_Domi_

5 Czakra -Gardła

10 postów w tym temacie

5.Czakra

Vishuddha-czakra,

czakra gardła,

czakra krtani,

centrum komunikowania się

Kolor

Jasnoniebieski

Położenie

Gardło

Przyporządkowania astrologiczne

Bliźnięta/Merkury, Mars,

Byk/Wenus,

Wodnik/Uran

Kamienie szlachetne

akwamaryn,

turkus,

chalcedon

Żywioł

Eter (Akasha)

Czakra gardła ? użycza w świecie astralnym zdolności, będącej odpowiednikiem słuchu w świecie fizycznym.

Podstawową potrzebą czakry gardła jest znalezienie własnego, prawdziwego głosu i przemawianie tym głosem. Oczywiście nie chodzi o głos w sensie fizycznym, lecz stanowisko, z punktu widzenia którego przemawiamy do świata. Musimy być gotowi do zakwestionowania wszystkiego, w co dotychczas wierzyliśmy, aby znaleźć swój autentyczny głos. Być może w końcu wiele z tych prawd i tak zaakceptujemy, ale najpierw musimy poddać je weryfikacji, aby mieć pewność, że to nasze prawdy. Gdybyśmy tego nie przeprowadzili, to narzucilibyśmy sobie sami opinie innych, choć moglibyśmy nie zdawać sobie z tego sprawy, uważając, iż jesteśmy tolerancyjni.

Źródło między innymi to :A.E.Powell -" Ciało Astralne" oraz D.Pond - "Czakry od podstaw"

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyobraz sobie kule

Wybierz sobie spokojne miejsce,wyłacz tel,usiadz z prostym kregosłupem,zamknij oczy i zacznij skupiac uwage na oddechu,poczuj jak powietrze wpływa i wypływa przez nozdrza.Kiedy poczujesz sie spokojniejszy,skieruj uwage na gardło. Wyobraz sobie w tym miejscu niebieska kule swiatła,ktorej kolor z kazdym oddechem staje sie bardziej intensywny. Poczuj jak niebieskie swiatło oczyszcza i harmonizuje Twoj srodek komunikacji. Pomaga Ci porozumiec sie lepiej z ludzmi,wyrazac swoje zdania i potrzeby. Rozbudza twojetworcze dary i sprzyja znalezoieniu pracy zgodnej z twoim powołaniem.

Afirmacje

- Jasno komunikuje innym to , co jest dla mnie wazne.

-Umiem odmowic jesli czuje,ze cos nie jest w zgodzie ze mna.

-Potrafie z łatwoscia wypowiadac swoje zdanie.

-Otwieram sie na swoja tworczosc i moje powołanie.

Zrodło "Gwiazdy mowia"

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zgodzę się trochę Domi - ta czakra jest inspiracją i sztuką. Natchnieniem. Nie bez powodu leży też w górnej partii czakr - tworzenie jest sztuką. Wewnętrzny głos to dość zawężone pole tej czakry.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zgodzę się trochę Domi - ta czakra jest inspiracją i sztuką. Natchnieniem. Nie bez powodu leży też w górnej partii czakr - tworzenie jest sztuką. Wewnętrzny głos to dość zawężone pole tej czakry.

Ok tylko ja pisałam ze źródła co podałam .

Czy inspiracyjna i sztuka to nie wyrażanie siebie , swojego wnętrza -to też jest jakaś mowa nas samych. jak i odbieraniem tego co jest zewnętrzne i wewnątrz nas samych .

Nie wiem z jakim fragmentem się nie zgadzasz .

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkąd pamiętam zawsze miałam zatkane gardło.

Nie pomagała na to medycyna, bioterapeuci, terapeuci, Reiki.....po prostu NIC!

Na krótko mogłam je odblokować, a po kilku, najwyżej kilkunastu dniach znów gula w gardle :smutny2:

Przez ostatni rok przechodzę dość intensywne czyszczenie ze śmieci, które sobie nazbierałam przez całe życie.

Odgruzowanie jest radykalne, upadki jeden po drugim bolesne. Ostatni dał mi tak popalić, że zostałam siłą zmuszona do kolejnych przemyśleń. Szczegółów Wam oszczędzę, ale doszłam WRESZCIE do jedynego słusznego wniosku;

życia nie da się kontrolować, bo to płynny, cudowny proces sam w sobie.

Tej nocy kiedy to odkryłam śniło mi się, że wyrzucam z gardła kulę flegmy wielkości piłeczki do ping-ponga.

Od trzech dni gardło mam tak otwarte, że aż zachłystuję się powietrzem.

Mam wrażenie, że czakra gardła strasznie ciągnie mi energię ze splotu słonecznego aż mam lekkie stany lękowe.

Czy to normalne? Pytam obeznanych z czakrami.

Nie wiem czym to się zakończy w moim życiu. Może eksmisją.... trudno się mówi i żyje się dalej :bezrad:

PozP

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Sosno, tak właśnie zrobię jak mnie uczyłeś :thumbsup:

Nie wiem tylko kiedy, bo znów firmament zwalił mi się na łeb.

PozP

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dziś mialam w ręku mise tybetańską i rewelacyjnie oczyszcza

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dopiszę coś od siebie, w temacie 5 czakry -Visuddha ( nasz ośrodek  mocy mistycznej , mowy ,kreatywności i twórczości ) .

5 ośrodek ,to nasza dusza ,najważniejsze organy tego ośrodka to tarczyca ( główny regulator naszej gospodarki hormonalnej , organizmu ),i gardło  -odpowiedzialne za dzielenie się z otoczeniem ,energią głosu ( np. uzdrawiający głos piosenkarzy , czy artystów  estradowych ) :muza: ,(główna cecha psychiczna to -ZAZDROŚĆ ) .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mudra13.jpgMistyku dopiszmy jeszcze ,ale dokładniej ,tak .żeby laik mógł się w tym orientować :

5 ośrodek świadomości duchowej /Boskiej samorealizacji /samodyscypliny i samo-doskonalenia ( czytaj - czakra - ośrodek energetyczny /niewidzialny ,według filozofii jogi kundalini -sanskryt Indie  ) ,ośrodek ten to nasza dusza i moc twórczego i kreatywnego wyrażania siebie , organami wewnętrznymi  ,które mogą mieć zastój energetyczny w tym miejscu akupunkturowym /akupresurowym   - chorować na tym poziomie w ciele fizycznym to - gardło ,tchawica ,głośnia ,krtań ,tarczyca  i tył ciała - ośrodek kręgów szyjnych kręgosłupa , odpowiedzialnych za senność organizmu ,cecha psychiczna (podświadoma ) ,czy też nasze wewnętrzne  demony podświadome to - Strach ,Lęk ,Obawa , Lenistwo ,Zazdrość ,Samo-zadowolenie ,Pycha ,Chciwość ,Egoizm . 

Fotografia leczącego gestu (mudry ) dla gardła -powyżej  ,tu opis wykonania :

https://i-naturalnie.blogspot.com/2012/03/mundry-joga-doni-naturalne-metody.html

 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.