Jesza

Homoseksulizm

39 postów w tym temacie

Co sądzicie na ten temat?

Co według Was jest tego przyczyną?(nie pytam o geny,wychowanie itp bo to mnie nie interesuje,ale o samą sferę ezoteryczną)

Hm? To jak to jest :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak ma byc? Co to za roznica jakie kto ma preferencje seksualne? Ja naprzyklad lubie szczuple blondynki :p

A Ty?

[EDIT]

No dobra - brunetki tez lubie :D

Edytowane przez Ulf
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możliwe, że to jest faktycznie kwestia wyboru, ale jeśli chodzi o wybór, to już byłaby mowa o bi, a nie homo. Co jest przyczyną homoseksualizmu? Istniał na pewno od wieków, od samego początku, nie zawsze był postrzegany jako ułomność. Mnie się wydaje, że tu chodzi po prostu o jakiś element w mózgu, który odpowiada za popęd seksualny, za to czy wolimy panów, czy panie... Z genami to raczej nie ma wiele wspólnego, ale tego też nigdy nie będziemy pewni. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra. Wymiękam.

Energetyka homoseksualna... <headshot>

poziom inteligencji sięga dna pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego dna, Drogi Energetyku Homoseksualny, nie wdrapalbys sie nawet przy pomocy Drabiny Jakubowej, bo dla Ciebie bylaby za krotka :D

Pozdrawiam rowniez :*

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Ad homoseksualizm.

Dla mnie osobiście homoseksualizm to defekt. Popęd służy nam do rozmnażania i podtrzymywania gatunku, jeśli on (popęd) kieruje nas w stronę..nieskutecznego z zasady rozmnażania musi być uszkodzony. O stronie estetycznej nie wypowiem się - ot, prywatna kwestia gustu. Osobiście mi nie przeszkadza, o ile zaden homo erekcjonus nie patrzy pożądliwie na mój tyłek, albo nie chodzi w sukience.

@Ad homoseksualizm energetyczny

Może i ja pojęcia nie mam o energetyce. Ale ciężko mi uwierzyć w to, że prącie w anusie zmienia przepływ energii i zaburza aurę.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja uważam, że homoseksualizm to jeden z kostiumów naszej identyfikacji tudziez uwarunkowania fizyczno-mentalnego. Nasza dusza nie ma z tym nic wspólnego, a napewno niejednemu z nas w poprzednich, a może i przyszlych wcieleniach bylo/będzie to dane. Dla doświadczania. Generalnie to energetyka bedzie chyba taka sama nie? Zalezy co z nią robimy, energetyka zalezy od nas niewazne czy lubimy cycki czy nie:)

Edytowane przez tribalbellydancer
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Ad homoseksualizm.

Dla mnie osobiście homoseksualizm to defekt. Popęd służy nam do rozmnażania i podtrzymywania gatunku, jeśli on (popęd) kieruje nas w stronę..nieskutecznego z zasady rozmnażania musi być uszkodzony. O stronie estetycznej nie wypowiem się - ot, prywatna kwestia gustu. Osobiście mi nie przeszkadza, o ile zaden homo erekcjonus nie patrzy pożądliwie na mój tyłek, albo nie chodzi w sukience.

To jak wytłumaczysz fakt, ze w naturze homoskesualizm się zdarza nie tak znowu rzadko, jakby się zdawało i zwierzaki jakos większegp halo z tego nie robią. To my ludzie szukamy dziury w całym i komplikujemy sobie życie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego dna, Drogi Energetyku Homoseksualny, nie wdrapalbys sie nawet przy pomocy Drabiny Jakubowej, bo dla Ciebie bylaby za krotka :D

Pozdrawiam rowniez :*

Możliwe. Nie mówię,że nie :)) Ale człowiek mądry to także człowiek skromny,czego Ci brakuje :)

Co do homoseksualizmu nie pytam o siebie tylko o swoją siostrę :D

Myślicie,że karma ma z tym coś wspólnego?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem homoseksualizm to jest oczywiście coś nienaturalnego - chyba trudno zaprzeczyć niezależnie od gustu. Po to mamy to i tamto ażeby się rozmnażać. To tyle z takich ogólnych, przynajmniej według mnie oczywistych oczywistości.

