luk1407

Przepowiednie O Końcu Świata, Co O Tym Myślicie ?

47 postów w tym temacie

Witam,

od roku 2010 aż do dziś regularnie publikowane są w internecie orędzia - "Ostrzeżenie" na czasy ostateczne. Są one przekazywane wizjonerce z Europy przez Trójce Świętą.

Mają one nas przygotować do wielkiego wydarzenia, którym będzie Ostrzeżenie - ukazanie wszystkim ludziom na ziemi ich grzechów, tak jak one są odbierane przez Boga. Połączone to będzie ze znakiem krzyża na niebie, który będzie widoczny dla wszystkich na ziemi. Ma to być dar od Boga dla ludzkości, ostatnie ostrzeżenie i wezwanie do nawrócenia przed sądem ostatecznym.

Również informowani jesteśmy o zbliżającej się wojnie nuklearnej, która zostanie wywołana przez Chiny i Rosje. Wielkim Babilonem, miastem które zostanie zniszczone, opisanym w Apokalipsie św. Jana jest Unia Europejska, która upadnie i zostanie zdominowana przez Rosje i Chiny. Po wojnie z powrotem zapanuje komunizm, prześladowani będą ludzie wierzący. Wszystkim ludziom będą wczepiane specjalne chipy, będą one umożliwiać dostęp do naszych pieniędzy, a w rzeczywistości będą mały służyć do przejęcia nad nami kontroli, jesteśmy ostrzegani żeby pod żadnym pozorem się na to nie zgadzać, to jest znak imienia bestii opisany w Apokalipsie. „i ze nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.” W tej chwili już jest w trakcie realizacji spisek w Watykanie, który ma zmusić Ojca Świętego Benedykta XVI do odejścia z urzędu, będzie on ostatnim prawdziwym Papieżem, na jego miejscu pojawi się fałszywy prorok. Jesteśmy również informowani o pojawieniu się antychrysta, o istnieniu światowej grupy która chce wprowadzić Nowy Porządek Świata, rozwoju konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz zagrożeniu wojną nuklearną w Iranie. Wszystkie te wydarzenia mają się zdarzyć w ciągu kilku najbliższych lat.

Wiele wydarzeń przepowiedzianych w tych orędziach miało miejsce, m. in. wybuch wulkanu w Islandii oraz trzęsienie ziemi w Hiszpanii w maju 2011 roku.

Ostrzezenie nr. 55, Piątek, 18 marca 2011

cyt. "Ludzkość zobaczy wkrótce kolejne wydarzenia, włącznie z trzęsieniem ziemi w Europie, które wielu zszokuje; ale oczyszczenie to przyczyni się do zjednoczenia ludzi, co będzie korzystne dla wszystkich. Nastąpią inne globalne wydarzenia, włącznie z wybuchem wulkanu, podczas gdy wojna na Bliskim Wschodzie zaangażuje inne nacje. Narody Zachodu sprowokują reakcję Rosji i Chin. Wszystko zakończy się wojną światową."

Orędzie nr 84 z serii Ostrzeżenie. Środa, 11 maja 2011, godz. 23:00

cyt "Moja ukochana Córko, dzisiaj miało miejsce trzęsienie ziemi w Europie, w Hiszpanii, o którym mówiłem przed kilkoma miesiącami (18.03.11 – przyp.tłum.). Nastąpią jeszcze inne ekologiczne wydarzenia, w tym wybuch wulkanu, powodzie i fala upałów. Uważaj na te wydarzenia, potwierdzające, że wiadomości te pochodzą

ode Mnie, Jezusa Chrystusa."

Orędzie nr 92 z serii Ostrzeżenie. Niedziela, 22 maja 2011, godz. 14:30

cyt: "Moja ukochana Córko, objawienie dane ci 18 marca 2011r o północy, że w maju nastąpi wybuch wulkanu w Islandii (miejsce i czas znane było wizjonerce – przyp.tł.), spełniło się teraz."

"nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzien. sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak Krzyża na niebie, a z otworów gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krotki czas przed dniem ostatecznym."

Z Dzienniczka św. Faustyny

Zdanie Benedykta XVI na temat prywatnych objawień:

„Synod zalecił «pomaganie wiernym we właściwym rozróżnianiu słowa Bożego i objawień prywatnych»,których rolą „nie jest (…) „uzupełnianie” ostatecznego Objawienia Chrystusa, lecz pomaganie w pełniejszym przeżywaniu go w jakiejś epoce historycznej”.Wartość objawień prywatnych różni się zasadniczo od jedynego Objawienia publicznego: to ostatnie wymaga naszej wiary; w nim bowiem ludzkimi słowami i za pośrednictwem żywej wspólnoty Kościoła przemawia do nas sam Bóg. Kryterium prawdziwości objawienia

prywatnego jest jego ukierunkowanie ku samemu Chrystusowi. Jeśli oddala nas ono od Niego, z pewnością nie pochodzi od Ducha Świętego, który jest naszym przewodnikiem po Ewangelii, a nie poza nią. Objawienie prywatne wspomaga wiarę i jest wiarygodne właśnie przez to, że odsyła do jedynego Objawienia publicznego. Stąd kościelna aprobata objawienia prywatnego zasadniczo mówi, że dane przesłanie nie zawiera treści sprzecznych z wiarą i dobrymi obyczajami; wolno je ogłosić, a wierni mogą przyjąć je w roztropny sposób. Objawienie prywatne może wnieść nowe aspekty, przyczynić się do powstania nowych form pobożności lub do pogłębienia już istniejących. Może mieć ono pewien charakter prorocki (por. 1 Tes 5, 19-21) i skutecznie pomagać w lepszym rozumieniu i przeżywaniu Ewangelii w obecnej epoce; dlatego nie należy go lekceważyć. Jest to pomoc, którą otrzymujemy, ale nie mamy obowiązku z niej korzystać. W każdym razie musi ono być pokarmem dla wiary, nadziei i miłości, które są dla każdego niezmienną drogą zbawienia”.

