Fasolka

Czy Oobe Jest Zgodne Z Chrześcijaństwem?

33 postów w tym temacie

Drumcacher - o rozwód mi chodzi, jak się wzięło ślub kościelny przed apostazją, a chce się UNIEWAŻNIĆ (słuszna uwaga, ale niewielka różnica, bo cel jest w gruncie rzeczy ten sam jak przy 'ROZWÓD') bo się właśnie apostatą stało :p

Żeby unieważnić to trzeba na klęczkach do biskupa, powodem może być: brak współżycia, brak potomstwa (wykluczając bezpłodność), utajenie ważnych faktów współmałżonka z czasów 'przedślubem', maltretowanie, molestowanie...coś więcej??? A ja do niedawna myślałam, że człowiekowi wyrzekającemu się wiary katolickiej automatycznie unieważnia się zw. małżeński bo na jakiej podstawie tera niby się opiera.

Piołun, ale ekskomunika to wyrzucenie, wyklęcie, a apostazja to tyle co wykluczenie, bez wyklinania :p

Z wyklinaniem włąśnie, bo po akcie oficjkalnie cie wyklucza s Koscioła z formułka przekleństwa :)

:D "na przykład" zatajenie faktu, że było się (i nadal jest) poganinem przed ślubem, może być solidnym powodem dla jego unieważnienia - czyli to co napisałeś wyżej :D

Najczesciej dają unieważnienie jak się nie współżyje :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"W imię Ojca + i Syna + i Ducha Świętego + oto wykluczam cię i wyklinam z łona Świętego Kościoła Powszechnego. Amen"

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dobrze, ze mam cywilny - jakby co, to wiem, gdzie sie :chytry: udac

A ja do niedawna myślałam, że człowiekowi wyrzekającemu się wiary katolickiej automatycznie unieważnia się zw. małżeński bo na jakiej podstawie tera niby się opiera.

tez tak myslalam ...

ale sa przeciez sluby koscielne dla par, w ktorych jedna osoba nie nalezy do Kosciola (znam osobiscie, warunkiem bylo wychowanie dzieci w wierze k.)

zatem - jedo z malzonkow moze nie byc katolikiem, a slub jest wazny

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.