Jadis

Rysunki

85 postów w tym temacie

Uparłam się ostatnio żeby zilustrować moje ulubione książki-"Siewca wiatru","Zbieracz burz".Jako że czasu mało,rysunki tylko 3 :p Jeśli chodzi o postacie-tak sobie je wyobrażam czytając książkę.Twarze-pożyczyłam od moich ulubionych aktorów,których bym chciała widzieć w tej roli,gdyby kiedykolwiek powstał taki film ;)

A więc moje wyobrażenie Freya:

p1030160g.jpg

By narcyza at 2011-10-08

Hariel

p1030175d.jpg

By narcyza at 2011-10-08

Piołun

p1030151v.jpg

By narcyza at 2011-10-08

I niezwiązany z tematem ;)

p1030213a.jpg

By narcyza at 2011-10-19

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no ładne :)

Ja Freya wyobrażam sobie bardziej [pociągłego na twarzy, i nie z takim abs'em- proszę nie gniewaj się za to porównanie.

a za rysunki drinking25.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

noo, bary to ma faktycznie....nieziemskie :D tez widzę go znacznie szczuplejszego z mniejszą szczęną ;)

Piołun taki fryzowaty troche, jedna z moich ulubionych ras koni :p

Bez względu na to jak kto co widzi, super prace! :okok:

A może spróbujesz narysować ukochaną Frey'a?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jadis ilustrujesz ksiązkę z pierwszej dziesiątki moich ulubionych :)

Frey niestety mi zupełnie nie podpoasował. Rysujesz świetnie i ukazujesz swoje wyobrażenia, ale dla mnie Twój Frey nie ma w sobie dzikości łowcy, jaka charakteryzuje anioła zagłady. Twój Frey w twarzy przypomina mi bardziej postac niezłomnego szeryfa, z westernów lub detektywa ruszajacego tropem przestępy, ale nie Abadonna.

Nie mniej jestem pod duzym wrażeniem Twoich rysunków, pewności ręki i talentu.

Jak dla mnie w Hariela utrafiłaś idealnie, w samo sedno jego istoty, podobnie spodobał mi się Piołun, a narysoowac konia to sztuka. I oczywiscie dr Haus, świetnie oddałas to, co prezentuje.

Duży ukłon dla Ciebie, a Freyem się nie przejmuj. To w końcu Twoje postrzeganie tej postaci. na marginesie dodam, że nie podeszla mi tez do końca postać z ilustracji z ksiązkii :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli o Fereya chodzi-daliście mi do myślenia,jednak nie znalazłam jeszcze odpowiedniej "gęby" ;) Mam z nim jakiś dziwny problem,bo wypadałoby zacząć od głównego bohatera,a przyznam się bez bicia że to nie pierwszy Frey,każdy był inny i żaden na 100% mi się nie podobał(kosz na śmieci muszę opróżnić tak apropo :p ).

Jednak dziękuję za słowa uznania.Ja osobiście nigdy nie jestem 100% zadowolona ze swoich rysunków.Jako że nie rysuję do końca tak jakbym chciała i mam problem z proporcjami postanowiłam...pogodzić się ze swoim niezadowoleniem :) A rysowanie to jednak fajna sprawa,bo daje upust moim emocjom.

Co do ukochanej Freya-nie jest to moja ulubiona postać,kiedyś się za nią wezmę,jak mi nie minie zapał...Ciekawszymi postaciami są moim zdaniem książkowy Asmodeusz,Glizda i Akne(na nią mam już pomysł,tylko czasu brak).

Swoją drogą,miło poznać innych fanów mojej ulubionej książki ;)

Edytowane przez Jadis
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście nigdy nie jestem 100% zadowolona ze swoich rysunków.Jako że nie rysuję do końca tak jakbym chciała i mam problem z proporcjami postanowiłam...pogodzić się ze swoim niezadowoleniem :)

chyba, żaden artysta nie jest zadowolony w 100% ze swojej pracy... :p

Swoją drogą,miło poznać innych fanów mojej ulubionej książki ;)

no. jest tu ich całkiem sporo :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja Ci przyznam, że akurat druga częśc "Siewcy" nie przypadla mi do gustu tak jak pierwsza. Czegoś mi w tej ksiażce zabrakło.

Ale jakbym mogła Cię namówić to poprosze o twoją wizję Dumy, choćby w scenie z "Siewcy" kiedy "nawiedza" Freya w jego domu, podcas kąpieli.

