graba999

Tr - Czyli Testy Rzeczewistości

1 post w tym temacie

Testy Rzeczewistości

Testy Rzezczewistości jest to praktyka, którą powinniśmy zacząć wykonywać już na samym początku przygody z LD. Testy owe pozwalają nam rozrożnić czy to co teraz widzimy jest jawą czy może jednak snem. Głównym ich założeniem jest to, aby wykonywać je jak najczęściej. Po pewnym czasie wejdą nam one w nawyk dzięki czemu jest duże prawdopodobieństo iż takowy test wykonamy podczas snu i zorientujemy się, ze śnimy :)

Kiedy wykonywać testy?

Wbrew panującemu założeniu testów nie należy wykonywać wtedy gdy nam się o nich przypomni (jednak wcale to nie zaszkodzi) tylko podczas określonych sytuacji. Dobrze jest spożądzić sobie rozkład na którym bedziemy zapisywać w jakich sytuacjach należy wykonywać test. Najlepiej pokażę na przykładzie :) Więc np.

W poniedziałek będę wykonywał testzawsze kiedy:

- zobaczę czerwony lub żółty samochód

- będę się śmiać

- podam komuś rękę

- przejdę przez pasy (nie w trakcie bo może się to źle zakończyć :D )

- włączę/wyłączę komputer

We Wtorek

- kiedy zobaczę osobę w niebieskim swetrze, bluzie etc.

- będę siadać/wstawać z krzesła/fotela/kanapy czy czego tam

itd.

Tutaj już zależy tylko od was jak rozplanujecie swoje TR :) Im więcej tym lepiej

Chodzi tutaj o to iż jeśli TR - y wykonywalibyśmy wtedy kiedy nam się o nich przypomni podświadomość nie będzie wiedziała gdzie "zakwalifikować", natomiast jeśli będziemy robili je gdy zobaczymy czerwony samochód wtedy zostaną one wrzucone właśnie tam. Mam nadzieje że rozumiecie o co chodzi :D

Zanki snu

Znaki snu są to "elementy" które powtarzają się w każdym naszym śnie. Dla przykładu w każdym moim śnie może pojawiać się radiowuz policyjny (o zgrozo), więc zawsze kiedy w realu widzę radiowuz policyjny wykonuję TR, dzięki czemu podczas snu widząc swój znak, wykonuję TR i mam LD

Przykładowe TR

Podam tutaj kilka technik na LD, bo co nam z praktyki jeśli nie będziemy wiedzię jak się do tego zabrać :D ?

- zatykanie nosa - zatykamy nos i próbujemy oddychać, jeśli jesteśmy na jawie nie będziemy mogli oddychać bo przeczy to prawom fizyki, jeśli natomiast jesteśmy we śnie bedziemy mogli oddychać, gdyż w marzeniu sennym nie ma czegoś takego jak prawa fizyki (i tak pewnie o tym wiecie :D )

- spójrz na zegarek, odwróć na chwile wzrok, po czym znów zobacz która godzina. Nie zmieniła się? Więc jesteś na jawie. Jest zupełnie inna? Gratulacje masz LD

- przeczytaj coś. Jeśli text się nie zmienia jest OK to tylko jawa, jeśli jednak się zmienia to co widzisz nie jets jawą

- zrób coś co w realu jest niemożliwe np. spróbuj przebić ścianę lub wznieść się w powietrze

Jak wykonywać TR?

Należy do nich przywiązywać pewną wage (nie co się na nich skupić ) ponieważ jeśli będziemy robić je byle jak to nawet jak uda nam się zrobić TR we śnie nie zorientujemy się że śnimy :( Sam kiedyś robiłem je byle jak i nie przynosiły one pożądanego rezultatu :/

Dobrze jest robić je mniej więcej tak: Stań na chwile, popatrz na to co dzieje się wokół Ciebie i zadaj Sobie pytanie "Czy to sen?! Czy to co mnie otacza jest snem?!" Zrób TR (najlepiej 2 które najbardziej Ci przypadły do gustu). Kiedy już jesteś pewny, że to co Cię otacza nie jest snem spróbuj mimo wszystko poczuć się jak we śnie. powiedz (może byc w myślach): "tak, tak to jest sen!" i postaraj się poczuć przez chwile jak we śnie. Czuj z tego radość!

Mam nadzieje że artykuł "doda" wam trochę informacji :D Jakby jakieś pytania jeszcze były proszę pisać :)

Edytowane przez graba999
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.