Wilcza

Ołówkiem...

24 postów w tym temacie

jak powiedziałam tak zrobiłam - wklejam swoje dzieciątko. powstało wtedy kiedy jeszcze umiałam to robić :rotfl:

Musiałam je wyciąć z oryginalnego białego papieru bo podeptał mi go pies i wyświnione było strasznie. teraz siedzi sobie w ramce, przypomina mi że jak kiedyś potrafiłam to może teraz ćwicząc uda mi się otworzyć znowu serducho i możliwości manualne ;)Ale jeszcze ołówka do ręki nie wzięłam... Zobaczymy :)

post-1402-0-94249700-1321816631_thumb.jp

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chwalilaś się, ze masz taki talent :) Narysowac konia ponoć to trudna sztuka.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bo nie mam, przynajmniej już. Teraz postawie dwie kreski i tyle.. i to krzywe ;) Talent talentem, &0% to ćwiczenia, 20% wytrawałość i 10-5% to talent ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wow,super :okok: I jak nie masz talentu,jak masz.Ja się nigdy nie uczyłam rysować a coś mi tam zawsze wyjdzie.Bywało że rysowałam jeden rysunek na rok i wychodziło tak samo jak zawsze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tez się nie uczyłam, samouk ze mnie, ale za chiny nie potrafiłam narysowac czegos z wyobraźni. nie potrafiłam ująć rozmiarów i przestrzeni tego co widzę. Ten koń np. jest z obrazu malowanego farbami, ale widziałam jego osadzenie w przestrzeni.

Ale zobaczycie, postaram się coś nabazgrać niedługo i to będzie dowód na to, że niećwiczone ginie :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pierwszy po 'x' latach...pełna frajda! :D Zabieram się za jeszcze :33_8:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzisz,co mówisz że nie umiesz jak umiesz :) Suuper!!! Kto to jest? Daj większe zdjęcie bo miniatura mi się nie powiększa...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a to mój brat :p Ale specjalnie tak ustawiłam kolory, kontrast i cienie na zdjęciu (ze zdjęcia rysowałam) żeby było mało szczegółów, bo bym za cholerę nie podołała! a tak to się cieniami pobawiłam :) Teraz chodzi mi po głowie naga pierwotna kobieta, mieszkanka pra-ziemi ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świetne ! Pięknie rysujesz,fajnie się tak ogląda czyjeś rysunki...czekam na więcej ;)

To autoportret ? :chytry:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki :)

Jadis, a jak się rysuje pastelami, jakoś specjalnie?? dostałam suche, kolorowe pastele zamiast rózgi...dziwne :p tylko nie mam pojęcia jak nimi się obsługiwać, a Ty masz spore doświadczenie :) podpowiedz coś :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po prostu popróbuj tak na brudno na jakimś brystolu.Najlepiej wychodzi na kolorowym brystolu i rozcierasz,chyba podobnie węglem się rysuje.Trzeba dojść do wprawy bo mnie te pierwszy rysunki też ciężko szły.Ja zazwyczaj rysuje delikatne kreski w kolorze podstawowym i rozcieram,potem to co jest bardziej oświetlone światłem robię na biało,potem trochę ciemniejszy odcień do cieniowania a na koniec czarnym cienie i kontury.Czarny na koniec,bo w rysunku Uriela zrobiłam błąd i najpierw cieniowałam czarnym,przez co twarz ma jakiś dziwny,niefajny kolor.Coś mnie kusi żeby Go jeszcze raz narysować...;)

I na sam koniec lakier do włosów,ja kupuje taki najtańszy z 5 zł,w czerwonym opakowaniu,dobry jest do rysunków,bo ani trochę nie zmienia kolorów.Dla pewności robię kilka warstw,czekam aż wyschnie i następna...Bez lakieru się będzie wszystko rozmazywać.

A ja mam problem bo dostałam jakiś dziwny zestaw dziwacznych ołówków,węgli,bloczek brystolu,tylko kompletnie nie mam pojęcia z czym się to je :p Coś czuje że będę musiała poświęcić weekend żeby to opanować :p

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehehe, no to ja właśnie ołówkami węglowymi robię :p Moja rada (choć żaden ze mnie znawca i sama sobie tak wydedukowałam) - zacznij lekki szkic (proporcje, układy w przestrzeni) ołówkiem B2, powoli zaznacz bardziej B4 i B6 i dopiero wtedy pobaw się węglowymi, jak masz już budulec i jego szczegóły to cieniuj od jaśniejszego (mniej miękki) do ciemnego (bardzo mięki, daje b. głeboką czerń, najlepszy do tych najgłębszych cieni) i też rozmazuj paluchem. Ostrożnie bo się maże i trudno zachować szczegóły. Jak zaczniesz od razu od węgli to bardzo trudno będzie Ci zachować kształty i szczegóły, rozjedzie się całość. przynajmniej ja tak mam. No i dobra gumka do ścierania. Ja musze sobie kupić taką cienka, żebym mogła rozświetlać małe punkty (oko, zęby)

A pastelami to zrobię jak mówisz, a zacznę od mandali, którą moja mama już prawie siłą na mnie wymusza :p Ale też będę musiała przysiąść :D

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawet podobny tylko... ten gajerek mi do niego nie pasuje :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehehe dlatego właśnie go uwieczniłam w garniaku :D Zdjęcia też ma więc się nie wyprze! To była jedyna okazja 'włożenia' go w garnitur bez zbędnej dyskusji ;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale fajnie Ci to wychodzi.To węglem? Co do tego mojego zestawu ołuwków i węgielków-tam nie pisze B2,B6 ani nic,więc wzięłam pierwsze lepsze w ręce jak leciało,efekty widać :7:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja robiłam najpierw ołówkami (B...) a później ołówkami węglowymi, one mają trochę chyba inną strukturę niż te węgle zwykłe, ale zwykłymi nie rysowałam więc nie jestem pewna. Ale zauważyłam jedną rzecz, że jak się wyraźnie już szkicuje i dodaje lekkie cienie zwykłymi ołówkami to później te węglowe źle się nakładają na to co np chcesz mocniej wycieniować :/ Więc albo ołówki zwykłe, albo węglowe tudzież węgle. Zwykłymi ołówkami tylko lekki szkic.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za dużo powiedziane, ale dzięki wielkie :) właściwie to cienie robią swoje, szczegółów już nie narysuję, leszczyk jestem :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.