Azabea

runy z przywitalni

4 posty w tym temacie

Hej:)

wiesz, że to niesamowite, że wybrałeś sobie akurat nick: Loki...

Odyn jest twórcą Run, a Loki...

"Loki – w mitologii nordyckiej bóg zniszczenia, śmierci i oszustwa. Syn olbrzyma Farbautiego i Laufey. Loki posiadał zdolność przemiany (w łososia, konia, ptaka, pchłę itp.), włącznie ze zmianą płci.

Zrodził (stworzył) największe potwory - wielkiego wilka Fenrisa (Fenrira), węża Jormunganda (Midgardsorma)i boginię umarłych Hel. Nigdy do końca nie trzymał z żadną ze stron (oprócz Ragnaroku, gdy wreszcie opowie się przeciw bogom i powiedzie na nich olbrzymów). Towarzyszył Thorowi w wielu wyprawach po świecie, podarował Odynowi Sleipnira - ośmionogiego, bardzo szybkiego rumaka.

Dzięki Lokiemu bogowie zdobyli też swe najważniejsze atrybuty. W micie o Sif Lokiego oskarżono o złośliwe ścięcie jej włosów. Za karę musiał zdobyć dla niej nowe, złote, ale rosnące jak żywe; wykonały je karły, synowie Ivaldiego - najważniejszym z nich był Brokkur. Przy tej okazji Loki dostał od nich włócznię Gungnir i statek Skidbladnir. Wówczas Loki postawił w zastaw swoją głowę, że Eitri, brat Brokkura nie zdoła już zrobić trzech równie cennych przedmiotów. Ale ten z pomocą brata i pozostałych karłów, wykonał dzika Gulinborstiego, bransoletę Draupnir oraz młot Mjollnir dla Thora. Bogowie orzekli, że najcenniejszy jest Mjollnir. Loki przegrał więc zakład i powinien stracić głowę, ale wtedy próbował uciec, wykorzystując swe czarodziejskie buty, pozwalające mu latać i chodzić po wodzie. Gdy zaś Thor go schwytał, oświadczył, że oddał w zakład głowę, a nie szyję. Karły w zemście ucięły mu więc tylko język i zszyły usta (co miało być karą za jego krzywoprzysięstwo).

Małżonką Lokiego była Sigyn. Bogowie, mając Lokiego za szaleńca i psotnika, wybaczali mu wiele złych uczynków, ale kiedy przyczynił się do zabicia Baldura (boga piękna), oraz uniemożliwił mu powrót z zaświatów, przykuli go do skały, gdzie musiał odkupić swój uczynek, przykuty łańcuchami tak, żeby padał na jego twarz okropny jad węża znajdującego się nad nim. Jego wierna żona Sigyn trzymała misę nad twarzą Lokiego i gdy ta napełniała się, Sigyn opróżniała ją - wtedy kropla jadu docierała do twarzy Lokiego i ten, trzęsąc się z bólu, powodował trzęsienie Ziemi. Wierzono, że w końcu Loki wyswobodzi się z więzów i zapragnie zemsty. Bitwa Ragnarok rozpocznie się przypłynięciem do Asgardu (stolicy bogów) statku Nagelfar, którego Loki będzie sternikiem. Loki zginie w Ragnaroku walcząc z bogiem strażnikiem Heimdallem (zabiją się nawzajem) - będzie to pierwsza wielka walka w Ragnaroku."

wg. wikipedii:)

Zrobiłeś to świadomie?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobiłeś to świadomie?

Tak Azbea akurat w tym wypadku jest to wybór świadomy. Mam dużą wiedzę na temat mitologii nordów i greków w sumie nie zaczerpniętą znikąd Loki jest także patronem magii i jest bóstwem które najbardziej do mnie przemawia. odnośnie śmierci wikipedią bym się tym nie kierował boginią śmierci zasiadającą w nilfheimie(nie wiem czy dobrze napisane) jest hell skądinąd córka Lokiego.

Aczkolwiek także mam pytanie czy są osoby które prócz mnie dziś czyli 31 października mają problem z przepływem energii ?

Edytowane przez Loki
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mnie chce sie wiecznie płakać (oj...dawno nie miałam takiego stanu) i od 2 dni mam ból karku, jakies napiecie... nie wiem o co chodzi:(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mnie chce sie wiecznie płakać (oj...dawno nie miałam takiego stanu) i od 2 dni mam ból karku, jakies napiecie... nie wiem o co chodzi:(

Właśnie kilka osób które spotkałem na Hellconie i to one mnie w sumie uświadomiły iż mogę mieć jakieś zdolności ezoteryczne. także mówiły o tym że się źle czują. Proponuje poprowadzić dalszą rozmowę na gadu gadu bo chyba odbiegamy od tematu działu

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.