Trudno mi się wypowiedzieć o homoseksualiźmie jeśli chodzi o sferę ezoteryczną, bo za krótko w tym "siedzę", żeby zrobić to porządnie.

Patrząc z drugiej strony nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Jakieś małe przestawienie w głowie - tyle.

Krew się we mnie gotuje, gdy ktoś mówi, że homoseksualizm to choroba psychiczna i trzeba to leczyć.

Co ja o tym sądzę? O, matko. Ja osobiście uważam, że dzięki homoseksualistom świat jest bardziej kolorowy, powiedziałabym nawet lepszy. Od 4 klasy podstawówki siedzę w yaoi (w skrócie - boy x boy) i absolutnie się tego nie wstydzę. Przyznam, że uwielbiam gejów. Po prostu jara mnie to i tyle. O dziwo to heteroseksualne dziewczyny są głównymi odbiorczyniami yaoi ; D.

Może troszeczkę zjadę z tematu, ale o biseksualiźmie też przydałoby się powiedzieć. To jest dopiero ciekawe! Według mnie w tym wypadku nie można tego nazwać kwestią wyboru... w końcu serce nie sługa :D. Uważam, że biseksualizm często jest utrapieniem. Ujmując to trochę prostacko homoseksualista wie za czym chce się oglądać. Po prostu. Biseksualista ogląda się za każdą płcią co jest często dla niego denerwujące. Myślę, że można powiedzieć, że niektórzy mają większy "przechył" na konkretną płeć. Często spotykane też jest lubienie chłopców, ale nadzwyczaj kobiecych, a dziewczyn wręcz przeciwnie.

Homoseksualizm, biseksualizm - dla mnie jak najbardziej OK. Nie przeszkadza mi, a moje zainteresowanie yaoi nawet pomaga mi w edukacji ;D - piszę wiele opowiadań o tej tematyce, które potem sprawdzam ze znającymi się w dziedzinie gramatyki betami. Tak więc polski na zadowalającą mnie ocenę ; ).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak wytłumaczysz fakt, ze w naturze homoskesualizm się zdarza nie tak znowu rzadko, jakby się zdawało i zwierzaki jakos większegp halo z tego nie robią. To my ludzie szukamy dziury w całym i komplikujemy sobie życie.

Tak, że zwierzaki podobnie jak my mogą mieć defekty. Plus np. nie ma nic dziwnego w tym, że dwa koty drylują się wzajemnie skoro 10 lat nie widziały kocicy. Podobnie masz w więzieniach.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrząc pod kątem tego że natura wyposażyła większą część stworzeń w odczuwanie dużej przyjemnosci z aktu płciowego a także na to, ze nawet zwierzęta (choćby powyższy przykłąd niezaspokojonych kocurów) robią to dla przyjemności i rozladowania napięć i agresji także poza okresami rui, wskazuje na fakt, że akt płciowy ma o wiele większe i szersze znaczenie i zastosowanie niż tylko rozmnażanie się. W takim ujęciu akt między osobnkami tej samej płci przestaje byc defektem.

Chyba przoduja w tym małpy bobowbo, które robią to w zasadzie bez przerwy i to każdy z każdym bez względu na płeć. Za to są to niezwykle pokojowe zwierzęta, bez konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych.

Patrząc na historię ludzi homoseksulaizm też nie wykluczał prokreacji. W starożytnej Grecji uważano, ze prawdziwa miłosć moze istnieć tylko między mężczyznami, kobiety żony bywaly przyjaciółkami i z nimi przedłuzano rody, ale miłosć (w tym sex) był między mężczyznami. I też w tym wypadku trudno mówić o defekcie.

Co do biseksualizmu, wspomnianego przez Akanę, to czytałam gdzieś opracowanie, ze podobno większosć z nas ma mniej lub bardziej uświadomione skłonności biseksualne. :) Ale to już by sie sexuolog musił wypowiedzieć.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale człowiek mądry to także człowiek skromny,[...] :)

Chrzescijanskie skrzywienie swiatopogladowe :p

Jeszcze nie raz przekonasz sie w zyciu - naprzyklad starajac sie o dobra, wymarzona prace - ze skromnosc nie poplaca, i wcale nie oznacza madrosci ;)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chrzescijanskie skrzywienie swiatopogladowe :p

Jeszcze nie raz przekonasz sie w zyciu - naprzyklad starajac sie o dobra, wymarzona prace - ze skromnosc nie poplaca, i wcale nie oznacza madrosci ;)

Nie mam ochoty wdawać się w dłuższa dyskusje z Tobą denerwujący jesteś wiesz? A katolikiem nie jestem nawet chrztu nie miałem.

