O&M

Subtelność Energii

8 postów w tym temacie

Mam pewne pytanie i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto ma o tym pojęcie. Mianowicie, jak subtelna jest nasza energia, której używa się rytuałach i na codzień?

Wydaje mi się, że energia jest subtelniejsza od materii astralnej, czyż nie? Co prawda energia może być widziana w astralu, ale wg. mnie jest to ze względu na dużą ilość i gęstość tej energii zgromadzonej w jednym miejscu (np psiball). Jednak może przenikać materię astralną (prawdopodobnie) na wszystkich poziomach, więc można ją uznać za najsubtelniejszą substancję naszego świata (w końcu z niej jest zbudowany). Mam jeszcze jedno pytanie: Czy charakter (intencja) ma również wpływ na subtelność energii? Proszę o wypowiadanie się w temacie. Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

posiłkując się słownikiem

subtelny

1. «odznaczający się taktem i wrażliwością; też: świadczący o takich cechach»

2. «odznaczający się delikatnością budowy i kształtów»

3. «mający niewielką intensywność lub niewielkie nasilenie»

4. «umiejący dostrzec drobne nawet właściwości, wychwytujący nieznaczne różnice»

5. «wyrażony w oględnej i często wymyślnej formie»

6. «wymagający delikatności, dyskrecji i taktu»

Mianowicie, jak subtelna jest nasza energia, której używa się rytuałach i na codzień?

Czy charakter (intencja) ma również wpływ na subtelność energii?

Subtelność energii? nie wydaje mi się aby coś takiego w ogóle było. W rozumieniu słownikowym oczywiście.

Intencja to zupełnie co innego. Intencje nadajemy my tej energii. Czy energia może stać się subtelna przez naszą intencję. tu się zgodzę, że tak, ale ta energii będzie posiadała już tą intencję, będzie kierowana, przez użytkownika tej energii.

Wydaje mi się, że energia jest subtelniejsza od materii astralnej, proszę Cię rozgranicz te energie dość wyraźnie. można by podzielić energię na trzy jej rodzaje. Energia - energia (np nasze czakry), energia astralna (ciało astralne), oraz energię mentalną. Co do ostatniego to energia ze tak zwanego "źródła" z naszego umysłu myśli, emocji. Energia - energia, to np energia elementarna (przyrody, żywiołów.)

ch(w końcu z niej jest zbudowany)

Co do energii astralne i jej

Co prawda energia może być widziana w astralu, ale wg. mnie jest to ze względu na dużą ilość i gęstość tej energii zgromadzonej w jednym miejscu (np psiball). Jednak może przenikać materię astralną (prawdopodobnie) na wszystkich poziomach, więc można ją uznać za najsubtelniejszą substancję naszego świata (w końcu z niej jest zbudowany). W astralu, w "świecie myśli" każda energia jest widzialne, chyba że jej intencja ma za zadanie bycia niewidzialną, czyli jak ktoś ją zaprogramuje aby była niewidzialna. Ilość energii w astralu jest względna. Pochodzi ona z trzech wyżej wymienionych źródeł energii - umysłu ciała i przyrody, na raz oczywiście. Przeplata się ona z innymi podróżnikami i bytami obcującymi w astralu. Tworząc jedność - Materię astralną. (w końcu z niej jest zbudowany)

Starałem się to jak najprościej zarysować, oczywiście nie jestem obiektywny w tych sprawach, lecz chętnie posłucham inny opinii na ten temat.

a jeśli coś zagmatwałem, przez lekki pośpiech to proszę dopytać postaram się to wyprostować. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wybacz/cie ale fizyka kwantowa nie leży na drodze mojego rozwoju. :)

Jakoś szczególnie jej to nie przeszkadza :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nieco inaczej dzielę astral. Wydaje mi się, że coś nie może być poprostu niewidzialne. Może się wtopić w tło, ale niewidzialne stać się nie może. Chyba, że jest na wyższym lub niższym poziomie astrala niż obserwator. Trochę ten temat wydaje mi się teraz śmieszny :D. Doszedłem do wniosku, że energia jest zmienna i nie ma konkretnej subtelności. Wydaje mi się, że jej subtelność zależy od myśli (intencji), źródła i kierunku nadania. Dziękuję za odpowiedź. ^^

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Subtelniejsze są energie świata duchowego. Astral sam w sobie jest gęsty i galaterowaty, energie nie koniecznie nazwać można subtelnymi.

Intencja ma wpływ na efekt dzialania energii, nie koniecznie jest strukturę i subtelność

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest Astral Niższy (Światy Astralne  /Wymiary Duchowe  ) ,to chrześcijańskie wyobrażenie piekła ,poziomy tego świata są tak subtelne ,jak subtelna może być głębia psychiki - pod-świadomość i nie-świadomość ,wyobrażenia , mentalność i emocjonalność -negatywna (metaforyczne - demony /szatan ,diabeł ) ,:6rano:

Oraz poziomy świata astralnego wyższego -to chrześcijańskie wyobrażenie nieba - poziomy tego świata są bardziej  subtelne ,świetliste ,to Świat Czystej Energii Miłości ,jak subtelna może być  - nad-świadomość /Ponad-świadomość /Transcendencja /Intuicja /Iluminacja ,wyobrażenia , mentalność i emocjonalność -pozytywna ( metaforyczni - stwórca ,bogowie , archanioły ,anioły   ).:palma:

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.