mamaaga

Mandale W Książce Wosz-Tatary

1 post w tym temacie

Jak interpretować rysunki dziecka?Tworzenie mandali może być bardzo miłym doświadczeniem dla dziecka. Poprzez zabawę – rysując mandale, można wiele się o dziecku dowiedzieć co jest bardzo przydatne, zwłaszcza gdy dziecko przejawia jakieś symptomy o nurtującym je problemie. O tym jak ważną rolę odgrywa tworzenie mandali przedstawiła w swojej książce Hanna Wosz-Tatara pt. Jak interpretować rysunki dziecka?” Poświęcony jest temu zagadnieniu rozdział, w którym można zaczerpnąć wiele cennych wskazówek przetworzeniu mandali.

Oryginalne mandale zostały utworzone w bardzo specyficzny sposób. W dzisiejszych czasach, każdy może stworzyć niepowtarzalną mandalę od początku do końca z aplikacji komputerowej. Dla dziecka taki sposób też daje wiele zabawy i przyjemności – dodatkowo to proces dość prosty. To super zabawa, która daje wiele korzyści, dla dziecka i dla rodzica. Wystarczy wybrać podstawowy kształt geometryczny swojej mandali. Można to zrobić za pomocą narzędzi dostępnych w naszych domach, takich jak linijki i cyrkla, talerze, szklanki aluminiowe. Następnym krokiem jest wypełnienie mandali, używając do tego różnych materiałów, bądź narysować do odręcznie. Dziecko jeśli chce może wyciąć zdjęcia lub używać naklejek do tworzenia mandali.

„Oprócz przeżyć świadomych i kontrolowanych, w mandali rysujemy również to, co jest w naszej podświadomości i pozwalają nam ją lepiej poznać.” Pisze autorka w swojej książce. Obraz duszy jaki możemy odczytać z tworzonego mandala pozwala nam poznać psychikę a poza tym ma duże znaczenie terapeutyczne i to w każdym wieku człowieka. Polecam przeczytanie tej książki, gdyż jest tam wiele informacji, jakże cennych w poszukiwaniu zrozumienia i poznania psychiki dziecka i czynników jakie wpływają na jej zaburzenia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.