Dzięki wszystkim za zaspokojenie mojej ciekawości choć trochę :D

Co do bi kiedyś jakiś psycholog mówił,że każdy człowiek jest z natury biseksualny jedni bardziej drudzy mniej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam ochoty wdawać się w dłuższa dyskusje z Tobą denerwujący jesteś wiesz? A katolikiem nie jestem nawet chrztu nie miałem.

Super, tylko pogratulować :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiele badań wskazuje na to, że za homoseksualizm odpowiada nadmiar androgenów w organizmie matki na pewnym etapie życia płodowego, kiedy dość intensywnie kształtuje się ośrodkowy układ nerwowy płodu. Taka predyspozycja może być wzmocniona wychowaniem - brakiem typowo męskich wzorców - często homoseksualni są synowie wychowywani przez samotne matki. Raczej rzadko zdarza się, żeby samotny ojciec wychowywał dziewczynkę, jednak mimo wszystko brak odpowiednich wzorców dotyczących własnej płci przy tego rodzaju wrodzonej predyspozycji na pewno taką predyspozycję utrwali.

Jeśli chodzi o zwierzęta - podejrzewam że przebiega to podobnie. Zwłaszcza, że dotyczy głównie ssaków. Chociaż, nie da się ukryć, homoseksualizm występuje również u ptaków (vide słynna para pingwinów, pytanie tylko czy razem pielęgnowały jako, czy też się gziły...); ptasi homoseksualizm podważałby w takim wypadku hipotezę hormonalną, dość mocno ostatnio lansowaną.

W każdym razie moim zdaniem nie ma w tym nic karmicznego czy ezoteryczno-metafizycznego, czysta fizjologia i tyle, w dodatku uszkodzona, bo celem popędu jest przedłużenie gatunku.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W starożytnej Grecji uważano, ze prawdziwa miłosć moze istnieć tylko między mężczyznami, kobiety żony bywaly przyjaciółkami i z nimi przedłuzano rody, ale miłosć (w tym sex) był między mężczyznami. I też w tym wypadku trudno mówić o defekcie.

jak to. to był defekt, tylko że w drugą stronę. Faceci filozofy a kobiety do garów i dzieci.

Wg. mnie te dysharmonie (brak równości, nietolerancje) są przyczyną wielu problemów na świecie (lokalnie, globalnie).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może homoseksualizm jest związany z inkarnacją?

"Po śmierci, która następuje tutaj, rodzimy się w zaświatach i dla nas są one rzeczywistością, a gdy porzucimy zaświaty, rodzimy się tutaj na nowo." - pisze Jan van Helsing. Ale po co to całe koło ponownych narodzin? Ano po to, aby według van Helsinga zdobywać nowe doświadczenia w kolejnych wcieleniach, naprawić błędy lub wykonać powierzone nam zadania albo własne cele.

"Inkarnacja nie ogranicza się wyłącznie do jednej płci, lecz umożliwia duszom, w zależności od wyboru ciała fizycznego, zdobywanie doświadczeń poprzedniej inkarnacji , np. w ciele mężczyzny, na wybrane fizyczne ciało kobiety, co niesie ze sobą pewne komplikacje (np. homoseksualizm)".

Co o tym myślicie? Według mnie ciekawa teza.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co o tym myślicie? Według mnie ciekawa teza.

Jedno jest pewne: taką ewentualność na pewno trzeba brać pod uwagę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może homoseksualizm jest związany z inkarnacją?

Trop nie jest zły. Choć bardziej wydaje mi się, że w inkarnacji może mieć swój udział w zjawisku transseksualizmu. To jest dopiero zagadka jak to się dzieje, że płeć somatyczna jest inna, niż psychiczna.

Bo homoseksualiści (w większości) utożsamiają się w pełni ze swoją płcią, tyle że czują popęd do innych osobników tejże płci.