Benedykt XVI, papież

pozdrawiam,

luk1407

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem? Myślę, że przy stanie dzisiejszej gospodarki religijnej każdy chwyt marketingowy jest dobry w celu pozyskania $ zabłąkanych duszyczek $ . Straszenie "końcem świata" (WTF?) może być nawet skuteczne, niestety na krótką metę, bo jak widać z doświadczenia poprzednich przepowiadanych końców świata, świat ma te przepowiednie w nosie i kula się dalej. _slonko.gif

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie, nic dodac nic ując :)

Majowie też nas strasza i co? I nic :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko proroctwa zawarte w tych objawieniach już się sprawdzają , np wybuch wulkanu na Islandii w 2011 roku czy trzęsienie ziemi w Hiszpanii

wszystkie te wydarzenia zostały przepowiedziane w tych orędziach

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko proroctwa zawarte w tych objawieniach już się sprawdzają , np wybuch wulkanu na Islandii w 2011 roku czy trzęsienie ziemi w Hiszpanii

wszystkie te wydarzenia zostały przepowiedziane w tych orędziach

To kolejny raz chrześcijański Bóg nie ma się czym chwalić. Skoro trzęsienia ziemi i inne klęski sprowadza na swych wyznawców, tylko po to, żeby coś komuś udowodnić, to bardzo słabo to o nim świadczy :/

"nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzien. sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak Krzyża na niebie, a z otworów gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krotki czas przed dniem ostatecznym."

Z Dzienniczka św. Faustyny

Te klęski to przyjście "Króla Miłosierdzia"? Ciekawe czy w obiecanym niebie też panują takie zasady miłosierdzia - a tak z miłości do was kochane owieczki dzisiaj pomęczę was np. klęską gradobicia. Rzecz jasna to wszystko z miłości do was. Moim zdaniem to chore...

5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja się czepię z innej perspektywy:

Nastąpią jeszcze inne ekologiczne wydarzenia, w tym wybuch wulkanu, powodzie i fala upałów.

Proszę zauważyć, iż każdego roku na Ziemii wybucha jakiś wulkan, zdarza się trzęsienie ziemii, a australijczycy na pustynii narzekają na fale upałów :). Tego typu "przepowiednie" są tak ogólne, że trafić z nimi nie problem.

Pragnę zauważyć jeszcze jedną rzecz - strach to narzędzie manipulacji. Jakiekolwiek bóstwo, lider religijny czy "channelingowiec", gdy stosuje strach w swoich "przekazach", pragnie od nas czegoś złego. Pomijając fakt, że jest to świństwo, na które zbyt wielu ludzi daje się złapać, to po prostu uważajmy. Bo channelingowcy jeszcze gotowi są sami wywołać wojnę, byle by podnieść swoją samoocenę...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jednak zostały przepowiedziane konkretne wydarzenia, m. in. wybuch wulkanu na Islandii

Nigdy nie oskarżaj pochopnie, pamiętaj że Bóg jest dobry i kocha wszystkich ludzi, o tym też świadczy to jak dużo nieraz ludziom wybacza

to co się musi dziać nie zawsze możemy rozumieć, ale nigdy nie można obwiniać za to Boga

Na ziemi dzieje się dużo zła z winy szatana i złych ludzi, teraz ma się stoczyć ostateczna walka dobra ze złem , i zło ma zostać na zawsze pokonane

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jednak zostały przepowiedziane konkretne wydarzenia, m. in. wybuch wulkanu na Islandii

Gdzie? Proszę, przytocz mi źródło, które mówi DOKŁADNIE, iż "w maju 2011 wybuchnie na wyspie znanej wam jako Islandia wulkan znany wam jako Grimsvotn", bardzo proszę :).

Nigdy nie oskarżaj pochopnie, pamiętaj że Bóg jest dobry i kocha wszystkich ludzi, o tym też świadczy to jak dużo nieraz ludziom wybacza

Wiesz, szatanowi (nieistniejącemu w Biblii tak przy okazji) można wybaczyć jego nienawiść bo tak został stworzony przez boga. Bogowi nie wielu wybaczy jego mordy w imię wiary, sorki :).

