Boromir

Jak zacząć przygodę z magią?

6 postów w tym temacie

Hej :). Jestem tutaj nowy. Chciałbym rozpocząć swoją przygodne z magią, ale nie do końca wiem z jakich źródeł mam korzystać. W internecie wypisuje się różne rzeczy, zatem obchodzą mnie wyłącznie książki. Od czego wy zaczynaliście? Pozdrawiam :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Boromir napisał:

Hej :). Jestem tutaj nowy. Chciałbym rozpocząć swoją przygodne z magią, ale nie do końca wiem z jakich źródeł mam korzystać. W internecie wypisuje się różne rzeczy, zatem obchodzą mnie wyłącznie książki. Od czego wy zaczynaliście? Pozdrawiam :D

 Witaj Boromir :hejka: ,nie czytaj naraz wiele ,bo tylko w głowie ci się pomiesza od nadmiaru wiedzy ,opanuj dobrze najpierw jedno ,a potem inne i praktyka  ,teoria i praktyka muszą iść w parze ,zawsze wiedzę książkową z rzeczywistością porównuj [ wielu doznało chorób psychicznych - schizofrenii paranoidalnej od nadmiaru teorii tylko ] ,tu masz dobrą książkę na początek  -  Magija jest dla wszystkich. Jest nauką i sztuką powodowania zmiany zgodnie ze swoją Wolą. W magiji i współczesnej nauce podstawowa koncepcja jest identyczna, u jej podstaw leży wiara implicite, ale realna i stanowcza, w ład i jednolitość przyrody.

352x500.jpg

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/68887/magija-w-teorii-i-praktyce

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Boromir, osobiście nie polecałabym Crowleya i jego nurtu Thelemy.Jest to cięzki kierunek magiczny ocierający wg, niektórych o satanizm.

Polecałabym na poczatek szamanizm a potem można sięgać o bardziej zaawansowane nurty jak właśnie thelema czy magia chaosu jak byłbyś już obyty z magią.

Jeśli szamanizm to na początek "Szaman miejski", której twórcą jest Serge Kahili King , to jest bardzo fachowy poradnik dla magów szamanizmu na początku ich

drogi. Drugą książką mogła by być "Nowy szamanizm" Wojciecha Jóźwiaka.

No a jeśli już chcesz Theleme to zaczęłabym o pierwszej książki z serii Book 4 Aleister'a Crowley'a  mianowicie od "Medytacja (joga)" , bo ta którą polecił Mistyk jest trzecią z czteroksięgu, ale też dobra  na potem.

 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, black cat napisał:

Witaj Boromir, osobiście nie polecałabym Crowleya i jego nurtu Thelemy.Jest to cięzki kierunek magiczny ocierający wg, niektórych o satanizm.

Polecałabym na poczatek szamanizm a potem można sięgać o bardziej zaawansowane nurty jak właśnie thelema czy magia chaosu jak byłbyś już obyty z magią.

Jeśli szamanizm to na początek "Szaman miejski", której twórcą jest Serge Kahili King , to jest bardzo fachowy poradnik dla magów szamanizmu na początku ich

drogi. Drugą książką mogła by być "Nowy szamanizm" Wojciecha Jóźwiaka.

No a jeśli już chcesz Theleme to zaczęłabym o pierwszej książki z serii Book 4 Aleister'a Crowley'a  mianowicie od "Medytacja (joga)" , bo ta którą polecił Mistyk jest trzecią z czteroksięgu, ale też dobra  na potem.

 

Masz rację ,ja jestem praktykiem i mistrzem Szamanizmu -Magii i Joginem ,wiele doświadczyłem ,to trudno na początek coś polecić .ale książkę osobiście przerabiałem kiedyś nie raz ,język jest prosty ,nie żaden Satanizm ,lecz magia to jedność z Bogiem \ Życiem \ Naturą .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Mistyk napisał:

Masz rację ,ja jestem praktykiem i mistrzem Szamanizmu -Magii i Joginem ,wiele doświadczyłem ,to trudno na początek coś polecić .ale książkę osobiście przerabiałem kiedyś nie raz ,język jest prosty ,nie żaden Satanizm ,lecz magia to jedność z Bogiem \ Życiem \ Naturą .

Owszem , szamanizm jest nurtem bezpiecznym bo otwartym na ludzi przyrodę i otoczenie. Nie ma tam egoizmu.Jeden pomaga drugiemu.

Natomiast książki Crowleya to thelema, a thelema skupia się na doskonaleniu tylko siebie, na budowaniu swoich pragnień. Nie patrzą szerzej, dalej, na innych ludzi.

