Szept

Konkurs Listopadowy Z Nagrodami

25 postów w tym temacie

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w kolejnym konkursie.

Listopadowym tematem przewodnim konkursu jest wybaczanie.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu prezentacji dotyczącej tego, czym dla Was jest wybaczanie. Może to być zdjęcie (nie koniecznie własne, choć mile widziane) z ciekawą myślą własną na temat wybaczania, może być wiersz lub inna forma możliwa do zaprezentowania na naszym forum.

Dla Laureatów czekają nagrody książkowe ufundowane przez Lesławę Jaworowską, trenerkę Rozwoju Duchowego i Osobistego, a także certyfikowaną trenerkę Radykalnego Wybaczania.

I Nagroda - Tajemnica zagubionej modlitwy - Gregg Braden

II Nagroda - 101 Archaniołów - Doreen Virtue

III Nagroda - Myśli stają się rzeczami - Mike Dooley

Konkurs trwa do niedzieli 20 listopada.

Prace z prezentacjami należy zamieszczać w postach w niniejszym temacie.

Chętnych do bliższego poznania naszej Fundatorki nagród, Lesławy Jaworowskiej, oraz tego, czym się zajmuje, zapraszamy tutaj:

http://www.radykalnewybaczanie.com.pl/

http://www.zdrowa-dusza.com/

http://www.facebook.com/zdrowadusza

Wszystkich Użytkowników EzoDaru zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie się zastanawiam, czy miałabym co napisać na ten temat... jak coś wymyślę to wezmę udział.

Ciekawe nagrody :)

Pozdrawiam :*

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie musisz pisać, mozesz po prostu przygotować ciekawą grafikę z podpisem :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja, też chyba wezmę udział w konkursie, tylko mam problem z wklejeniem zdjęcia, nie wiem jak to zrobić. W jakie ustawienia mam wejść, aby dodać zdjęcie z opisem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mozesz dodac samo zdjecie i po dnim normalnie opis jako tekst posta, zdjecie dodajesz albo klikajac na ikonkę obrazka (jak piszesz post obok ikonki koperty) i wklejasz tam link do zdjecia, lub nizej dodajesz jako plik

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam... :)

hmm... mam chrapkę/nie da sie ukryć/, szczególnie na książkę Gregga Bradena... :)

- pasowała'by jak ulał do mojej kolekcji... to mój idol od kiedy przeczytałem jego "Kod Boga", właśnie...:)^

- ale te inne tez są niczego sobie... wiec moze jednak warto... :?

- niema co ;) ... trzeba poprosić Aniołków o Pomoc, i poczekać na Wenę Twórczą, raczej :p^

- na szczęście Czasu jeszcze troche jest... więc może sie uda :)

- dziękować... Szepcie i Adminom za Takową "zagwozdkę"... :D

---pozdrawiam... infe7 :)

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybaczanie….

Mówi się wybacz sobie i innym… lecz czym to wybaczanie w ogóle jest? To pojęcie takie niedookreślone, pomijając już fakt, że każdy może do niego trochę inaczej podchodzić… ale czym ono jest?

„Bóg mi wybaczy. To jego fach.” Heinrich Heine

Omijając już temat dotyczący Boga, czy jest czy go niema, a jak jest to jaki jest bądź czym… Wybaczanie nieraz ukazywane jest jako atrybut Boga, to Jego fach, Jego domena, a czy mieliśmy chwilę aby się zastanowić co to oznacza? Co to wybaczanie oznacza? Czym jest, a czym nie?

5f2f5da8d7d3ff8f696e55e4eec15774.jpg

To coś trudno uchwytnego niczym motyl. Próbowałam wypytać najbliższych czym dla nich jest wybaczanie. Wszyscy zareagowali jednakowo. Brak odpowiedzi.

Może więc

„[...] zawsze tak jest, bogów winimy za tamto czy owamto, podczas gdy to my wymyślamy i tworzymy wszystko, włączając w to odpuszczenie i wybaczenie tych i innych win.” (José Saramago — Historia oblężenia Lizbony).

Możliwe więc jest, że tak naprawdę czegoś takiego nie ma, pojęcie jest, które coś może oznacza, ale trudno powiedzieć do czego się odnosi, wymysł, zagwostka dla tych co chcą go rozpracować.

Wyciągamy rękę, szukamy odpowiedzi

wybaczanie.jpg

ta pozostaje jednak nieuchwytna.

Mając jednak pojęcie możemy się zastanawiać, czym ono jest dla nas, nawet jeśli jest mocno abstrakcyjne, to po coś służy, po coś jest.