W każdym razie, jeśli dysponujesz informacjami nie należącymi do kategorii religijnej propagandy to super, ale nas nie przekonasz. Widzisz, my starzy ludzie już jesteśmy, kilkanaście końców świata przeżyliśmy, pierwszy lepszy pustynny bóg nas nie wykosi tak łatwo :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jednak zostały przepowiedziane konkretne wydarzenia, m. in. wybuch wulkanu na Islandii

Nigdy nie oskarżaj pochopnie, pamiętaj że Bóg jest dobry i kocha wszystkich ludzi, o tym też świadczy to jak dużo nieraz ludziom wybacza

to co się musi dziać nie zawsze możemy rozumieć, ale nigdy nie można obwiniać za to Boga

Na ziemi dzieje się dużo zła z winy szatana i złych ludzi, teraz ma się stoczyć ostateczna walka dobra ze złem , i zło ma zostać na zawsze pokonane

Po pierwsze którego Boga? Po drugie co znaczy dobro i zlo? Bo w zasadzie to tylko nazwy dwóch sił układu, poza tym to bardzo względne pojęcie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złem dla mnie jest to co czyni krzywdę innym. Tak więc ten wasz Bóg sprawiając różne katastrofy czyni wg. mojego punktu widzenia zło, ponieważ krzywdzi ludzi. Nie jest to zwykła krzywda. Wielu ludzi ginie, a wielu przeżywa i zostają ciężko ranni (przez co będą wieść gówniane życie jako kaleka lub coś w tym rodzaju) lub tracą bliskich, a to jedno z najgorszych możliwych cierpień. To nie jest wg. mnie DOBRY, MIŁOSIERNY Bóg.

"Nigdy nie oskarżaj pochopnie, pamiętaj że Bóg jest dobry i kocha wszystkich ludzi, o tym też świadczy to jak dużo nieraz ludziom wybacza"

Nie łapię tego. Skoro zsyła na nas cierpienie, to gdzie to wybaczenie? Gdyby wybaczył, obeszło by się bez kary.

"Na ziemi dzieje się dużo zła z winy szatana i złych ludzi, teraz ma się stoczyć ostateczna walka dobra ze złem , i zło ma zostać na zawsze pokonane"

Jeśli szatan jest źródłem zła, a Bóg ma zamiar pokonać go czyniąc zło, to jakoś nie ma to sensu.

Z matematycznego punktu widzenia, gdy dodasz do liczby ujemnej drugą liczbę ujemną, to powstaje jeszcze większa (mniejsza) liczba ujemna.

Zaś jeśli czyniąc zło ma zamiar zniszczyć zło, czyli zrobić coś dobrego, to: + z - dają -, tak więc również jest to działanie na korzyść zła. Chociaż to zależy.

Natomiast dlaczego ziemia ma być miejscem tej ich bitwy? Czemu nie mogą załatwić swoich spraw gdzieś indziej? Czemu nie przeniosą się w miejsce, w którym nie będzie nikomu dziać się krzywda? Bóg jest przecież wszechmogący, więc dlaczego wogóle miałby walczyć ze złem? To wszystko kupy się nie trzyma.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O szatanie jest mowa wiele razy w Biblii, np. w Księdze Rodzaju, gdzie jest opisane jak kusił Adama i Ewe, oraz wiele razy w Nowym Testamencie, jak kusił Pana Jezusa na pustyni oraz w Objawieniu św. Jana,

to nie mów Winterstorm że szatan nie istnieje w Biblii, bo to jest nieprawda

Bóg stworzył szatana, tak samo jak każdego z nas, dając nam wolną wole,

szatan świadomie wybrał bycie złym, znienawidził Boga i ludzi, to on jest twórcą całego zła na świecie

W orędziach które zacytowałem we wcześniejszym wątku, 11 maja 2011 jest mowa że wybuchnie wulkan i 22 maja 2011, 10 dni później jest wybuch wulkanu na Islandii

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Luk1407, ale co w związku z tym, z tymi objawieniami?

Swoją drogą w pierwszym poście podałeś takie fajne wyjaśnienie "objawienia", gdzie papież Benedykt XVI wyjaśnia: "Kryterium prawdziwości objawieniaprywatnego jest jego ukierunkowanie ku samemu Chrystusowi. Jeśli oddala nas ono od Niego, z pewnością nie pochodzi od Ducha Świętego, który jest naszym przewodnikiem po Ewangelii, a nie poza nią. Objawienie prywatne wspomaga wiarę i jest wiarygodne właśnie przez to, że odsyła do jedynego Objawienia publicznego. "

Straszenie mnie "końcem świata", przekazywanie informacji w stylu "wiem, że będzie wojna nuklearna i zginą tysiące ludzi, ale nie zamierzam z tym nic zrobić, bo chcę Ci udowodnić, że ten channeling jest prawdziwy", średnio wspomaga moją wiarę w danego boga i trochę nie współgra z miłosiernym PR tegoż boga. Taka sprzeczność rodzi wątpliwości, a wątpliwości prowadzą do wniosków, które utwierdzają mnie w słuszności wyboru porzucenia religii terroru. Wniosek: to objawienie jeszcze bardziej oddala mnie od Chrystusa, zatem z pewnością nie pochodzi od Ducha Świętego. ups...

oczko.gif

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nastąpią jeszcze inne ekologiczne wydarzenia, w tym wybuch wulkanu,
W orędziach które zacytowałem we wcześniejszym wątku, 11 maja 2011 jest mowa że wybuchnie wulkan i 22 maja 2011, 10 dni później jest wybuch wulkanu na Islandii

W pyszczek mi nie kłam :). W przytoczonym przez Ciebie cytacie nie ma ani słowa o tym, że "w maju 2011 wybuchnie na wyspie znanej wam jako Islandia wulkan znany wam jako Grimsvotn". A to, że sobie wulkan wybuchnie to i jak Ci przepowaidam - dokładnie dziś wybuchnie wulkan na świecie! Haha, sprawdziło się! No serio serio, na grzbietach śródoceanicznych to cały czas jakiś wulkan tryska :).

A możesz przytoczyć jakieś cytaty z tym "Szatanem" ze swoej Biblii?

