Vanilia22

Ucieczka

2 posty w tym temacie

Ostatnio często śni mi się ucieczka przed kimś. Tym razem sen na tyle mnie zaintrygował, że postanowiłam go tutaj zamieścić.

Otóż śniłam że byłam w jakimś mieście. Było bardzo słonecznie. Kolorowe miasto, zmierzałam na dworze. Z kimś rozmawiałam nad rzeką na takiej dużej wydmie (facet o ciemnych włosach wyglądał jak z filmu mumia), nie wydawał mi się "dobrym", o czymś rozmawialiśmy i kiedy zniknął nagle na dole zobaczyłam stado (nie nie grupę ludzi) a stado żołnierzy wyglądających jak muszkieterowie. Wszyscy byli na czarno ubrani i mieli podobne płaszcze jak tamten. Poczułam, że muszę uciekać i tak robiłam. Gonili mnie wszędzie, ja kilkakrotnie skakałam do rwącej rzeki, potem skakałam z dachu na inne budynki czułam się jak akrobata.

a oni byli dosłownie tuz za mną. Koniecznie chciałam dotrzeć do dworca, bo wiedziałam, że jak już tam dotrę to będzie dobrze, ale oni byli natarczywi. W pewnym momencie czułam, że jestem blisko, że jeszcze kilka ulic i będę.. kiedy zobaczyłam obok siebie dwóch takich. Namawiali mnie abym zaprzestała walki. A ja nie dawalam się biłam ich paskiem pejczem czymkolwiek co mialam w ręce a oni dalej mnie gonili. To wszystko działo się w pełnym słońcy, wokól żywej duszy. a ja bardzo walczyłam aby żaden mnie nie dotknął. W pewnym momencie poczułam, że mam tego dość, że jestem tym zmęczona i nagle pojawił się znowu ten facet. Powiedział, że musze ich zmylić jesli chcę wyjść z tego cało. Musze stanąć z nimi twarzą w twarz... Oki zgodziłam się, bo już miałam dość tej ucieczki. I on mi zrobił taką maskę, która wyglądała jak wielka blizna po oparzeniu na twarz. Gdy tylko im się ukazałam w tym ubraniu tamci znikneli. Wokól było taka szaro jak tuż po zmroku i spokojnie mogłam dotrzeć na miejsce przeznaczenia nie nękana przez nikogo.

Czy ktoś może mi pomóc?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ucieczka we śnie jest zazwyczaj symbolem dramatycznej sytuacji osoby. Ludzie, którym śni się, że uciekają zazwyczaj borykają się z problemami, które zdają się nie mieć rozwiązania. Ucieczka we śnie jest obrazem ich pragnienia uwolnienia się od kłopotów i powrotu do stanu szczęścia.

Sen o ucieczce może być też symbolem szybkości działania. Może śnić się osobom, które na co Dzień działają szybko i sprawnie, są skupione na powierzonym im zadaniu lub wyznaczonym przez siebie celu. W takich przypadkach sen o uciekaniu jest symbolem pragnienia bycia jak najszybszym i jak najbardziej sprawnym.

Sen o uciekaniu może przytrafiać się osobom introwertycznym, nieśmiałym, nie lubiącym przebywać w szerszej grupie osób. Dotyczy to szczególnie osób, które przebywając w towarzystwie odczuwają potrzebę wyizolowania się, w takich przypadkach Ucieczka pojawiająca się w snach jest projekcją potrzeby samotności.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.