Argument, że homoseksualizm jest nienaturalny jest zupełnie nietrafiony. Bo nie tylko że homoseksualizm występuje w naturze, ale także nie jest przez naturę likwidowany. Bowiem jeśli w naturze występuje defekt, to owa dobra matka natura próbuje (nie zawsze skutecznie) pozbyć się elementu wadliwego.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witajcie mili moi.

Primo, co do tego, że skłonności do biseksualizmu mamy wszyscy:

Co mówi o tym nauka:

Pierwsza idea, z którą wg mnie warto się zapoznać, to skala Kinseya, rozszerzona, do znalezienia
.

Druga, to
.

Co ja osobiście sądzę na ten temat? Uważam, że każdy z nas jest biseksualny z natury i urodzenia. Satysfakcję seksualną jesteśmy w stanie osiągnąć z przedstawicielem dowolnej płci.

Natomiast reszta, to kwestia preferencji, tylko i wyłącznie. Nie do końca na zasadzie "ty wolisz brunetki, ja wolę blondynki". Po prostu "Ciebie pociągają kobiety, mnie pociągają mężczyźni".

Nie bardzo wiem, co jeszcze powiedzieć w tym temacie, oprócz faktu, że obecnie zbyt wiele osób przykłada do tego zbyt dużą wagę.

Dalej, co do "przeciwności naturze".

Popęd seksualny jest rzeczą naturalną. I nie jest to popęd skierowany w jakąś stronę. Jest to popęd skierowany tylko i wyłącznie do uwolnienia napięcia.

Cały szajs, który narósł wokół tego, to po pierwsze antropocentryzm w myśleniu, po drugie zwykłe dorabianie ideologii.

Nie mówiąc już o tym, że stwierdzenie "seks jest dobry tylko, kiedy służy prokreacji" słyszałem już kiedyś. Na katechezie.

Kolejne wypaczenie mentalności made by KRK.

Akana, jak będziesz na następnej ezochacie, to mi podrzuć trochę tekstów, dawno nic dobrego z tego gatunku nie czytałem :p

Co do "hipotezy reinkarnacyjnej:

Jest to pogląd absolutnie trzymający się kupy, ale ja bym go trochę odwrócił.

Po przeżyciu X wcieleń, męskich i żeńskich, w końcu człowiek uświadamia sobie że popęd seksualny jest uniwersalny.

To podbudowuje moją tezę, jakoby wszyscy byli BI :D

A wiem co mówię, w końcu spędziłem całe życie jako florencka kurtyzana, miei amici
:*

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję Wam za uświadomienie mi w jakim byłam błędzie sądząc, iż homoseksualizm to coś nienaturalnego. Zawsze w ten sposób było mi to wpajane i mimo swojego zamiłowania do yaoi nie potrafiłam się tego wrażenia pozbyć i było mi z tego powodu bardzo... głupio? No chyba tak, bo wydaje mi się, że jako osoba tak mocno zaangażowana w yaoi nie powinnam tak sądzić. No ale cóż! Sprowadziliście mnie na dobrą drogę ; D.

Piolun, zdanie: "Po przeżyciu X wcieleń, męskich i żeńskich, w końcu człowiek uświadamia sobie że popęd seksualny jest uniwersalny.

To podbudowuje moją tezę, jakoby wszyscy byli BI :D" bardzo mnie zaciekawiło. Wiesz, uderzyła we mnie taka myśl, jakoby osoby mocno biseksualne (to znaczy mocno uświadomione w swojej orientacji) miały za sobą już naprawdę sporo wcieleń i doświadczeń. Bo według van Helsinga dusze, które już wszystko "załatwiły" zostają w zaświatach. Tak sobie pomyślałam, że może dusze w pełni heteroseksualne są jakby młodymi duszami? W ogóle może być coś takiego jak młode dusze? Takie... bez uczuciowych doświadczeń. Na to wychodzi, że dusze ludzi biseksualnych są naprawdę stare i doświadczone.

Co myślicie?

Ps. Piolun, o jakie teksty Ci chodzi ; p?

Edytowane przez Akana
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po przeżyciu X wcieleń, męskich i żeńskich, w końcu człowiek uświadamia sobie że popęd seksualny jest uniwersalny.

