O&M

1 Listopada- Wszystkich Świętych

8 postów w tym temacie

1 listopada- święto zmarłych, wszystkich świętych. Z nieznanych mi powodów duchy w tym dniu zyskują niesamowitą moc (energię?). Święto to, tak jak inne święta zostały ustalone przez ludzi, dlaczego więc w tym dniu duchy posiadają tak wielką moc?

Pozwolę sobie napisać moje doświadczenie z seansu spirytystycznego z pomocą OuiJa. Razem z kolegami, jak w co drugi tydzień przeprowadziliśmy seans. Do komunikacji z duchami używaliśmy tabliczki OuiJa (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ouija). Zwykle duchy poruszały kieliszkiem dosyć mozolnie, lecz tym razem (przepraszam za wyrażenie) zapier... tak, że nie nadążaliśmy trzymać na nim palców. W dodatku co każdą literę/zwrot przemieszczały kieliszek na pentagram. Ciekawym faktem jest również, że duchy wyrażały się zawsze w liczbie mnogiej, zupełnie jakby były tam wszystkie. Pamiętam, że pytaliśmy ilu ich tam jest. Odpowiedź była 10, jednak nie pamiętam czy milionów czy miliardów. Gdy pytaliśmy, czemu ciągle kierują kieliszek na pentagram odpowiedzieli, że muszą, a gdy pytaliśmy dla czego- nie mogli odpowiedzieć. Byliśmy również strasznie zdziwieni szybkością poruszającego się kieliszka. Niejednokrotnie dosłownie wyrwał nam się z pod palców i jechał przez chwilę sam. A teraz najważniejsze: Podczas przeprowadzania rytuału nie byliśmy świadomi jaki był dzień. O tym, że jest 1 listopada dowiedziałem się dopiero, gdy po powrocie do domu rozmawiałem z ojcem o wyjątkowości tego seansu. Wtedy wszystko stało się jasne.

Zapytam więc, czy ktoś może ma jakieś teorie, na temat tego, dlaczego ten dzień jest taki wyjątkowy? Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, ale chciałbym tylko zaznaczyć, że seans ten odbył się ponad 5 miesięcy temu więc wiele szczegółów mogło mi przez ten czas umknąć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Primo, 1go listopada jest w kalendarzu chrześcijańskim Wszystkich Świętych, nie "święto zmarłych". Święto zmarłych, a wł. Dzień Zaduszny, w kalendarzu chrześcijańskim wypada 31 października, więc dnia poprzedniego.

Ten okres roku, ten szczególny przełom był uznawany za wyjątkowy, jeden z Dni Mocy już tysiące lat przed nastaniem chrześcijaństwa.

Jest to kolejne "Święto ukradzione" przez egregor judeochrześcijański, o czym wspomina się rzadko.

W okolicy Samhain zasłona między światami jest bardzo cienka i może zostać uchylona bardzo łatwo.

Twoje twierdzenie że "Święta zostały ustalone przez ludzi" jest z gruntu fałszywe. "Święta ustalane przez ludzi" być zaczęły dopiero od czasów butnego Konstantyna mniej więcej, a i tutaj nie można mówić o "ustalaniu świąt" a raczej o ich przemalowywaniu.

Kutury i religie pogańskie które istniały milenia przed chrześcijaństwem i będą istnieć nadal milenia po jego głośnym upadku, były dużo bliższe Naturze, a co za ty idzie, wyczulone na fluktuacje Mocy wszechświata. Poganie nie świętowali "31 kwietnia" tylko "dzień, kiedy moc życia i witalności jest w przyrodzie największa, kiedy rządzą miłość pożądanie i nieokiełznana ognista moc życia".

Uznając, że ludzie wyznaczają święta, mylisz się.

Święta są celebracją momentów Mocy w Naturze.

Pozdrawiam.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Racja dzień wcześniej, nie wiedziałem. :) A co do ustalania świąt, chodziło mi raczej o to, że ludzie przypisują święta określonym datom, bo jeśli dobrze to zrozumiałem (czyli natura "ustala" święta?) to święta mogą być ruchome, dlatego więc jest to dla mnie dziwne, że konkretna data, jest taka "magiczna".

Dziękuję i pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo akurat czasem Moc Natury ujawnia się w jedenym konkretnym czasie i wtedy mamy konkretną datę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ekhem... święto zmarłych, dzień zaduszny w kalendarzu katolickim przypada 2 listopada. 31 października jest czymś na kształt tabu ze względu na swoje (już zbyt grubymi nićmi nawet dla chrześcijan radośnie przyswajających pogańskie święta, by tym łatwiej swego czasu docierać do nawróconych mas) pogańskie konotacje...

