Szept

Zapraszamy Na Inauguracyjny Wykład W Ramach Wrocławskich Spotkań Z Szamanizmem

1 post w tym temacie

Zapraszamy na inauguracyjny wykład w ramach Wrocławskich Spotkań z Szamanizmem, który odbędzie się 14 kwietnia (sobota) o godzinie 12.00 w księgarniokawiarni NALANDA przy Placu Kościuszki 12, we Wrocławiu. Będziemy rozmawiać o szamańskim powołaniu i inicjacji.

Szaman jest pośrednikiem między światem ludzi i światem duchów - między widzialnym i niewidzialnym. Jednak, żeby posiąść wejrzenie za zasłonę między światami, żeby móc komunikować się z siłami sakralnymi musi zostać przez nie wezwany, wybrany do pełnienia takiej funkcji. Szamanem nikt nie zostaje "bo chce". Zawsze najpierw musi wystąpić powołanie przez duchy, w takiej czy innej formie.

Inicjacja z kolei to proces, w którym przyszły szaman zostaje poddany przez duchy próbom, podczas których jego ciało i psychika ulegają dekonstrukcji i ponownemu złożeniu, by mógł pełnić rolę, do jakiej został wyznaczony przez duchy. Często jest to proces długi i bolesny, niejednokrotnie kończący się dla kandydata śmiercią bądź szaleństwem. Dopiero po udanym przejściu inicjacji powołany człowiek staje się pełnoprawnym szamanem i może pełnić swoją posługę wobec społeczności.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.