Coś mi mówi, że lukowi chodzi o Szatana ze Starego Testamentu, co przez większość biblistów tłumaczone jest standardowo jako "przeciwnik" i chodziło o różnych wrogów Izrealitów, np. o babilończyków czy wszytkich tych, którzy sprzeciwiali się ekspansji narodu Izrealea. W NT o samym szatanie nie wiele widziałem, raczej chodziło o diabła - tego pana, stworzonego przez ojców Kościoła w kilkaset lat po śmierci Jezusa :). Bo jeśli tak patrzymy to faktycznie, szatan jest... ale to nie szatan, tylko szatan :). Ale to chyba za trudne dla zwykłych ewangelistów...

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oto wybrane fragmenty z Pisma Świętego, Nowego Testamentu z wielu które dotyczą szatana

I został stracony wielki Smok, Waz starodawny, który sie zwie diabeł i szatan,

zwodzacy cała zamieszkała ziemie, został stracony na ziemie, a z nim

straceni zostali jego aniołowie.

Ap 12,10 I usłyszałem donosny głos mówiacy w niebie: ”Teraz nastało zbawienie, potega

i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazanca, bo oskarzyciel braci

naszych został stracony, ten, co dniem i noca oskarza ich przed Bogiem naszym.

Ap 12,11 A oni zwyciezyli dzieki krwi Baranka i dzieki słowu swojego swiadectwa i nie

umiłowali dusz swych - az do smierci.

Ap 12,12 Dlatego radujcie sie, niebiosa i ich mieszkancy! Biada ziemi i biada morzu

- bo zstapił do was diabeł, pałajac wielkim gniewem, swiadom, ze mało ma

czasu”. Apokalipsa św. Jana 12.09-12.12

"A gdy sie skonczy tysiac lat, z wiezienia swego szatan zostanie zwolniony.

Ap 20,08 I wyjdzie, by omamic narody z czterech narozników ziemi, Goga i Magoga,

by ich zgromadzic na bój, a liczba ich jak piasek morski.

Ap 20,09 Wyszli oni na powierzchnie ziemi i otoczyli obóz swietych i miasto umiłowane;

a zstapił ogien od Boga z nieba i pochłonał ich.

Ap 20,10 A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie sa

Bestia i Fałszywy Prorok. I beda cierpiec katusze we dnie i w nocy na wieki

wieków. Apokalipsa św. Jana 20.07 - 20.10"

Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynie, aby był kuszony przez diabła.

Mt 4,02 A gdy przeposcił czterdziesci dni i czterdziesci nocy, odczuł w koncu głód.

Mt 4,03 Wtedy przystapił kusiciel i rzekł do Niego: ”Jesli jestes Synem Bozym, powiedz,

zeby te kamienie stały sie chlebem”.

Mt 4,04 Lecz on mu odparł: ”Napisane jest: Nie samym chlebem zyje człowiek, lecz

kazdym słowem, które pochodzi z ust Bozych”.

Mt 4,05 Wtedy wział Go diabeł do Miasta Swietego, postawił na narozniku swiatyni

Mt 4,06 i rzekł Mu: ”Jesli jestes Synem Bozym, rzuc sie w dół, jest przeciez napisane:

Aniołom swoim rozkaze o tobie, a na rekach nosic cie beda bys przypadkiem

nie uraził swej nogi o kamien”.

Mt 4,07 Odrzekł mu Jezus: ”Ale jest napisane takze: Nie bedziesz wystawiał na próbe

Pana, Boga swego”.

Mt 4,08 Jeszcze raz wział Go diabeł na bardzo wysoka góre, pokazał Mu wszystkie

królestwa swiata oraz ich przepych

Mt 4,09 i rzekł do Niego: ”Dam Ci to wszystko, jesli upadniesz i oddasz mi pokłon”.

Mt 4,10 Na to odrzekł mu Jezus: ”Idz precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu,

Bogu swemu, bedziesz oddawał pokłon i Jemu samemu słuzyc bedziesz”.

Mt 4,11 Wtedy opuscił Go diabeł, a oto aniołowie przystapili i usługiwali Mu. Ewangelia św. Mateusza 4.01-4.11

To co ja przedstawiam to są wybrane proroctwa które są zawarte w tych objawieniach, podstawowym przesłaniem tych orędzi jest przygotowanie ludzi do czasów ostatecznych o których jest mowa w Apokalipsie św. Jana, wezwanie do nawrócenia

- jest w nich wiele razy podkreślane że jedynym prawdziwym kościołem jest Kościół Rzymskokatolicki i jemu mamy ufać

- jesteśmy zachęcani do uczestnictwa we mszy św. przyjmowania sakramentów, czytania Pisma Świętego

- informują nas że nauki zawarte w Piśmie Świętym nigdy nie ulegną zmianie a każdy kto będzie mówił inaczej nie będzie pochodził od światła

osobiście nie znalazłem w nich nic co by było sprzeczne z nauczaniem Kościoła,

Edytowane przez luk1407
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W objawieniach KRK jest wielokrotnie podkreślane, że jedyny prawdziwy kościół to KRK.