Natomiast jeśli chodzi o sam czas roku, jest to po prostu czas, kiedy zasłona między światami jest najcieńsza, uchyla się - w zasadzie pozostaje cienka aż do momentu powrotu słońca. Ale ten moment, środek między jesiennym zrównaniem a zimowym przesileniem jest pewnego rodzaju cezurą - i apogeum jej cienkości. Nie darmo większość znanych kultur i religii, zarówno trwających nieprzerwanie, jak i minionych, w tym dokładnie czasie roku odwoływała się do zmarłych, do przodków, do świata duchów. Było to po prostu dostrzeżeniem naturalnego stanu świata. A chrześcijaństwo - jak wiele innych świąt - i to wbudowało w swój rok liturgiczny. Nawet przeniesienie daty urodzin Jezusa, który - jeśli istniał rzeczywiście to najprawdopodobniej urodził się w kwietniu na okres obchodów rzymskiego święta Sol Invictus, związanego z zimowym przesileniem jest tego objawem...

Edytowane przez Hrefna
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

Dnia 15.03.2012 o 18:48, O&M napisał:

1 listopada- święto zmarłych, wszystkich świętych. Z nieznanych mi powodów duchy w tym dniu zyskują niesamowitą moc (energię?). Święto to, tak jak inne święta zostały ustalone przez ludzi, dlaczego więc w tym dniu duchy posiadają tak wielką moc?

Pozwolę sobie napisać moje doświadczenie z seansu spirytystycznego z pomocą OuiJa. Razem z kolegami, jak w co drugi tydzień przeprowadziliśmy seans. Do komunikacji z duchami używaliśmy tabliczki OuiJa (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ouija). Zwykle duchy poruszały kieliszkiem dosyć mozolnie, lecz tym razem (przepraszam za wyrażenie) zapier... tak, że nie nadążaliśmy trzymać na nim palców. W dodatku co każdą literę/zwrot przemieszczały kieliszek na pentagram. Ciekawym faktem jest również, że duchy wyrażały się zawsze w liczbie mnogiej, zupełnie jakby były tam wszystkie. Pamiętam, że pytaliśmy ilu ich tam jest. Odpowiedź była 10, jednak nie pamiętam czy milionów czy miliardów. Gdy pytaliśmy, czemu ciągle kierują kieliszek na pentagram odpowiedzieli, że muszą, a gdy pytaliśmy dla czego- nie mogli odpowiedzieć. Byliśmy również strasznie zdziwieni szybkością poruszającego się kieliszka. Niejednokrotnie dosłownie wyrwał nam się z pod palców i jechał przez chwilę sam. A teraz najważniejsze: Podczas przeprowadzania rytuału nie byliśmy świadomi jaki był dzień. O tym, że jest 1 listopada dowiedziałem się dopiero, gdy po powrocie do domu rozmawiałem z ojcem o wyjątkowości tego seansu. Wtedy wszystko stało się jasne.

Zapytam więc, czy ktoś może ma jakieś teorie, na temat tego, dlaczego ten dzień jest taki wyjątkowy? Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, ale chciałbym tylko zaznaczyć, że seans ten odbył się ponad 5 miesięcy temu więc wiele szczegółów mogło mi przez ten czas umknąć.

To proste ,duchy / dusze zmarłych osób ,lub energie psychiczne ,opuszczają swe ziemskie okrycia cielesne / materialne ,a że dusze są nieśmiertelne ,to datę wymyślili ludzie , tak jak zegary i kalendarze , wymyślono  jako mapę ułatwiającą rozeznanie w świecie materialnym ,gdyż duch ludzki po śmierci ciała /zużyciu biologicznym wierzchniego okrycia  , jakim jest ciało fizyczne /materialne  w tej życiowej poodróży ,może wszystko i wie wszystko ,itp.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I dlatego tak się od pokoleń przyjęło w mentalności społeczeństwa  ,że najwięcej energii duchowej /psychicznej /umysłowej  ,bliskich krewnych którzy odeszli z tego świata /umarło ,gromadzi się właśnie 1 listopada ,potem duchy ,czy dusze zmarłych bliskich nam osób ,mogą ukazywać się nam we śnie ,lub na jawie ,w rzeczywistrości  ,jako dziwne zbiegi okoliczności , mistyczne ,metafizyczne ,parapsychologiczne ,lub  magiczne doznania .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.