Aleksandra24

Dziwne Zjawisko

3 posty w tym temacie

często mam tak jak zostaje sama w domu i gaszę światło,że odczuwam dziwne wrażenie jakby ktoś był ze mną w tym pokoju, co o tym sądzicie? czy to tylko wrażenie czy coś w tym może byc?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, że może w tym coś być... Tylko pytanie co? :) Boisz się w tych momentach, czy raczej czujesz się bezpieczna ze świadomością czyjejś obecności?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 17.09.2011 o 18:32, Aleksandra24 napisał:

często mam tak jak zostaje sama w domu i gaszę światło,że odczuwam dziwne wrażenie jakby ktoś był ze mną w tym pokoju, co o tym sądzicie? czy to tylko wrażenie czy coś w tym może byc?

Rozpatrzmy  taką możliwość ( a znam to zwe swojego wieloletniego doświadczenia życiowego ),ciemność i samotność ,sprawiają że nasze zmysły i mózg szaleją i nas oszukują ,sprawiając iluzję ,jakoby ktoś z nami przebywał razem  ,gdysz szyszynka ,umieszczona w mózgu ,wydzielając do organizmu ,silny ,naturalny chalucynogen  D.M.T. potęguje  nasze -zwidy ,paranoje ,omamy ,głosy ,itp.

http://hiperia.org/krzysztof_krupka/item/107291-szyszynka-a-świadomość

Każdy, kto interesuje się trochę tematami niewyjaśnionymi na pewno słyszał o pojęciu takim jak trzecie oko. To mityczny koncept zakładający istnienie specjalnego zmysłu do odczuwania rzeczy, których nie da się zobaczyć. Niektóre religie bardzo dokładnie opisują, czym jest trzecie oko, na przykład hinduska adźńa, czyli czakra ulokowana na czole. Kluczem do zrozumienia tajemnicy dodatkowego zmysłu może być gruczoł zwany szyszynką.

 

 

 

 

Trzecie oko jak koncepcja obecne jest i w teozofii i w New Age. Ludzi, którzy umieją wykorzystać swoje trzecie oko nazywa się zwykle jasnowidzami. Niektórzy twierdzą, że trzecie oko to po prostu szyszynka, część mózgu znajdująca się akurat w środku, między półkulami, czyli też w miejscu uważanym za lokalizację tego dodatkowego zmysłu.

 

W części mózgu zwanym międzymózgowiem znajduje się tez cześć zwana wzgórzem, która odpowiada za wstępną ocenę wszelkich bodźców zmysłowych. To może być granica sposobu naszej percepcji rzeczywistości.  Większość osób nie ma świadomości tego, co czują i wydaje im się, że wszystko jest namacalne. Osoby bardziej otwarte i oświecone czują inaczej ze względu na inną pracę konkretnych części mózgu. Jednak najbardziej kluczowy wydaje się być gruczoł o nazwie szyszynka.

http://innemedium.pl/wiadomosc/trzecie-oko-dodatkowy-zmysl-czlowieka-czesc-ludzkiej-fizjonomii

 

Szyszynka: prawdopodobnie bardzo ważny gruczoł

Eliza Dolecka
 
14.10.2015 10:14
 
 
 
Dla naszego samopoczucia byłoby najlepiej, gdyby budziło nas naturalne światło. Niestety, szyszynka dostaje mylące sygnały

Dla naszego samopoczucia byłoby najlepiej, gdyby budziło nas naturalne światło. Niestety, szyszynka dostaje mylące sygnały (Shutterstock)

Niewiele o niej wiemy "na pewno". Z racji ścisłego połączenia z wieloma ośrodkami w mózgu i wydzielaniem substancji aktywizujących moc procesów, wydaje się być powiązana z naszym nastrojem, rozwojem, nawet płodnością. Jej aktywność zależy przede wszystkim od pory roku i dnia, ale i wielu innych czynników, stąd trudno przewidzieć, jak zadziała w konkretnej sytuacji. Niewątpliwie, w związku z melatoniną, jesienią może przyczynić się do sezonowej chandry, depresji. Warto więc umiejętnie ją "nakarmić".
 
Szyszynka, w różnym stopniu, jest związana z działaniem wielu hormonów. 

Wydzielana przez nią melatonina steruje naszym zegarem biologicznym. Serotonina umożliwia nam apetyt na szczęście. Wazopresyna reguluje gospodarkę wodną. TSH (hormon tyreotropowy) to strażnik tarczycy. Kortyzol, potocznie zwany hormonem stresu, wpływa także na wiele przemian metabolicznych. Oksytocyna jest niezbędna przy akcji porodowej, ale jak wszystkie wcześniej wymienione substancje spełnia i inne, złożone funkcje. 

Nic zatem dziwnego, że przed wiekami szyszynka uchodziła wśród lekarzy za "siedzibę duszy człowieka", a i dzisiaj bywa, że przypisuje się jej magiczną moc. O szyszynce łatwiej znaleźć "informacje" na stronach dla "uzdrowicieli" i fanów ezoteryki, niż w medycznych informatorach. Możesz się na przykład dowiedzieć, jak ją powiększyć, by nasilić jasnowidzenie.
 
 
 
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.