Coldnorth

Asatru A Faszyzm

42 postów w tym temacie

Xena wojowniczko, wybacz że nie odp. na Twoje odp. ale jestem odpowiedzialny za to co napiszę a nie za to jak ktoś to zinterpretuje.

Nie chcę się do nikogo utożsamić, do nikogo mam do myśli do jakiejś grupy(to nie ja zakładam 150-te forum w sieci i nie głoszę tam swoich poglądów) Na dzisiaj sądzę że wasze asatru jest bardzo zgeneralizowane albo jest to New age asatru, indyfikujecie się z głównymi celami ale resztę sobie "zasad" sobie dodajecie, dodajecie to co wam się podoba, a to jest bardzo zgubne. Jeszcze trochę to zaczniecie się nazywać prastarymi wikingami! Zaczniecie robić fora nie na .pl tylko na .com. Myślę że prawdziwe asatru nie polega na owczym myśleniu tylko na samodzielnym. Ale nie mam do was pretensji od zawsze wszystko było źle interpretowane(tak jak w szkole gdy nauczyciel mówi co Mickiewicz miał na myśli) Ja wiem że zaczniecie mnie zaraz atakować bo podważyłem waszą prawdę, tak, bo to wasza prawda w która wierzycie a jak wierzycie to tylko ona jest właściwa. Tak sobie pomyślałem jakbym przeniósł się w czasie powiedział bym np. wikingom w osadzie że nie gdy murzyni(dla nich to np. dzisiejszy anglicy) że nie lubię gdy się osadzają w norwegi czy by mnie tak zbesztali jak wy? Przecież wy jesteście doskonali jesteście asatryjczykiami....

ps. jeszcze trochę żeby zostać asatryjczykiem będzie trzeba lubić kolor zielony czerwony a nie lubić niebieskiego... Zabawne nieprawdaż?...

Ja tam Asatryjką nie jestem, ale i tak nie przemawia do mnie co napisałeś. To nie jest uznawanie mojej prawdy za lepszą. Po prostu nie pzremawia do mnie faszyzm, nacjonalizm i totalitaryzm. Ale zadalam sobie nawet rud by poczytać o tym więcej. I teraz tym bardziej nie podzielam tej drogi.

Ty zaś zarzucasz odpowiadajacym Ci ludziom skostnienie i naginanie wygodnejszych spraw do wiary.

Odpowiedz czy sam tego nie robisz?

Podano Ci tu racjonalne argumenty choćby dotyczące tego co nzawałeś Judeochrześcijaństwem, ale Ty chyba dostrzegasz tylko to co chcesz dostrzegać. Nie ma argumentów, któe Cię zatrzymaja i zastanwoią, zachęcą do siegnięcia po inne źródła.

No cóż, to Twoj wybór i Twoja droga. Ja jednak w kwestii Asatru zaufam Ilfowi, Hrefnie i jeszcze kilku innym znanym mi Asatryjczykom, choćby z tej prostej przyczyny, ze maja wiedzę na temat tego w co wierzą i co wybrali dla siebie. Nie ograniczyli sie do jednej publikacji i jednego autora, ale znająć teksty źrółowe, historyczne oraz wiele współczesnych na temat Asatru. Dla mne ich wiedza jest rzetelna. Twoja tylko szuakniem na siłę czegoś, czego nawet w źródłach nie ma.

Moze Biblie poczytaj, tam masz większe pole manewru zeby sobie swobodnie interpretować. :)

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam tylko jedno pytanie. Czegoś ty tak na nas wsiadł? :D

Asatryjczyków w tym temacie mamy w porywach trójkę?

Idź i poinformuj na forum.asatru.pl co na ten temat sądzisz, i niech Cię bogi prowadzą :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...tam nie pojdzie bo go rozdepcza. Za to runistom juz pupeczke zawracal, tam tez go zjechano.

A ja zapomnialam o przeslaniu z wlasnego awatara :D - oddychaj gleboko, Hrefno, wdech-wydech, spokojnie, nerw szkoda. I perel tez zal nurzac w... masie :p

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musicie do tej listy "zasad" new age asatru dodać arogancje. Chciałem tylko zapytać czy taka osoba jak ja może być asatryjczykiem ale widzę że nie mogę to nie jest nic złego choć dla was jest zapewne dla was mam na myśli was mędrców tego świata. I do nikogo nie chcę się odwoływać czy przynależeć, bo tylko elitarni będą nie zrozumiani. I myślę że przez wiedzę g ówno zrozumiesz wiedza to tylko wiedza ale co z nią zrobić to druga sprawa nie zapominaj o tym

Edytowane przez Coldnorth
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może ja już po tych moich rozdziałach (kto wie ten wie) czytać przestaję umieć, ale... pytałeś i dostałeś odpowiedź, tak wynika z całej tej dyskusji. Więc po co się dalej pluć? Dla udowodnienia własnej racji czy też arogancji kogoś?

