Wilcza

Ciągle Zimno

36 postów w tym temacie

czy jest ktoś kto pomoże w temacie??

Wystarczy, że temp spadnie trochę poniżej 20stopni+ to mi już marzną dłonie i stopy. Jak jest 15 to jest mi juz porządnie zimno :(

Inwestuję w całą masę rozgrzewających gadżetów :p ale grzeją tylko skórę, a mi zimno od samej kości.

Dość regularnie uprawiam sport, wyniki podstawowych badań morfologicznych wykazują, że jestem zdrowa jak koń i byk razem wzięte.

Krążenie - może i tak, ale wystarczy, że się wnerwię to od razu rumieniec wstępuje, albo jak schylę się to całą krew w czole mam :p - to chyba krążenie OK??

:zmeczony:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak temperatura spada poniżej +20 st.C to zaczynam inwestować w imbir. Dodaję go przede wszystkim do herbaty (plus inne przyprawy rozgrzewające - kardamon, cynamon, goździki). Unikam wtedy też soków owocowych i cytrusów, zielonej herbaty, mięty, generalnie wszystkiego co bardziej chłodzi niż rozgrzewa. Imbir nie tylko przyjemnie rozgrzewa od środka, ale w kombinacji z resztą przypraw zapobiega jesiennym przeziębieniom.

Aha, a na stopy to mam wełniane bamboszki, w których pomykam po domu. dance.gif

To takie moje podstawowe sposoby na zimne łapki usmiech.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak, chyba będę musiała zmusić się do picia takich rzeczy chociaż są bleee i fuj dla mnie :/

a co do bamboszków, to ja mam nawet takie elektryczne :D wkłada się stópki do wyścielonego wełną jednego dużego buta i podłącza pod prąd :p grzeją nawet dobrze, tylko, że samą skórę a mi od środka potrzeba jakiegoś potężnego działa. Czasem czuję jak sama kość jest odrętwiała z zimna :(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jesli duzo sie ruszasz, a mimo to masz takie problemy - to mozesz miec niskie cisnienie, w morfologii tego nie widac

jest jeszcze jedna wersja odpowiedzi: moze masz przyblokowane czakry, przychodza mi na mysl czakra podstawy (z Ziemi mozna czerpac mnostwo cieplej energii), splotu i serca - albo: sie cos podczepilo do Ciebie...

moze pogadaj z sosna (sosnowiczanin), to Ci cos podpowie

Edytowane przez alathea
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oo, a ostatnio Szepcik mi je 'synchronizowała'.

Podczepienie wykluczam bo to poczucie zimna mam odkąd pamiętam, a od tego czasu, jak nie ja to niektórzy by na pewno 'cosia' zobaczyli (szczególnie na przestrzeni ostatnich 3-4 miesięcy).

Obawiam się, że taka moja uroda, ale czakra podstawy mocno do mnie przemawia. Posiedzę nad nią dziś, może zobaczę czy cosik mi się tam przytkało.

Sosna tak tak, pomocny z Niego chłop :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobry człowiek.

Kochanie, kłopoty z krążeniem objawiają się między innymi tym, że jak się schylasz, to ci cała krew uderza do głowy :D Wiem z autopsji. Imbir, imbir, imbir, imbir.

Polubić cebulę, unikać czosnku.

Miód lipowy, sok malinowy.

Hmm. I nie wiem co jeszcze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

unikac soku z czarnej porzeczki - tez skutecznie obniza cisnienie (maliny chyba tez)

mozna pic czarna herbate, rooibos z cynamonem

a co do czakry korzenia - oczysc tez polaczenie z Ziemia (sznur-uziemienie)

sama mam niskie cisnienie i czesto mi zimno, ale nie az tak szybko

Ps probowalas kiedys hipnoterapii? bo jeszcze mi sie pokazaly jakies wydarzenia z przeszlosci

a skoro pamietasz to uczucie "od zawsze", to musialyby byc z wczesnego dziecinstwa, tu ewentualnie jeszcze radykalne wybaczanie - ale najpierw tzreba by dotzrec do zrodla problemu

warto pamietac, ze krazenie krwi - to tez druga czakra

Edytowane przez alathea
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale mnie teraz tym radykalnym wybaczaniem poraziłaś....! To by było straszne, bo jest coś...ale myślałam, że uporałam się z tym :( Cholera by to wzięła :zly: I weź się dokop do tego shitu :zmeczony:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o kurczaki, Alchemik, to ja myślałam, że jak tak szybko ta krew do głowy uderza to znaczy, że jest mega super dobre :p Serio! No dobra, a jak się zdenerwuje? przypływ krwi do policzków liczony w nanosekundach :D , to co?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też nie lubię zimna i również marznę. Najlepiej by chyba było przeprowadzić się na Florydę :D A na Karaibach temperatura nigdy nie spada poniżej 22 stopni :D.

