edytka0109

Ucieczka, Porwanie, Życie Z Przestępcą

2 posty w tym temacie

Witam,

Miałam dziwny sen. Najdziwniejsze w nim było to, że jak się obudziłam i zasnęłam to śniła mi się dalsza część.

Wyglądał on następująco. Znałam jakieś wielkie tajemnice przestępców, i dowiedzieli się, że chce ich wydać więc zaczęli mnie ścigać. W tym momencie byłam z bratem więc razem z nim uciekałam na rowerze. Wkońcu znaleźliśmy ukrycie. Nie wiem jak to się stało ale mnie znaleźli, co się stało z bratem to nie wiem. Zabrali mnie do jakiejś wielkiej piwnicy, która znajdowała się pod posterunkiem policji. Piwnica była urządzona jak dom. Najpierw bardzo się bałam. Wkoło byli sami napakowani mężczyźni, a najdziwniejsze jest to, że nie traktowali mnie źle. Szczególnie ich szef był dla mnie bardzo miły. Nie pozwalali na początku z nikim się mi kontaktować. Ale nie trzymali mnie uwięzionej w jednym pomieszczeniu tylko mogłam się zachowywać jakbym tam mieszkała. Ten szef zaczął stawać się dla mnie coraz bliższy, kupował mi rzeczy i mnie rozpieszczał. Po pewnym czasie zaczęło mi się tam podobać i zakochałam się w tym szefie. Pewnego dnia były urodziny mojego brata i wtedy pozwolił mi jechać do domu, bez obstawy. Wtedy spokojnie mogłam uciec. Ale nie myślałam o ucieczce, pojechałam do domu, przywitałam się z wszystkimi. W domu wcale nie byli zdziwieni, że tak nagle się pojawiłam. Zadzwoniłam po tego "szefa", że może dołączy ze mną, ale nie miał czasu. Zabrałam 2 pary dwoich ulubionych butów i wróciłam do nich do tej piwnicy. Wróciłam bo byłam tam szczęśliwa. I reszta snu to było pokazane jak cudownie układa mi się z tym szefem w tej piwnicy i że niczego mi nie brakowało.

Proszę może ktoś wyjaśni co on może oznaczać.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki sen, wedlug mnie, wskazuje na jaką sprzecznośc w Tobie. Z jednej strony chcesz iśc wlasną droga, masz jakie marzenia, może nawet plany, ale jednocześnie są w tobie obawy, czy chcesz postapić słusznie. Sen na początku pokazuje, że być moze coś w Tobie lub w świecie zewnętrznym blokuje cie przed zmianami. uciekasz ponieważ chcesz jednak być w pełni soba, realizować siebie jak sama pragniesz. Z drugiej strony sen pokazuje, że jednak to, w czym teraz jesteś, tkwisz, choć jest pewna niewolą, uwiezięniem to sie jednak w tym odnajdujesz i w koncu zakochujesz.

Piwnica to też w snach symbol własnej podświadomości, tego co tkwi bardzo głęboko w nas. W tym snie ukazuje, że jest coś, głęboko ukrytego, groźnego (mężczyzźni i ich szef) ale w jakiś sposob znajomego. Napisalaś, ze piwnica była urządzona jak dom, a mieszkania i domy ukazują nam nasze wnętrze. Tu jest ono bardzo ograniczone, bo jesteś jednak więźniem, żyjącym w iluzji bezpiecznegodomu. Co więcej stopniowo poddajesz się temu, rezygnujesz z planów, z ucieczki pójścia własną drogą i stajesz się zakochaną w świecie w jakim życie kobieta. Przestajesz dostzregac to, że tak naprawdę tkwisz w więzieniu, areszcie. Widzisz mężczynę ktory cie kocha, w końcu znowu wracasz do dawnego świata i zycia bez sprzeciwu a nawet troche jak ten syn marnotrawny. Uznajesz, że nie warto być wolnym i realizować siebie tylko lepiej tkwić w tym co juz znanym, choćby i nas ograniczało.

Tu pojawia się jeszcze jeden ważny symbol, a mianowicie ulubione buty. Buty, w których mogłabyś wolna wędrować gdzie zechcesz. Zamiast tego zabierasz je do piwnicy, czyli jakbys zamknęla i zrezygnowała z dalszych planów realizowania siebie.

Pomysl, czy w ostatnim czasie przed tym snem, nie zdarzylo się w twoim życiu coś, co mogło zagrozić znajomej codziennej stabilizacji. Czasem to jest pojawienie się propozycji nowej pracy, wyjazdu, nowej znajomości. Coś nas ciągnie by spróbować, ale z drugiej strony coś nas ogranicza, w mysl zasady lepsze stare znane bagno niż nieznane ścieżki.

Ucieczka zawsze jest jakimś symbolem chęci uwolnienia się w codziennym zyciu z czegos, co bardzo głęboko, podświadomie, wiemy, że nas ogranicza (piwnica to symbolizuje). Ostatecznie wracasz do tego co było, juz nie uciekasz, wracasz do swego więzienia i jesteś tam szczęsliwa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.