PS: arogancji w tej dyskusji nie uświadczyłem, ale to pewnie dlatego, że mi New Age mózg wyjadło w zeszłym miesiącu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamiast pytac ludzi, szukaj w zrodlach. Bardziej wiarygodnych, niz wypowiedzi wariata-przestepcy, ktory przypadkiem jest niezlym muzykiem. Pare podpowiedzi, lacznie z odnosnikiem do wywiadu z kims najbardziej chyba w kwestiach wspolczesnego Asatru kompetentnym dostales. Grochem o sciane - zapewne nawet nie zadales sobie trudu, by to poczytac. Ty nie szukales zreszta odpowiedzi, a ja, i to poparta argumentami dostales, ale raczej poglaskania po glowce i powiedzenia 'ach, oczywiscie, masz racje, prawdziwy z ciebie TRU Asatryjczyk'. Brak reakcji na argumenty i niechec do zapoznania sie z podanymi na tacy materialami innymi niz wypowiedzi psychopaty uniemozliwia jakakolwiek dyskusje z Toba. Zreszta kogos, kto sam siebie nazywa faszysta, powinno sie chyba zglaszac policji, n'est-ce pas? Negowania koniecznosci zdobycia wiedzy, ktora pozwolilaby cokolwiek zrozumiec nawet nie skomentuje.

Wybaczcie literowki, pisze w pociagu z komorki.

Edytowane przez Hrefna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Później zacznę czytać ale nie o asatru tylko o mitologii skandynawskiej, ale zanim to zrobię muszę skończyć mitologie słowiańską. Ciekawe jest to jak można być przypadkiem niezłym muzykiem?... Wypowiedź asatryjczyka z 8 wieku :) Ale się ze mną zgodziłaś że to jest WSPÓŁCZESNE ASATRU już się bałem że mówisz tutaj o jakimś asatru z 8 wieku który wyznawała cała Skandynawia! I czy współczesny asatryjczyk tka bardzo nienawidzi swego języka że w opisie ma jakiś "barbarzyński" język? ahh nie dobry asatru(wybaczcie moją słabość) Pamiętajcie jeśli w sagach czy gdziekolwiek było napisane te wasze zasady to nigdy nie będziecie mieli pewności że tak było... Chyba że w tam tych czasach tendencją ludzi było pisanie o sobie w złym świetlne, kompletnie odwrotnie jak jest dzisiaj czy może tylko tak bardzo jesteśmy dzisiaj zepsuci?

ps. tak szczerze mówiąc myślę że ta rozmowa do niczego nie doprowadzi... Jeśli druga strona nie to że się zgodzi ale nie weźmie czegoś pod uwagę że mogło być inaczej to myślę że dalsza dyskusja jest bezcelowa, a co za tym idzie szkoda mego czasu.(chyba że ktoś podyskutuję ze mną a nie będzie wymieniał swoje "dobre" argumenty)

Hail!

Edytowane przez Coldnorth
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alez Asatru jako nurt religijny pod ta nazwa powstalo w latach 70 XX wieku...

A jesli chcesz sie odwolywac do Forn Sidhr, Starej Wiary, tym bardziej bez znajomosci zrodel zrobisz z siebie debila... polecam na poczatek http://voluspa.org i znajdz tam Havamal. Zajrzyj tez w Google -> Icelandic Saga Database. Zapisy bliskie czasom, do ktorych usilujesz sie odwolywac, mowiace, jak zyli i rozumowali przodkowie niestety udziela Ci odpowiedzi podobnych do tych, ktore juz dostales. Polnocna Sciezka w zadnej ze swoich wersji nie opiera sie na chciejstwie i wyobrazni.

Chyba zreszta powinnam jednak przestac dyskutowac, mam wrazenie ze to bez sensu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę się skupiać na szukani czegoś, tylko to co znajdę i z jakiejś książki wyniosę to wyniosę, będę miał wątpliwości to kupie nową i nie będę miał wątpliwości. Zapamiętaj skarbie nie chcę się do niczego odwoływać, miałem tylko pytanie! "Czy czasem coś" To wszystko lubię poszerzać swoją wiedzę nie zamykając się na inne "wiary" Obecnie rozmawiam z gościem który należy do http://creativitymovement.org/poland/ Ale ja ani on nie naskakujemy na siebie że ty równo masz w głowie ty i te twoje poglądy każdy wszystko rozumie na swój sposób i inaczej myśli! a wy to jak psy na smyczy! (za przeproszeniem)

ps. a ty chyba wy asatryjczycy powiniście mieć taką postawę! A jest na odwrót!

Edytowane przez Coldnorth
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę się skupiać na szukani czegoś, tylko to co znajdę i z jakiejś książki wyniosę to wyniosę, będę miał wątpliwości to kupie nową i nie będę miał wątpliwości. Zapamiętaj skarbie nie chcę się do niczego odwoływać, miałem tylko pytanie! "Czy czasem coś" To wszystko lubię poszerzać swoją wiedzę nie zamykając się na inne "wiary" Obecnie rozmawiam z gościem który należy do http://creativitymovement.org/poland/ Ale ja ani on nie naskakujemy na siebie że ty równo masz w głowie ty i te twoje poglądy każdy wszystko rozumie na swój sposób i inaczej myśli! a wy to jak psy na smyczy! (za przeproszeniem)

ps. a ty chyba wy asatryjczycy powiniście mieć taką postawę! A jest na odwrót!