S

Z

O

K

U

J

Ą

C

E.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja myślę sobie:

poczekajmy do tegorocznego przesilenia zimowego- zobaczymy jak będzie wyglądał koniec świata zapowiadany przez Majów.

co do obszernie podanych cytatów z biblii, jak kto chce wierzyć- nikt mu nie broni. mało interesuje mnie stanowisko BXVI, czy jakiegokolwiek innego hierarchy KRK. podobnie jak wizje podane w apokalipsie, Mateuszu czy innym piśmie chrześcijańskim. świat nie skończy się. nawet jeśli [idąc za Majami] nastąpi przebiegunowanie Ziemi, nie będzie prądu a cała nasz tzw. cywilizacja będzie musiała na nowo nauczyć się rozpalać ogień w środku zimy. szatany, diabły i piekło, dualizm, zmartwychwstanie, odkupienie itp. pozostawiam tym, którzy chcą iść za takim głosem. ja zdecydowanie za tym głosem nie idę. hej, a papcio Nostradamus? a jego przepowiednie? a Sybilla? itd itd. czemu koncentrować się li tylko na tym co mówi KRK?

"nawracajcie się i wierzcie w ewangelię, albowiem koniec świata jest bliski" te słowa brzmią już baaardzo długo i skutecznie napędzają koniunkturę, dzięki której Watykan jest jednym z najbogatszych państw na świecie :)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świat nie skończy się też jeśli wyginie ludzki gatunek Całkowicie i bez śladu. A nawet jeśli Ziemia rozpadnie się na kawałeczki. Bo w końcu jest tylko niewielką planetką gdzieś na zadupiu galaktyki, która jest jedną z miliardów galaktyk w jednym z nie wiadomo jak licznych wszechświatów. Nasz butny i krótkowzroczny naszocentryzm nic w tym nie zmienia...

Edytowane przez Hrefna
3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

każda mrówka się piekli, gdy jej mrowisko się sypie :D świadomość, że żyje w jednym z milionów mrowisk jest dla niej nie do przeskoczenia, więc swoje mrowisko traktuje jako jedyne :p

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie świat mrówki kończy się w chwili zgonu tej mrówki. Ergo, świat danego człowieka kończy się,kiedy ten człowiek umiera. I nie ma w takim razie potrzeby zaprzątania sobie głowy przepowiedniami o jakimś generalnym końcu świata :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niech mnie Bóg broni od tego boga i jego "miłościwych" metod informowania o swoim istnieniu.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Globalne wydarzenia zapowiadane w orędziach „Ostrzeżenie” które później faktycznie miały miejsce:

W orędziach "Ostrzeżenie" które otrzymuje wizjonerka z Irlandii, Maria Bożego Miłosierdzia zostało zapowiedzianych wiele zdarzeń, które później faktycznie miały miejsce, m. in. przepowiedziała trzęsienie ziemi w Hiszpanii, Anglii, Norwegii, Ameryce Południowej, wybuch wulkanu na Islandii, powodzie we Francji oraz fala upałów w Turcji w 2011 roku.

Zwróćcie uwagę na daty tych proroctw, trzeba pamiętać że orędzia są publikowane codziennie na blogu

Opis proroctw oraz odnośniki do portali informacyjnych, w których można znaleźć wiadomości o tych globalnych katastrofach zamieściłem poniżej:

1) TRZĘSIENIE ZIEMI W EUROPIE

Proroctwa w orędziach:

Trzęsienia ziemi w Europie i wojna światowa

Orędzie nr 55 z serii Ostrzeżenie. Piątek, 18 marca 2011, o północy.

„(…) Ludzkość zobaczy wkrótce kolejne wydarzenia, włącznie z trzęsieniem ziemi w Europie, które wielu zszokuje; ale oczyszczenie to przyczyni się do zjednoczenia ludzi, co będzie korzystne dla wszystkich. Nastąpią inne globalne wydarzenia, włącznie z wybuchem wulkanu, podczas gdy wojna na Bliskim Wschodzie zaangażuje inne nacje. Narody Zachodu sprowokują reakcję Rosji i Chin. Wszystko zakończy się wojną światową. (…)”

Przewidywane trzęsienie ziemi w Europie odbyło się dziś

Orędzie nr 84 z serii Ostrzeżenie. Środa, 11 maja 2011, godz. 23:00

„(...) Moja ukochana Córko, dzisiaj miało miejsce trzęsienie ziemi w Europie, w Hiszpanii, o którym mówiłem przed kilkoma miesiącami (18.03.11 – przyp.tłum.). Nastąpią jeszcze inne ekologiczne wydarzenia, w tym wybuch wulkanu, powodzie i fala upałów. Uważaj na te wydarzenia, potwierdzające, że wiadomości te pochodzą ode Mnie, Jezusa Chrystusa. (...)”

Artykuły poświęcone tym wydarzeniom w mediach:

Silne trzęsienie ziemi w Hiszpanii - są zabici i ranni

Trzęsienie ziemi o sile 5,3 stopnia w skali Richtera nawiedziło po południu prowincję Murcja w południowo-wschodniej Hiszpanii. Co najmniej 10 osób nie żyje, w tym dziecko, a wiele osób jest rannych. Są zniszczenia materialne, zwłaszcza w miejscowości Lorca, gdzie zawaliło się kilka budynków. Zawalił się także tunel na autostradzie A7, wewnątrz którego znajdują się samochody. (źródło: wp.pl)

Zniszczenia_Lorca_dddd_5247724.jpg

hi1.jpg

Artykuły poświęcone tym wydarzeniom w mediach:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Silne-trzesienie-ziemi-w-Hiszpanii-sa-zabici-i-ranni,wid,13399256,wiadomosc.html

http://fakty.interia.pl/swiat/news/hiszpania-silne-trzesienie-ziemi-w-prowincji-murcja-sa,1637007,4

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9580764,Trzesienie_ziemi_w_Hiszpanii__zawalone_domy__ofiary_.html

Film: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-13375837

2) WYBUCH WULKANU W ISLANDII

Proroctwa w orędziach:

Trzęsienia ziemi w Europie i wojna światowa

Orędzie nr 55 z serii Ostrzeżenie. Piątek, 18 marca 2011, o północy.