To podbudowuje moją tezę, jakoby wszyscy byli BI :D

Juz slyszalam te teze i w sumie bardzo do mnie trafia. Co do bycia BI... ;) zrobiono test na kobietach, podano im fotke piersiastej kobitki i gdzie wszystkie najpierw patrzyly? Na twarz? W oczy? Nie... napiersi... :p

A wiem co mówię, w końcu spędziłem całe życie jako florencka kurtyzana, miei amici :*

[/indent]

Ja podczas regresingu widzialam siebie jako indianskiego szamana... :D

Kiedys z kolei mialam sen, w ktorym bylam facecikiem, zyjacym gdzies w jakims (no nie miasteczku, ale osiedlisku ludzkim) w dolinie... Ubrania nosilam cos a la Milarepa... i musialam wiac w gory razem z jakims dzieckiem na plecach (w chuscie). :) Normalnie jeszcze zanim co to sie ogolilam... (ciekawe doswiadczenie, golic sie nozem po twarzy :o)... Sen byl bardzo wyrazny... cos jak film.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoria o odkrywaniu seksualności przez kolejne wcielenia jest bardzo ciekawa... Zgadzam się też z opinią, że każdy człowiek jest bardziej lub mniej biseksualny. To kultura nakazuje się opowiedzieć za konkretnym obozem, podczas gdy seksualność jest pewnym spektrum.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ręce mi opadły. Naprawdę. Łączenie homoseksualizmu z rozwojem duchowym to największy kretynizm jaki czytałem od czasu książek Coelho.

Ja rozumiem, że dusza, że aura i tak dalej. Ale niedługo mi powiecie, że gust kulinarny ma związek z inkarnacją i pewnie się strułem bigosem 4 wcielenia wcześniej skoro mi nie wchodzi. Chcecie mi zasugerować, że pedofilia, nekrofilia itd. to kolejne stopnie rozwoju ludzkiej duszy? Dusza duszą, a ludzka chcica ludzką chcicą. Naprawdę, momentami czyta się to forum jak jakąś parodię racjonalisty.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kotuś, ale wbrew Twoim poglądom, między homoseksualizmem a nekrofilią istnieje różnica, ww dodatku znacząca...

Jedna seksuolożka mi to kiedyś tłumaczyła...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc seksuolożka tłumaczy.

Preferencje są NIEZALEŻNE. Jeden lubi jabłka drugi truskawki. Jeden woli chłopców, drugi dziewczynki. Z opcją typu "filia" jest ciekawiej, bo tu mamy dwie kategorie. Dewiacja i parafilia. Dewiacja to generalnie zachowania seksualne nieakceptowane przez lokalne społeczeństwo, co za tym idzie- im bardziej pruderyjni ludzie tym więcej dewiantów. Różnica między parafilią a dewiacją polega na akceptowaniu preferencji. Dewiacje są egosyntoniczne ( akceptowane przez ego), parafilie egodystoniczne ( nieakceptowane). Na przykładzie takiej pedofilii powiem wam, ze sprawców preferencyjnych jest jakieś 15-30% (prawdziwych pedofili znaczy, reszta to zwykli zwyrodnialcy). Jeszcze ciekawiej, taki perwert to zazwyczaj wyboru nie ma- bo jakaś tam forma kontaktów czy obiekt jest dla niego głównym lub jedynym sposobem zaspokojenia, a w obecności obiektu potrafią wpaść w trans i wtopa. Czytałam kiedyś akta raptofila ( filia na gwałt), koleś w trakcie pytał kobiety czy jej dobrze, a po wszystkim wsadził ją w taksówkę, bo odczuwał poczucie winy.

tak w zarysie to wygląda. CO ciekawe homoseksualizm był na liście chorób psychicznych, jak dewiacje i parafilie, do lat 80tych XIX wieku. Ogólna zasada jest taka- róbcie to z kim chcecie, byleby wszyscy uczestnicy zgadzali się na tę interakcję :).

Tyle tytułem wstępu.

Natomiast jeśli chodzi o duchowość, to może to wpływać w takim aspekcie, że jeśli ktoś jest bądź czuje się nieakceptowany, i do tego ma dobrze w głowie, to zazwyczaj rozwija się bardziej, głębiej i szerzej od człowieka akceptowanego, ktoremu wszystko w życiu się udaje. Trauma uczy.

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.