_Domi_

Kot

3 posty w tym temacie

Kot - Koty są uosobieniem niezależności i siły, a także zwierzęcych aspektów osobowości. Reprezentują również pierwiastek żeński, pomyślność i seksualność.

W snach objawiają swe powszechnie znane cechy, jak „gładkość", „przebiegłość",„podstępność". Czarownica z kotem na ramieniu zazwyczaj symbolizuje zło i nieszczęście. Mówi się o ludziach złośliwych, że mają „kocią" naturę. Negatywne i pozytywne skojarzenia tworzą wokół tych zwierząt aurę tajemniczości. Znaczenie pojawienia się kota należy interpretować w powiązaniu z innymi elementami snu.

Źródło :Encyklopedia snu - James R. Lewis

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tu nie calkiem się zgodzę. Myślę, że osoby lubiące koty, znające ich naturę, a nie postrzegające ich przez stereotypy kulturowe na pewno nie zestawią snu o kotach z czymś negatywnym.

Ale oczywiście ;powyższa interpretacja jak najbardziej mzoe miec zastosowanie do tych, co nie lubią kotów :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak jest z symbolem dorosłego kota, ale spotkałam się z pewną teorią interpretacji snów mówiącą o symbolu małych kotków (lub innych małych zwierzątek - kurczaczki, kaczuszki, pieski itd.), że oznaczają one jakieś nasze uczucia/sprawy emocjonalne, które wymagają od nas pielęgnacji. Być może są to nowe uczucia, którym poświęcamy za mało uwagi. Często śnione właśnie w postaci małych kotków.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.