Co do imbiru - warto spróbować ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o my nieszczęsne :D ja po alko mam czerwone plamy, najpierw na dekolcie i szyi, a później poliki jak sok malinowy wyglądają :p Ciekawe czy też takie słodkie :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Izabela, gdzie na Florydzie znajdziesz naszą polską mentalność?! nigdzie, tylko w Polsce :D no i polskie widoki na przyszłość hehehe Zostajemy! :D :D

Imbiru choć nie znoszę to chiba się przełamię...ale malinki mmmm owszem, nawet kupiłam dziś tort bezowy, z bitą śmietaną i MALINAMI :D te maliny mnie chyba zgubią :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciiiii :p

Ale wiesz, nie ma nic bardziej rozgrzewającego niż taki zestaw :D tylko trudno go wcinać 18h/dobę :zalamka:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

albo: sie cos podczepilo do Ciebie...

alathea - powiedz mi skąd to przypuszczenie? dedukcja czy coś więcej??

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja odkąd pamiętam wiecznie miałam zimne stopy i dłonie, to bez względu na pogodę...

badania również były w normie...

czasem mnie to drażniło strasznie, bo czułam to zimno od kości wnerw.gif

moje problemy skończyły się, gdy urodziłam dziecko. Od tamtej chwili, przestałam mieć zimne dłonie i stopy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

alathea - powiedz mi skąd to przypuszczenie? dedukcja czy coś więcej??

sprawy z przeszlosci i wybaczanie wyszly mi w kartach

a z podczepieniem to dedukcja

tak mi to wygladalo na blokade w dotarciu do zrodla energii

a z kart wyglada bardziej na czyjes dzialanie/reakcje na cos, blokade i potrzebe wybaczenia

takie odczucie zimna przy w sumie jeszcze wysokiej temperaturze sugerowalo mi, ze cos Ci solidnie sciaga energie

ale nie sprawdzalam (juz dawno tego nie robilam)- a skoro Szept czy sosna czy inni nie widzieli, to raczej nie ma

druga wersja - to wlasnie blokada, a te moga byc na roznych poziomach, rozne przyczyny

dlatego pomyslalam, ze hipnoza moglaby cos wyjasnic/pomoc

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki alathea za sugestie! :okok:

posiedzę nad tym trochę, zobaczymy co wyjdzie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W jodze sa pewne pozycje dla zwiekszena przeplywu krwi mniej wiece robienie takich kółek stopami, wyginanie kostek w rozne strony...

Moze to nie zabrzmi oryginalnie ale ja tez mialam problem z marznieciem kończyn dopóki nie dostałam Reiki.. teraz gorąco jak diabli :]

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

..... czytałem tylko pierwszy post (mam mało czasu), ale może warto spróbować herbatek rozgrzewających, np z lipy, .... czarny bez chyba jeszcze rozgrzewa, maliny, ciepłe napoje, sposoby na przeziębienie....., gorący facet

Edytowane przez Poszukiwacz
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukiwaczu, i dlatego właśnie nie zaleca się odpowiadania w tematach, których się nie przeczytało.

Wszystkie podane przez Ciebie sposoby z malinami włącznie zostały wymienione wcześniej.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...) ....., gorący facet

Albo kobieta z temperamentem, zależy, co kto lubi :) Bądźmy uniwersalni :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... tego nie jestem pewien, ale może krew wystarczy rozrzedzić, co poprawia krążenie i mikro krążenie, bo to właśnie złe krążenie jest częstą przyczyną zimnych dłoni, stóp, itd. Takim najpopularniejszym środkiem jest Aspiryna lub Polopiryna. Rozrzedza krew, a poza tym rozgrzewa, ale ma dużo skutków ubocznych, co trzeba wziąć pod uwagę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie lepiej korę wierzby, naturalna aspiryna :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale sęk w tym że 'podobno' (bo to zdanie lekarza) nie mam problemów z krążeniem...i bądź tu mundry..

Maliny, herbatki, gorące kakao, imbir ... nie pomaga

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... to może wizualizacje pomogą, np.

Mieszka we mnie ogień, który ogrzewa mnie od wewnątrz.

Z każdym oddechem jest mi coraz cieplej i cieplej ... itd.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym bym uważala, bo jak ktoś przesadzi to niezły pozar moze być. Nie wszystkie afirmacje są dobre. Jak juz to wizualizować wakacje w tropikach i ciepło, ale z ogniem zartów nie ma

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.