku, które można przyrządzić samodzielnie. Liczę na to, że czasu i chęci starczy na porządne zrealizowanie tego projektu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłam, widziałam, podoba mi się. Juz wcześniej zaglądalam i na pewno będe tam częstym gościem :thumbsup:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.