Sosnowiczanin

A Czy Ty Oddałeś Dziś Cześć Afrykańskim Bogom ?

10 postów w tym temacie

jak powszechnie wiadomo, runy to bezużyteczna rzecz jesli się nie pada na twarz przed Odynem.

zgodnie z tą nadlogiką, bez składanie ofiar afrykańskim bogom Bitumowi oraz Bai-t'kouwi komputer będzie płatał figle, ponieważ ...

tego się można dowiedzieć z bardzo inspirujących wykładów TED :)

Serio, bardzo polecam

Edytowane przez Sosnowiczanin
3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze przed bogami północy nie pada się w ogóle na twarz, ale raczej popija z nimi miodu, jak ze starszymi krewnymi... cały dowcip w zupełnie odrębnym od obiegowego rozumienia pojęciu boskości, wspólnym zresztą ludom indoeuropejskim, a w popularnej świadomości zaburzonym przez naleciałości judeochrześcijańskie i helleńskie - praeuropejskie...

Po drugie, runy są bezużyteczne bez wgłębienia w kontekst kultury, która je wytworzyła. Podobnie jak Ogham będzie pusty bez wgłębienia w kontekst celtycki... podobnie jak grażdanka jest bezużyteczna bez znajomości rosyjskiego... to przede wszystkim są alfabety...

Po trzecie nie rozumiem sensu drwiny zaczynającej post poprzednika. Jakiś kompleks ezoteryka wobec wyznawców i treści natywnych europejskich religii?

Edytowane przez Hrefna
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak powszechnie wiadomo, runy to bezużyteczna rzecz jesli się nie pada na twarz przed Odynem.

Ad meritum, równo prawda. Runy można stosować wróżebnie z doskonałym skutiem, nawet nie widząc, kto to taki. Vide "ezoruny".

Po drugie, ja osobiście nie padam na twarz przed nikim, jeśli Ty lubisz, to miłej zabawy.

Po drugie, runy są bezużyteczne bez wgłębienia w kontekst kultury, która je wytworzyła. Podobnie jak Ogham będzie pusty bez wgłębienia w kontekst celtycki... podobnie jak grażdanka jest bezużyteczna bez znajomości rosyjskiego... to przede wszystkim są alfabety...

Veto. To są przede wszystkim glify, z którymi można doskonale pracować nie znając ich znaczenia. Na modę "nowoezoteryczną" ale zawsze.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ad meritum, równo prawda. Runy można stosować wróżebnie z doskonałym skutiem, nawet nie widząc, kto to taki. Vide "ezoruny".

Po drugie, ja osobiście nie padam na twarz przed nikim, jeśli Ty lubisz, to miłej zabawy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inteligencja nie uprawnia do obrażania ludzi.

Twój pierwszy post jest obraźliwy dla wyznawców nordyckich bogów.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcę zwrócić na coś uwagę. Wiem, że offtop i pewnie zaraz to Piolun usuniesz ;) nie zdziwi mnie to.

Ale widzę już od długiego czasu jedną ciekawą rzecz: "Śmiać się wolno: z katolików. Nie wolno z: pogan, asatru, celtow etc. etc.." Więc albo się będziemy śmiać ze wszystkiego albo lepiej z nikogo :) Jak się śmiać to ze wszystkich, z każdego i ze mnie i z Ciebie też.

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kochanie Ty moje, sońce mojego życia, źrenico oka mego, slowem: biźniaczko.

Offtop usuwam tyllko jak przybiera rozmiary monstre, allbo prowadzi do pyskówek, jak powinnaś wiedzieć.

I staram się równo traktować wszystkich, niezależnie od wyznania, jako moderator.

Jeśli uważasz, że nie jestem bezstronny, to proszę, wskaż mi konkretny przykład.

Jeżelli uważasz, że nie wywiązuję się z obowiązków, allbo robię to w sposób niewlaściwy, zgłoś to administracji.

Tej :D

EDIT 18:10//

Swoją drogą, co do równego traktowania, to jakoś każdemu wolno wyrażać osobiste opinie, i nie ma z tym problemu, a jak ja się ośmielliłem to zrobić, to uznałaś to za powód do zgloszenia raportu na mnie (który przekazałem do adminek).

Pod rozwagę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo nie wnosił nic do dyskusji ;) ot co!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 1.02.2012 o 16:15, Gość Piolun napisał:

Inteligencja nie uprawnia do obrażania ludzi.

Twój pierwszy post jest obraźliwy dla wyznawców nordyckich bogów.

Że ludzie ze skandynawskich niemiec byli ciemni i umysłowo prości ,nie znaczy że i w tych czasach w te same głupoty trzeba wierzyć ,runy to alfabet germański przede wszystkim 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Runy

300px-Futhark24.svg.png
 
Fuþark starszy – transliteracja
300px-Yngre_futharken.svg.png
 
Fuþark młodszy w dwóch odmianach: u góry – duńskiej, u dołu – szwedzko-norweskiej
300px-Runic_letters_elder_futhark.svg.pn
 
Fuþark starszy – powiększenie
300px-Rune_Stone-Oslo_1.jpg
 
Fragment kamienia runicznego ze zbiorówUniwersytetu w Oslo

 

 

Jak ktoś chce niech sobie pada na twarz / pysk (chyba ze zmęczenia ) lub nadstawia drugi policzek 

:lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 1.02.2012 o 17:42, Mrs Bear napisał:

Chcę zwrócić na coś uwagę. Wiem, że offtop i pewnie zaraz to Piolun usuniesz ;) nie zdziwi mnie to.

Ale widzę już od długiego czasu jedną ciekawą rzecz: "Śmiać się wolno: z katolików. Nie wolno z: pogan, asatru, celtow etc. etc.." Więc albo się będziemy śmiać ze wszystkiego albo lepiej z nikogo :) Jak się śmiać to ze wszystkich, z każdego i ze mnie i z Ciebie też.

Dokładnie tak ,a śmiech  z samego siebie ,to najlepszy objaw -dojrzałści ,inteligencji i mądrości ,więc wiele pogody ducha życzę na co dzień :rotfl:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.