Wyruszmy więc w podróż i zbadajmy je…

anime-train.jpg

- Plum

-> Słyszysz ten dźwięk?

-> To łzy?

-> Łzy, deszcz… kolejne istnienie zostało zranione.

- Dzyń

-> Słyszysz?

-> Dzwonek?!

-> Tak, dźwięk wybaczania, zranione istnienie nie chowa już urazy.

> milczą.

Ta melodia to łkanie człowieka i świata, którzy mimo swych ran próbują zrozumieć, wyjaśnić, nie chować urazy – w y b a c z y ć. Iść dalej nie zapominając i nie żyjąc tym co było.

anime-child1.jpg

Możemy być zranieni nie tylko czynem, ale także słowem. Może być też tak, że zranimy samych siebie, czynem bądź jego brakiem, słowem albo myślą…

Źródła:

*cytaty:

http://cytaty.eu/serwis/wyszukiwarka-1-wybacz.html, 10.11.2011 godz. 12:10.

*ilustracje (wg. kolejności wstawienia):

http://static.ezoter.pl/upload/image/article/5f2f5da8d7d3ff8f696e55e4eec15774.jpg, 10.11.2011, godz. 12:02.

http://lifementor.pl/wp-content/uploads/2011/06/wybaczanie.jpg; http://lifementor.pl/tag/wybaczanie/, 10.11.2011 godz. 12:04.

http://dreamuniverse.files.wordpress.com/2008/11/anime-train.jpg; http://dreamuniverse.wordpress.com/2008/11/page/2/, 10.11.2011, godz. 12:31.

http://www.freewebs.com/darkshadowyx/anime-child1.jpg; http://satsukiyo.blog.onet.pl/Radosc-i-chwala,2,ID407323916,n autor: Satsuki, 10.11.2011 godz. 12:35.

Edytowane przez Alice
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypominam, że do konca tygodnia tylko trwa konkurs, mamy andzieje, ze wiecej Was sie zdecyduje wziąć w nim udział :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybaczenie to nie jest coś co możesz zrobić dla kogos. To coś co możesz zrobić dla siebie aby poczuć się wolnym i móc iśc dalej naprzód.

To wolnośc duszy, ciała i umysłu.

i_wanna_be_free_by_francizzbm-d32xu3d.jpg

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WYBACZENIE to najlepszy prezent, jaki komuś możemy dać, a przede wszystkim samemu sobie!

prezenty-na-kazda-okazje.jpg

WYBACZENIE jest jak niezapisana kartka, na której powstanie nowa historia... a gdy nadejdzie zmierzch, wrócimy pamięcią do przeszłości, i stwierdzimy że dzięki takiej postawie zaszliśmy tak daleko, że nie staliśmy w miejscu dusząc się zaznanymi krzywdami czy poczuciem winy...

1217797_open_book_.jpg

WYBACZENIE najtrudniejsza emocja ze wszystkich...

f4.jpg

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Odrodzenie"

W ostrze noża obleczona

dłoni i ust znaczy śladem,

W ciszy krzyku niewzruszona

najcelniejszym rani jadem.

W wzroku tłumu szuka zgody,

ale oczy ich tak puste

bo nie widzą dla wygody,

I w lenistwie rosną tłuszczem.

Tylko jedne oczy patrzą,

wzgardy pełne to spojrzenie,

zanim ślady się w nim zatrą,

spadnie głową w dół, w zwątpienie...

Nóż w jej dłoni blask księżyca

odbił jasno, wpełzł na twarzy.

Cisza szepcze: "ladacznica...

śmieszna tak... się nie odważy..."

Ręka drgnęła niespokojnie,

usta zachwiał płaczu lament,

na kształt jakiejś dziwnej wojny

w jej umyśle siejąc zamęt.

Ostrze błyśnie niby szpada,

w miękką tkankę się zagłębia

ostateczny cios ktoś zadał,

serca oręż w piersi sięga.

I gdy ciało tak upada,

myśli łamie wielka pustka,

kolan zgiętych grzech opada

mętny wzrok wyziera... z lustra.

Jeszcze gdzieś tam się zapodział

uśmiech jakiś, szok, zwątpienie,

a głęboko w niej jest zgoda,

cisza, spokój, ukojenie...

Pozwoliła odejść tamtej

co od dawna ją więziła,

bo wiedziała będzie łatwiej,

w chwili w której wybaczyła.

Teraz patrzy w lustro dumnie,

Własnym łzom się nie chcąc godzić.

Dobrze wie że trzeba umrzeć

by na nowo się odrodzić...