A co do Freya to zobacz czy coś z tego aktora: nie przypdnie Ci do gustu: Oded Fehr

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehehe skąd ja to znam :) widzisz w głowie rysunek, jest idealny i niby prosty w założeniu, a tu rączki nie tak kreślą, ołówek nie tak rysuje i kartka też jakby wybrakowana... :)

A rysunki są naprawdę ładne, staranne i z duszą. Świetne światło-cienie na twarzach. :oklasky:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raz faceta widziałam w "Mumii",więc jakoś w ogóle zapomniałam o tym aktorze.No to zacznijmy od portretu:

p1030231.jpg

By narcyza at 2011-10-28

I jeszcze taki mój rysunek z wakacji-Michał.Nie znam się na aniołach,ale nie wiem czemu Michał wydawał mi się zawsze jakiś szczególnie bliski,mam nawet jego figurkę postawioną hmm,jak dla mnie na honorowym miejscu ;)

p1020924.jpg

By narcyza at 2011-08-16

No i mój ulubiony serial :)

p1020217.jpg

By narcyza at 2011-02-20

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Michal właśnie taki napierśnik nosi i świeci zlotem :)

Dla mnie Michała uchwycilaś rewelacyjnie, choć surowo. Ale on jak "pracuje" to taki Rzymski legionista, surowy, niezlomny, ale bije blask światla :)

Odet wyszedł Ci super, a zrob z niego Freya :prosi: :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :) Oczywiście że zrobię Freya,tylko na większym formacie,bo na tym mi się ni jak nic nie mieści.Trochę już przerobiony jest,bo na fotce miał krótkie włosy ;)

Co do Michała-mam jeszcze jeden jego rysunek,z którym jest związane dziwne zdarzenie o którym nie mogę zapomnieć i ciągle sobie zadaje pytanie-czy tak było na prawdę,czy mnie wyobraźnia ponosi :mysli:

To ten rysunek

p1030243q.jpg

By narcyza at 2011-10-29

Odkopałam jeszcze taką staroć

p1010365p.th.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jadis jesli to jest to, o czym myśle to oddalas Michala idealnie. Jak masz ochote o tym pogadac to napisz do mnie na PW

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, teraz wyglada jak "mój" Frey. Właśnie tak sobie Freya wytobrażałam jak czytałam "Siewce"

Tylko jakbyś jeszcze mu zrobiła warkocz i kilka rozwanych na wietrze pasm włosów - kosmyków - wymykajacych sie tu i tam :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A narysujesz Archaniołka Urielkaaa? Prosi prosi proosiii :D

albo dziewczynę tańczącą w ogniu :X

Edytowane przez Rammsteinowa
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwszy od czasów szkolnych rysunek w kolorze(bo tak zazwyczaj to mi się nie chce po prostu ).I jeden z nielicznych rysowany z pamięci,nie licząc mojego stolika i psa,bo model sobie poszedł zanim ja cokolwiek zaskoczyłam ;) Ale milusi był,mam nadzieję że nie obrazi się za to stwierdzenie...

p1030321.jpg

By narcyza at 2011-11-06

Nie wiem czy dobrze narysowałam,skrzydła mi się najbardziej "rzuciły w oczy" jeśli można to tak nazwać,a tak w ogóle to nie wiem czy podobny,niech się zainteresowani wypowiedzą ;)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ooooooooo Jadis świetne rysunki!!

nie znam tych książek choć podarowałam je bratankowi w zeszłym roku pod choinką chyba pod wpływem twoich rysunków je od niego pożyczę i przeczytam, hi hi hi szczególnie widząc jak działają na kobiecą wyobraźnię

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rammsteinowa-się nie gniewaj,narysuję,tylko na razie nie mam pomysła :oczko:

Ćwiczę puki co rysunek w kolorze np.pastele olejne:

Piołun

p1030322.jpg

By narcyza at 2011-11-10

I jako że ostatnio mam o jednego miauczącego,pyskatego domownika więcej taki oto rysuneczek

p1030325p.jpg

By narcyza at 2011-11-10

Ps.miriana,moim skromnym zdaniem cykl o Daimonie Freyu jak najbardziej warto przeczytać :_slonko:

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzisz, nawet olejne pastele świetnie w Twoich dłoniach się sprawdzają. Ja zaś niecierpliwie czekam na te rtsunki suchymi pastelami :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czuję się zainspirowana :D normalnie wkleje swój najładniejszy rysunek z lat yyyy...no z dawien dawna :p a jak już to zrobię, to usiądę do ołówka i kartki i zobaczymy co zostało z dawnej wrazliwości...cieńko to widzę :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.