(...) Nastąpią inne globalne wydarzenia, włącznie z wybuchem wulkanu, podczas gdy wojna na Bliskim Wschodzie zaangażuje inne nacje. Narody Zachodu sprowokują reakcję Rosji i Chin. Wszystko zakończy się wojną światową. (...)

Nowe przepowiednie – powódź we Francji tego lata

Orędzie nr 92 z serii Ostrzeżenie. Niedziela, 22 maja 2011, godz. 14:30

(…) Moja ukochana Córko, objawienie dane ci 18 marca 2011r o połnocy, że w maju nastąpi wybuch wulkanu w Islandii (miejsce i czas znane było wizjonerce – przyp.tł.), spełniło się teraz. (..)

Artykuły poświęcone tym wydarzeniom w mediach:

islandia_wulkan_afp_550.jpeg

Wybuch wulkanu - 200-kilometrowa strefa zakazu lotów

Islandzkie Biuro Meteorologiczne potwierdziło, że rozpoczęła się erupcja najaktywniejszego wulkanu w tym kraju. Zdaniem naukowców Grimsvotn - bo tak się nazywa - najprawdopodobniej nie spowoduje zakłóceń w międzynarodowej komunikacji lotniczej. (źródło: fakty.interia.pl)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Erupcja-wulkanu-Islandia-zamyka-przestrzen-powietrzna,wid,13431251,wiadomosc.html

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110524/KRAJSWIAT/555769489

http://swiat.newsweek.pl/wybuch-wulkanu-grimsvotn--islandia-zamyka-swoja-przestrzen-powietrzna,77070,1,1.html

http://fakty.interia.pl/swiat/news/wybuch-wulkanu-200-kilometrowa-strefa-zakazu-lotow,1642505,4

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,9647396,Erupcja_wulkanu_na_Islandii___ruch_lotniczy_zaklocony.html

Film:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4-kzOyo04lo

3) PROROCTWO TRZĘSIENIA ZIEMI W ANGLII

Proroctwa w orędziach:

Nowe przepowiednie – powódź we Francji tego lata

Orędzie nr 92 z serii Ostrzeżenie. Niedziela, 22 maja 2011, godz. 14:30

(…) Nastąpią inne ekologiczne wydarzenia, które spowodują chaos, w tym trzęsienie ziemi w Anglii (ale nie natychmiast).(…)

Artykuły poświęcone tym wydarzeniom w mediach:

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Anglii 14.07.2011

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Anglii. Największe od 300 lat

Brytyjski Urząd Geologiczny podał, że pod dnem Kanału La Manche doszło do trzęsienia ziemi. Wstrząs miał siłę 3,9 stopni Richtera, tzn. najsilniejszy wstrząs w tym rejonie od 1734 roku - donosi stooq.com.

Najmocniejsze trzęsienie u wybrzeży Anglii od 1734 roku. Jak podał brytyjski Urząd Geologiczny pod dnem Kanału La Manche miało miejsce trzęsienie ziemi. Wstrząs sięgnął swoją siła prawie czterech stopni Richtera. Jest to praktycznie najsilniejszy wstrząs w tych okolicach od tysiąc siedemset trzydziestego czwartego roku. Pojawił się on na głębokości prawie dziesięciu kilometrów. Epicentrum zlokalizowane zostało na południe od miasta Portsmouth. Jednocześnie należy zaznaczyć, że w północno-zachodniej Anglii miała miejsce cała seria wstrząsów. Trzy lata temu miał miejsce największy o mocy ponad pięć stopni w skali Richtera, a zniszczenia zostały ocenione na dziesięć milionów funtów. Należy przyznać, że mogły one być w pewien sposób wywołane przez tamtejsze próbne odwierty wykonywane w poszukiwaniu gazu łupkowego w rejonie, który jest w sumie podatny na ruchy sejsmiczne. Jednocześnie najnowszy wstrząs jak do tej pory nie wyrządził żadnych szkód na lądzie. Zapowiada się jednocześnie, że będzie na terenie Anglii w najbliższej przyszłości dużo więcej różnego typu trzęsień ziemi. Może się to jednakże wiązać z większymi szkodami i kosztami napraw, jak również z przygotowywaniem lokalnej ludności na różne podobnego typu sytuacje. Niestety teren ten, mimo że od wieków narażony na ruch sejsmiczne, nigdy nie był narażony na ich intensywność pojawiania się. Najczęściej występowały one raz na kilka lat. Obecnie mają być one o wiele częstsze. (źródło: polacywinrandii.pl)

http://www.sfora.pl/Trzesienie-ziemi-u-wybrzezy-Anglii-Najwieksze-od-300-lat-a34088

http://losyziemi.pl/trzesienie-ziemi-pod-kanalem-la-manche-magnituda-3-9/

http://www.polacywirlandii.pl/2011/07/najwieksze-trzesienie-od-trzystu-lat/

4) PROROCTWO TRZĘSIENIA ZIEMI W NORWEGII

Proroctwa w orędziach:

Nowe przepowiednie – powódź we Francji tego lata

Orędzie nr 92 z serii Ostrzeżenie. Niedziela, 22 maja 2011, godz. 14:30

(…) Trzęsienia ziemi będą odczuwalne również w Norwegii i w Ameryce Południowej.(…)

Artykuły poświęcone tym wydarzeniom w mediach:

SPRAWDZIŁO SIĘ: 21.07.2011 (PO 2 MIESIĄCACH !)