_________________________

Najtrudniej jest wybaczyć samemu sobie. O tym właśnie traktuje wiersz.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jak zwykle biały wiersz:

Pęka gruba kra na sercu

To może nawet zaboleć... na chwile tracimy oddech

A potem czujesz jak ruszają wody bólu, smutku, wstydu, zawiedzenia

Jak gładko wypływają z Ciebie

Głuchy huk pękającego lodu i szum rwącej wody zastępuje

..cisza...

..pustka...

I to są właśnie 3 najważniejsze sekundy w Twoim Życia

Masz 3 sekundy by zasiedlić swoje serce nowym prawem.

Prawem Kochania Pomimo.

I od tej pory masz Prawo.

Masz prawo kochać Matkę nie ważne jaka była.

Masz prawo kochać Syna pomimo że się stacza.

Masz prawo kochać pustą koleżankę.

Już się tego nie boisz,

Nie musisz oceniać,

Nie musisz się wstydzić,

Nie musisz okazywać, że coś cię rani,

Nie musisz się z tego tłumaczyć.

Bo po co ?

Skoro masz prawo po prostu kochać.

Edytowane przez miriana
3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

„Przebaczyć. Zapomnieć. Żyć dalej bez urazy, bez chęci odwetu. Przebaczyć i żyć godnie... Przebaczyć i pozostać sobą... A może nie przebaczać? Przebaczyć i zapomnieć, to w jakiś sposób zrezygnować z siebie. Przebaczyć, to również podporządkować się silniejszemu, a czasem utracić podstawowe prawo do obrony swojej godności, swojego JA.

Komu potrzebne jest wybaczenie: temu, kto skrzywdził, czy temu kto został skrzywdzony? A może kulturze, społeczeństwu, aby mogło ono unikać poczucia winy lub stawiania trudnych pytań, nie znajdujących jednoznacznych odpowiedzi?” (Cezary Żechowski, Przebaczenie)

Jan Paweł II wybaczył swemu niedoszłemu zabójcy. Czy każdy z nas byłby do tego zdolny?

janpawel1.jpg

Wybaczenie krzywd, nawet najgorszych, to najskuteczniejszy sposób na odzyskanie zdrowia - psychicznego i fizycznego. Bo jeśli w sercu są zadry, nie możemy normalnie funkcjonować. Mechanizm jest prosty: myślenie o tym, że mnie skrzywdzono, hamuje przepływ energii życiowej, bo cała moja uwaga jest skierowana w przeszłość. Jeśli uda mi się z tego uwolnić, zyskam siłę. Właśnie to daje wybaczenie - pozbywam się ciężaru przeszłości, czuję przypływ energii, mogę ją wykorzystać.

obazek2.jpg

„Jedyną drogą do pokoju jest przebaczenie. Przyjęcie i ofiarowanie przebaczenia przerywa spiralę nienawiści i zemsty, kruszy kajdany zła krępujące serca przeciwników. Miłość do tych, którzy nas skrzywdzili, może przemienić nawet pole bitwy w miejsce solidarnej współpracy…” - pisał Ojciec Święty Jan Paweł II.

PRZEBACZENIE JEST DROGĄ I PROCESEM

obrazek3j.jpg

PRZEBACZENIE JEST DAREM. NIE MOŻNA KOCHAĆ W 100% BEZ PRZEBACZENIA.

obrazek4n.jpg

Na koniec napisze jeszcze.

Każdy człowiek powinien zastanowić się nad tym co to jest wybaczenie i jaki ma wpływ na jego życie. Programuje w sobie gniew ,żal pretensje .Zaczyna myśleć też o zemście na kimś kto nas zawiódł, czy skrzywdził, to doprowadza do różnych w życiu sytuacji. Nie potrafi funkcjonować w normalny sposób , szuka czegoś co by dotkliwe zraniło drugą osobę, wprowadza w siebie coraz więcej to złych emocji i czemu ma to służyć? Niczemu . Jeśli nie będzie umiał wybaczyć sobie i innym to nasze życie stanie się trudne. Zacznie gubić się w świecie ,w sensie .Nie będzie umiał pokochać innych [ partnera] choć będzie się wydawało ,że kocha, ale nie ...bo zamykamy mu drogę do swego serca. Zawsze zostanie w nas jakiś żal ,smutek ,nienawiść ..emocje. Po jakimś czasie odkryje druga osoba ,że mamy w sobie jakiś chłód ,że coś jest nie tak i powoli będzie również uciekał od tej osoby. Nie wybaczając sobie i innym pożera nas energia , dręczą nas koszmary i nic nam nie wychodzi to też stawiamy siebie jako ofiarę .