Oczywiście thelemici odżegnują się od podobieństw do nurtu satanistycznego ale oba nurty łączy egoizm i dogadzanie sobie.Zwłaszcza satanizm laveyański ociera się o thelemę bo Księga Szatana zawiera tezy zaczerpnięte z Liber AL vel Legis Crowleya.
Obydwa systemy uważają wolność za najwyższą wartość w życiu. Magia, w obu tych systemach zajmuje najwyższe miejsce.
Najważniejsze tezy Thelemy i Crowleya:
1.Czyń wedle swej woli będzie całym Prawem.r1; (AL I:40)[1]
2.Miłość jest prawem, miłość podług woli.r1; (AL I:57)[1]
3.Słowem Prawa jest Θελημα.r1; (AL I:39)[1]
4,Nie ma prawa poza Czyń wedle swej woli.r1; (AL III:60)[1]

Tezy satanizmu Antona Szandora LaVey zacytuję cztery z dziewięciu:

1 Szatan reprezentuje zaspokojenie żądz zamiast wstrzemięźliwości.

2 Szatan reprezentuje pełnię życia zamiast duchowych mrzonek!

3 Szatan reprezentuje nieskalaną mądrość zamiast obłudnego oszukiwania samego siebie.

4 Szatan reprezentuje przychylność dla tych, którzy na to zasługują, zamiast marnowania miłości na
niewdzięczników.

Wspólny mianownik?

Oba systemy kierują sie ,,czczeniem'' tylko i wyłacznie własnej woli, machinalnym zaspokajaniem swoich potrzeb , czyli tak najogólniej jest połączeniem hedonizmu , anarchii i egotyzmu . Kreują siebie na nadludzi, nie tolerują nad sobą wyższej władzy, a on sam jako człowiek jest najdoskonalszym dziełem.

W thelemie i satanizmie można wydać okrzyk:
"Róbta co chceta!"

Dlatego powtórzę się: oba nurty według mnie sa niebezpieczne zwłaszcza dla początkujacych magów.

Dlatego zaczynajcie od szamanizmu, a widzę na tym forum ludzi znających temat. np. Mistyk

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, black cat napisał:

Owszem , szamanizm jest nurtem bezpiecznym bo otwartym na ludzi przyrodę i otoczenie. Nie ma tam egoizmu.Jeden pomaga drugiemu.

Natomiast książki Crowleya to thelema, a thelema skupia się na doskonaleniu tylko siebie, na budowaniu swoich pragnień. Nie patrzą szerzej, dalej, na innych ludzi.

Oczywiście thelemici odżegnują się od podobieństw do nurtu satanistycznego ale oba nurty łączy egoizm i dogadzanie sobie.Zwłaszcza satanizm laveyański ociera się o thelemę bo Księga Szatana zawiera tezy zaczerpnięte z Liber AL vel Legis Crowleya.
Obydwa systemy uważają wolność za najwyższą wartość w życiu. Magia, w obu tych systemach zajmuje najwyższe miejsce.
Najważniejsze tezy Thelemy i Crowleya:
1.Czyń wedle swej woli będzie całym Prawem.r1; (AL I:40)[1]
2.Miłość jest prawem, miłość podług woli.r1; (AL I:57)[1]
3.Słowem Prawa jest Θελημα.r1; (AL I:39)[1]
4,Nie ma prawa poza Czyń wedle swej woli.r1; (AL III:60)[1]

Tezy satanizmu Antona Szandora LaVey zacytuję cztery z dziewięciu:

1 Szatan reprezentuje zaspokojenie żądz zamiast wstrzemięźliwości.

2 Szatan reprezentuje pełnię życia zamiast duchowych mrzonek!

3 Szatan reprezentuje nieskalaną mądrość zamiast obłudnego oszukiwania samego siebie.

4 Szatan reprezentuje przychylność dla tych, którzy na to zasługują, zamiast marnowania miłości na
niewdzięczników.

Wspólny mianownik?

Oba systemy kierują sie ,,czczeniem'' tylko i wyłacznie własnej woli, machinalnym zaspokajaniem swoich potrzeb , czyli tak najogólniej jest połączeniem hedonizmu , anarchii i egotyzmu . Kreują siebie na nadludzi, nie tolerują nad sobą wyższej władzy, a on sam jako człowiek jest najdoskonalszym dziełem.

W thelemie i satanizmie można wydać okrzyk:
"Róbta co chceta!"

Dlatego powtórzę się: oba nurty według mnie sa niebezpieczne zwłaszcza dla początkujacych magów.

Dlatego zaczynajcie od szamanizmu, a widzę na tym forum ludzi znających temat. np. Mistyk

Dziękuję ci za pozytywną energię  ,dokładnie jak piszesz ,masz rację .

Pozdrawiam 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.