Trzęsienie ziemi o sile 3,4 st.w skali Richtera odnotowano w poniedziałek w Sunnhordland. Wstrząsy były odczuwalne w miasteczku Stord okręgu Hordaland, jednak nie spowodowały ofiar lub większych strat materialnych - poinformowało Centrum Badań Sejsmicznych NORSAR.

http://www.mojanorwegia.pl/zycie_w_norwegii/trzesienie_ziemi_na_poziomie_34_w_skali_richtera_odnotowano_w_sunnhordland.html

5) PROROCTWO TRZĘSIENIA ZIEMI W AMERYCE POŁUDNIOWEJ

Proroctwa w orędziach:

Nowe przepowiednie – powódź we Francji tego lata

Orędzie nr 92 z serii Ostrzeżenie. Niedziela, 22 maja 2011, godz. 14:30

(…) Trzęsienia ziemi będą odczuwalne również w Norwegii i w Ameryce Południowej.(…)

Artykuły poświęcone tym wydarzeniom w mediach:

Trzęsienie ziemi w okolicach Peru [24.08.2011 r.]

Wstrząs o sile 6,8 stopnia w skali Richtera zakołysał w środę wieczorem czasu polskiego budynkami w Limie. Rozmiar zniszczeń nie jest na razie znany. [wyborcza.pl]

http://www.sfora.pl/Silne-trzesienie-ziemi-w-Peru-a35294

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/silne-trzesienie-ziemi-w-peru-o-magnitudzie-70-w-skali-richtera

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10169653,Silne_trzesienie_ziemi_w_Peru.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Silne-trzesienie-w-Peru-wstrzasy-odczuwalne-w-stolicy,wid,13716673,wiadomosc.html

http://wyborcza.pl/1,75477,10169256,Trzesienie_ziemi_w_Peru.html

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat,27/7-stopni-w-skali-richtera-ziemia-zatrzesla-sie-w-peru,12303,1,0.html

6.POWÓDŹ WE FRANCJI, UPAŁY W TURCJI

Proroctwa w orędziach:

Nowe przepowiednie – powódź we Francji tego lata

Orędzie nr 92 z serii Ostrzeżenie. Niedziela, 22 maja 2011, godz. 14:30

(…)Słuchajcie Mnie teraz. Tego lata nastąpią powodzie w południowej Francji. Fala upałów będzie mieć miejsce w Turcji. Nastąpią inne ekologiczne wydarzenia, które spowodują chaos, w tym trzęsienie ziemi w Anglii (ale nie natychmiast). Niektóre z nich będą miały wpływ na inne kraje europejskie. Oczekujcie wzrostu poziomu morza w rejonie Morza Śródziemnego, które zszokuje każdego. Trzęsienia ziemi będą odczuwalne również w Norwegii i w Ameryce Południowej. (…)

Artykuły poświęcone tym wydarzeniom w mediach:

Co najmniej 15 osób zginęło w południowej Francji na skutek obfitych opadów i spowodowanych nimi powodzi. Na filmie nakręconym telefonem komórkowym widać jak powstały na ulicy potok porywa i zderza ze sobą samochody. We wtorek, w ciągu zaledwie kilku godzin w regionie spadło 40 cm deszczu.

powodz_francja_afp_512.jpeg

rzeka_powodz_francja_afp_512.jpeg

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Powodzie-we-Francji-siedem-osob-zginelo,wid,12374609,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,89916,title,Gwaltowna-powodz-we-Francji-amatorskie-nagranie,wid,12381771,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Juz-19-ofiar-smiertelnych-powodzi-we-Francji,wid,12378997,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/gid,12375245,kat,355,title,Nagla-powodz,galeria.html

http://wiadomosci.wp.pl/gid,12375245,gpage,5,img,12375348,kat,355,title,Nagla-powodz,galeria.html

Filmy:

http://www.wat.tv/video/orage-enfant-emporte-par-riviere-3sjfb_2i0u7_.html

http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2011/06/05/01016-20110605ARTFIG00041-de-forts-orages-attendus-dans-le-sud-est-ce-dimanche.php

http://www.ledauphine.com/drome/2011/07/17/orages-et-fortes-pluies-inondations-degats-et-rn7-coupee-video

Fala upałów w Turcji

Artykuły poświęcone tym wydarzeniom w mediach:

Władze tureckie zdecydowały we wtorek o przyznaniu z powodu upałów trzech dni wolnych osobom przewlekle chorym, niepełnosprawnym i kobietom w ciąży.

Według służb meteorologicznych, w środę i czwartek temperatury w zachodniej i południowej części kraju mają przekroczyć 40 stopni. Najtrudniejsza sytuacja ma panować w Stambule oraz w prowincjach Antalia, Canakkale i Bursa.

W niektórych kurortach nadmorskich na południu i południowym zachodzie Turcji temperatura sięgnęła w ostatni weekend 44 stopni, co było rekordem dla tej pory roku. (PAP)

http://turystyka.wp.pl/kat,3,title,w-turcji-trzy-dni-wolnego-z-powodu-upalow,wid,8962080,artykul.html

http://turystyka.wp.pl/kat,3,title,40-stopniowe-upaly-w-turcji-i-grecji,wid,8961224,artykul.html

Upalnie prawie w całym kraju, termometr wznosi się do najwyższego poziomu w niektórych miejscach temperatura osiąga 45 stopni Celsjusza nawet w cieniu. Według informacji od tureckiej służby meteorologicznej, słupek rtęci jeszcze jutro i w sobotę wzrośnie bardziej. Dopiero w niedzielę temperatura spadnie o 1-2 °, jednak wciąż będzie powyżej średniej.