Idz zrob kupe, mlody. To Ci ulzy. A moze i zatwardzenie mozgowe Ci przejdzie.

Takich bredni jak Twoje dawno nie czytalem.

Ale przynajmniej jest smiesznie :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie chcę się skupiać na szukani czegoś, tylko to co znajdę i z jakiejś książki wyniosę to wyniosę, będę miał wątpliwości to kupie nową i nie będę miał wątpliwości. Zapamiętaj skarbie nie chcę się do niczego odwoływać, miałem tylko pytanie! "Czy czasem coś" To wszystko lubię poszerzać swoją wiedzę nie zamykając się na inne "wiary" Obecnie rozmawiam z gościem który należy do http://creativitymovement.org/poland/ Ale ja ani on nie naskakujemy na siebie że ty równo masz w głowie ty i te twoje poglądy każdy wszystko rozumie na swój sposób i inaczej myśli! a wy to jak psy na smyczy! (za przeproszeniem)

Hech, bo dyskusja polega na wzajemnym poklepywaniu się po pleckach i przytakiwaniu - zapomniałam :p - a, no i na akceptacji poglądów, wszelkich, nawet takich, które budzą odruch wymiotny... Swoją drogą Ty w tym wątku przypominasz wyjątkowo sfrustrowanego i ujadającego na cały świat ratlerka.

I proszę, bez poufałości. Bo abstrahując od alergii, bardzo poważnej, na niektóre odcienie brązu, jestem też wyjątkowo mizoandryczną (skoro już użyłeś psiego porównania) s u k ą, dobry samiec to martwy samiec i jakakolwiek próba, nawet ironicznego, spoufalania się, może skończyć się dla próbującego w sposób bardzo dla niego nieprzyjemny.

Gudbaj.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ps. tak szczerze mówiąc myślę że ta rozmowa do niczego nie doprowadzi... Jeśli druga strona nie to że się zgodzi ale nie weźmie czegoś pod uwagę że mogło być inaczej to myślę że dalsza dyskusja jest bezcelowa, a co za tym idzie szkoda mego czasu.(chyba że ktoś podyskutuję ze mną a nie będzie wymieniał swoje "dobre" argumenty)

Hail!

Nie chcę się skupiać na szukani czegoś, tylko to co znajdę i z jakiejś książki wyniosę to wyniosę, będę miał wątpliwości to kupie nową i nie będę miał wątpliwości. Zapamiętaj skarbie nie chcę się do niczego odwoływać, miałem tylko pytanie! "Czy czasem coś" To wszystko lubię poszerzać swoją wiedzę nie zamykając się na inne "wiary" Obecnie rozmawiam z gościem który należy do http://creativitymovement.org/poland/ Ale ja ani on nie naskakujemy na siebie że ty równo masz w głowie ty i te twoje poglądy każdy wszystko rozumie na swój sposób i inaczej myśli! a wy to jak psy na smyczy! (za przeproszeniem)

ps. a ty chyba wy asatryjczycy powiniście mieć taką postawę! A jest na odwrót!

Coldnorth masz 100% racji. Jako druga strona dyskusji nie zgadzasz się, nie czytasz odpowiedzi a szyderczo oskarzasz o sztywnosć w pogladach, nie bierzesz pod uwagę faktów, ze moze byc inaczej niz sądzisz. Opisałeś powyzej swoja tu postawę.

W przeciwieństwie do Ciebie Ulf i Hferna (pozostali dyskutanci nie są Asatryjczykami choc są poganami) znają źródła, oraz wypowiedzi innych w tym człowieka na którego się powołujesz. Tym samym zadali soboie tród by zapoznać sie z czyjaś myślą i ją odrzucić, lub przyjać jako poszerzenie własnej wiedzy. Ty nie jesteś w stanie nawet dyskutować by pokazać swoje racje. Szydzisz i próbujesz odwrócić kota ogonem, ale z marnym skutkiem. Ośmieszasz sie sam ignorancją i płytkością wiedzy.

Zadałeś tu kilka pytań i "zapamiętaj skarbie", ze dostałeś na nie odpowiedzi. Szkoda, że zamiast je przeczytać i przeanalaizować postawiłeś kontrę, na zasadzie, nie bedę odpowiadał, bo cokolwoiek tam napisano i tak się mylą. Ja mam rację i tyle.

Co ciekawe krytykujesz w swopich wypowiedziach postawę, którą tu reprezentujesz. Mogę więc na plus przyznać Ci, ze jesteś samokrytyczny :)

Z uwagi na brak możliwosci dyskusji z Tobą temat zamykam by nie prowokował sporów. Jeśli amsz ochotę zaprezentować jeszcze cos od siebie, zapraszam do założenia nowego tematu lub napisania nowego wątku. Mamy dział o ludziach i mozesz napisać coś np o Hitlerze i jego zainteresowaniach ezoteryką. Myślę, że byłby to ciekawy temat.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.