Trzeba wybaczać w ten sposób uwalniamy się na poziomie emocjonalnym i energetycznym. Wiadomo ,że nie jest łatwo wybaczać a tym bardziej sobie , lecz starać się zrozumieć i spróbować wybaczać zawsze już jest tym pierwszym krokiem do celu życiowego.

Edytowane przez karmen
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WYBACZENIE….

- jest jak Róża…. Po kolcach ‘cienia’ naszej osobowości, do płatków delikatności i Piękna… nas Samych.

… usłana kolcami… naszych ego-dogmatów, urastających do stereotypów Naszej osobowości…

Wybaczenie to zatrzymanie się nad Każdym kolcem bolącym jak cierń… nad Każdym… gdyż pominiecie choćby jednego nieuchronnie najpierw spowolni a następnie zatrzyma Naszą wędrówkę w głąb Nas Samych… Samo Życie daje nam każdego dnia wskazówki, który „kolec jest aktualnie do uleczenia” … bo te „ciernie” oglądamy i doświadczamy Sami na Sobie, a inni są tylko Lustrem, jedynie odbiciem tEgo co Sami uczynimy… więc ? to nie ktoś zezłościł się na nas, tylko my sami daliśmy niejako „powód” do tego by ta lekcja stała się dla nas faktem… bo przecież podobnie jest i w drugą stronę…

- każdy cierń to ‘dogmat/stereotyp’ nas Samych wiec stopniowo „małymi kroczkami” są one w Nas samych ukazywane… tak abyśmy mogli niejako ‘zapoznać się’ już ze Skutkami tEgo co nami kierowało…

- jeśli dokonamy Weryfikacji… i ‘przyznamy się do błędu’ to jesteśmy na dobrej drodze do Wybaczenia… nie tylko innym ale i Nam Samym… gdyż wybaczyć komuś, to właściwie wybaczyć Samemu Sobie… a wiec uzdrowić Samego siebie… i w Tym jest główny Cel i Sens Wybaczania… :)

ps... niestety nie udaje mi się wkleić pięknej róży z mojego ogrodu... :(

Edytowane przez infe7
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Serdecznie dziękuje wszystkim za udział w Konkursie. Oficjalnie go zamykam, a o wynika poinformujemy w najbliższym czasie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szepcie... czy jest na tym forum "instrukcja"/ściąga, jak wklejać zdjęcia... ;)?

- bo do tej pory ożywałem ImageShack... ale coś tam pozmieniali... i podane linki nie są przyjmowane przez to Forum... :(

- będę wdzięczny za linka... albo "instrukcje" na e'maila... :)^

---pozdrawiam... infe7 :)

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie każde rozrzerzenia graficzne jest przyjmowane. Niestety

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo serdecznie w imieniu Lesławy Jaworowskiej, sponsorki naszego konkursu, oraz w imieniu załogi EzoDar dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do kolejnego, tym razem Grudniowego Konkursu, który sie pojawi niebawem. Wszystkie prezentacje są wspaniałe i na pewno będą wspaniałym drogowskazem dla wielu osób.

Przedstawiam trzech laureatów konkursu.

I Miejsce - Zoska1977 II Miejsce Miriana III Miejsce infe7

Gratulujemy wygranej!

Laureatów prosimy o wysłanie maila z danymi osobowymi oraz z podaniem nicka w celu przesłania nagród, do naszej sponsorki Lesławy Jaworowskiej:

leslawa.jaworowska@gmail.com

Lesława prześle do zwycięzców nagrody książkowe.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam... :)

- dziękuje bardzo za wyróżnienie... i również gratuluje zwycięzcom... :))

- e'maila już wysłałem... ;):girl_witch:

--- dziekuje i pozdrawiam organizatorów i Panią sponsor za "POMYSŁ"... :_slonko:

- SzepCie... :oczko:

- oryginalna wersja mej "wypowiedzi" miała być wzbogacona o dwie wyjątkowe Róże ... bo oryginalne zdjęcia z Mojego Ogrodu... :)

- z miłą chęcią je zaprezentuje/dodam już nawet poza konkursem... z dedykacja dla Ciebie i Domi, jako symbolicznych Róż'yczek tego Forumowego Ogrodu... :ostr:

- wiec jeśli jesteś/cie zainteresowane... to proszę o pomoc, by ta intencja mogła zaistnieć już nie tylko na poziomie "tylko" intencji właśnie, ale również i w Realu... :ostr:)*

---pozdrawiam serdecznie... infe7 :przytul::buzki:

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.