Gorące, duszne dni są będą również w czasie Ramadanu. Dopiero po około 10 dniach, pogoda będzie się stopniowo normalizować

http://www.vaybee.de/deutsch/channel/news/tuerkei_hitzewelle-erdem-basci_wirtschaft-regierung-jugendliche-ausland-290711.php

źródło: http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/02/05/sprawdzaja-sie-proroctwa-z-oredzi-marii-milosierdzia-bozego/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój drogi na świecie co chwilę jest gdzieś jakiś wstrząś, deszcz czy wojna, więc każdą przepowiednię dopasujesz do czegoś.

Po za tym jesli ma być koniec, w sensie koniec koniec to pewnie huknie w nas asteroida albo jakiś matoł wciśnie nie ten guzik co trzeba, ale wtedy nie będzie to przyjscie jakiegoś boga by sądzić żywych i umarłych tylko asteroida lub bomba.

A to, że świat zmierza ku zmianom to widać gołym okiem, więc nie tzreba przepowiedni czytać. Pewnie jakas duża religia zmierza ku upadkowi, ale zauważ, ze podobnie było jakies 2000 tys lat temu w Rzymie. Nowe religie, nowe tradycje i kulty, przepowiednie o końcu świata itd itd. Troche to trwalo ale ostatecznie wylonila się jedna duża sekta i panuje do dziś w sporej częsci świata.

Ale historia ma to do siebie, ze lubi sie powtarzać, z ta różnicą, że zmienia postaci pierwszoplanowe.

Pozyjemy zobaczymy. Jak ma byc koniec to będzie i nic na to nie poradzę. Nie zamierzam się zastanawiac który wulkan dopasować do którejś przepowiedni, jak już jakis huknie, a jak nie huknie, to są rejony, gdzie zawsze jakis dymi, też się dopasuje :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwróć uwagę na to :

Orędzie nr 92 z serii Ostrzeżenie. Niedziela, 22 maja 2011, godz. 14:30

(…) Nastąpią inne ekologiczne wydarzenia, które spowodują chaos, w tym trzęsienie ziemi w Anglii (ale nie natychmiast).(…)

orędzie zostało opublikowane na blogu w maju

a teraz w informacja w mediach:

Czwartek 14.07.2011, 18:35

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Anglii. Największe od 300 lat

Najmocniejsze od 1734 roku.

"Brytyjski Urząd Geologiczny podał, że pod dnem Kanału La Manche doszło do trzęsienia ziemi. Wstrząs miał siłę 3,9 stopni Richtera, tzn. najsilniejszy wstrząs w tym rejonie od 1734 roku - donosi stooq.com."

Wstrząs wystąpił na głębokości około 10 km, epicentrum było na południe od miasta Portsmouth.

"W północno-zachodniej Anglii miała miejsce niedawno cała seria wstrząsów. Największy, 3 lata temu, miał moc 5,3 stopni w skali Richtera, a zniszczenia oceniano potem na 10 milionów funtów - dodaje portal."

Mogły one być wywołane przez próbne odwierty w poszukiwaniu gazu łupkowego w rejonie podatnym na ruchy sejsmiczne. Najnowszy wstrząs nie wyrządził jednak żadnych szkód na lądzie.

źródło : http://www.sfora.pl/Trzesienie-ziemi-u-wybrzezy-Anglii-Najwieksze-od-300-lat-a34088

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I cóż ja na to poradzę? :D Co ma być będzie i tyle :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może ja ułatwię sprawę - Luku, straszyć, ewangelizować i próbować nawracać poprzez straszenie końcem świata to Ty sobie możesz, ale my naprawdę nie jesteśmy tym zainteresowani, jak przyjdzie nam umierać to będziemy umierać w zgodzie z własnym sumieniem. Jeżeli Ciebie to kręci, co by się tak podniecać przepowiadniami i końcami świata, które każdy z nas już ma za sobą, to jednak nikt Ci nie broni, ale racz to robić we własnym zakresie ;).

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nadal nie rozumiem sensu tych przepowiedni... ph34r.gif

Czemu to ma służyć? Zakładając wszechmoc boga, który ujawnia te rewelacje, to zamiast ujawniać je z wyprzedzeniem czemu nie uratuje swoich wyznawców przed śmiercią w tych katastrofach (które sam zsyła - sic!)? Czyż to by bardziej nie wzmocniło wiary pozostałych?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zaprawdę ciekawy temat i można by dyskutować, ale tutaj też można sprawę ułatwić - przepowiednie są od ludzi, przez ludzi, dla ludzi :). Nie ma w tym nic nadprzyrodzonego, jedynie ludzkie niskie poczucie własnej wartości, chęć bycia w centrum uwagi i tak dalej. Dlaczego zaś ktoś pragnie straszyć, no cóż - to już chęć tworzenia gromadki własnych owieczek, się to nazywa sektą destruktywną o ile mnie synapsy nie mylą. Bogu to my już dajmy spokój, bo głupota i straszenie rzeczy ludzkie, bogów tutaj mieszać nie trzeba, chyba, że na siłę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.