Karlo25

Przeklęte I Nawiedzone Przedmioty

27 postów w tym temacie

Jak myślicie, czy możliwe jest opętanie przez duchy przedmiotu? Moja koleżanka ma MP3, która z początku działała normalnie, ale po pewnym czasie podczas słuchania piosenek zaczęły pojawiać się dziwne dźwięki takie jak sapanie, dzwony kościelne, szelesty - muzyka wprost do horroru. Nie wiadomo skąd to się wzięło,bo nie ściągała niczego takiego. Zwykle dżwięki te pojawiały się w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy czuła się np. przygnębiona. Dodatkowo nie można było wyłączyć tej MP3 inaczej niż przez wyjęcie baterii...Obecnie leży już tylko w szafie. Czy może to mieć związek z faktem, że nigdy nie była tak blisko Boga? Jeśli znacie jakieś ciekawe strony na ten temat to proszę o podanie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, no ciekawe. Do tej pory z opętaniem przedmiotów spotkałem się tylko w "Shaman King" :D Dołączam się do pytania. Ktoś coś wie na ten temat?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ha. Tradycja istnienia przedmiotow nie tyle opetanych co nawiedzonych jest dluga i bogata, ale nie podejrzewam, zeby moglo chodzic o odtwarzacz MP3. Bardziej sklanialbym sie do teorii,, ze to Twoja kolezanka jest obiektem nekania....

Czy moze to miec zwiazek z faktem, ze nigdy nie byla blisko boga? Nie uwazam, zeby brak zarliwosci reigijnej jakos szczegolnie zwiekszal szanse na nekanie przez duchy tego typu. Predzej, jesli np. kiedys bawila sie w seanse spirytystyczne.

Czy Twoja kolezanka slyszy takie dzwieki tylko sluchajac muzyki przez ten odtwarzacz, czy w innych sytuacjach tez? Czy dzieje sie u niej cos dziwnego?

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy moze to miec zwiazek z faktem, ze nigdy nie byla blisko boga? Nie uwazam, zeby brak zarliwosci reigijnej jakos szczegolnie zwiekszal szanse na nekanie przez duchy tego typu. Predzej, jesli np. kiedys bawila sie w seanse spirytystyczne.

Proszę nie mówić "bawić się" w seanse spirytystyczne ;] Tak się składa, że zabawa, a prawdziwy seans dzieli ogromna granica. Prawdziwy seans może doprowadzić do takich sytuacji, natomiast zabawa nie. Podczas prawdziwego seansu budzą się w ludziach zdolności mediumistyczne i stąd mogą pojawiać się tego typu zjawiska. Zwykła zabawa nie da żadnego długotrwałego rezultatu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy Twoja kolezanka slyszy takie dzwieki tylko sluchajac muzyki przez ten odtwarzacz, czy w innych sytuacjach tez? Czy dzieje sie u niej cos dziwnego?

Dźwięki te słyszy tylko w momencie słuchania muzyki odtwarzanej przez tą MP3 w innych sytuacjach ani razu. Sama osobiście nie słyszałam jakiego rodzaju to były odgłosy, ale odsłuchał tego jej tata i był mocno zdziwiony . A co do tego czy dzieje się u niej coś dziwnego... to cóż oprócz tego to chyba nie ma żadnych nietypowych zdarzeń. Rodzina z pewnymi problemami jak większość, ale czy zakupienie przez nią tego odtwarzacza jakoś istotnie wpłynęło na jej życie to trudno mi powiedzieć. Sama myślę, że można byłoby się wybrać z tym urządzeniem do kogoś kto troche się na tych sprawach zna, nie wiem może po prostu do katechety ...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałem gdzieś, kiedyś o podobnym przypadku, ale chyba z jakimś innym urządzeniem. Okazało się, że to urządzenie odbierało jakieś rozmowy radiowe policji, straży, budowlańców lub czegoś innego. Nie pamiętam ^^. W każdym razie, w pierwszej kolejności zalecałbym wybranie się do jakiegoś punktu obsługi tego typu urządzeń.

PS jeśli słyszał to również jej ojciec, to można wykluczyć, że duch ma coś do Twojej koleżanki. Prędzej już do tego MP3. O ile to wogóle jakiś duch. Tak jak wspomniałem, pierw udać się do kogoś, kto ma pojęcie o takich urządzeniach i zrobić przegląd techniczny, a dopiero potem szukać wpływów paranormalnych.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ O7M napisał:

"Proszę nie mówić "bawić się" w seanse spirytystyczne Tak się składa, że zabawa, a prawdziwy seans dzieli ogromna granica. Prawdziwy seans może doprowadzić do takich sytuacji, natomiast zabawa nie. Podczas prawdziwego seansu budzą się w ludziach zdolności mediumistyczne i stąd mogą pojawiać się tego typu zjawiska. Zwykła zabawa nie da żadnego długotrwałego rezultatu."

Oj zdziwiłbys się. Jeśli ktoś ma zdolności mediumistyczne to najbardziej idiotyczna zabawa w wywoływanie duchów albo biwakowe opowieści o duchach moga nieźle namieszać.

Sa tez osoby, które nawet nie mają pojęcia jak szybko i łatwo moga ducha przywołać. Do tego naprawde nie tzreba seansu spirytystycznego. Czasem wystarczy sama mysl a już przychodzi ich sporo.

@ Karol napisał:

"Dźwięki te słyszy tylko w momencie słuchania muzyki odtwarzanej przez tą MP3 w innych sytuacjach ani razu. Sama osobiście nie słyszałam jakiego rodzaju to były odgłosy, ale odsłuchał tego jej tata i był mocno zdziwiony . A co do tego czy dzieje się u niej coś dziwnego... to cóż oprócz tego to chyba nie ma żadnych nietypowych zdarzeń. Rodzina z pewnymi problemami jak większość, ale czy zakupienie przez nią tego odtwarzacza jakoś istotnie wpłynęło na jej życie to trudno mi powiedzieć. Sama myślę, że można byłoby się wybrać z tym urządzeniem do kogoś kto troche się na tych sprawach zna, nie wiem może po prostu do katechety

A może po prostu na tej akurat piosence jest coś wgrane. Czasem sie zdarza, że coś nagle się rwie i pojawia się inny dźwięk, potem jest ok. Może warto wyczyścić MP3 i wgrać inne melodie. Potem dopiero sprawdzić czy te dźwięki znowu się pojawiaja czy nie. A niemożnośc wyłączenia urządzenia inaczej jak przez wyjęcie baterii może świadczyć o uszkodzeniu urządzenia a nie o jego nawiedzeniu. Jak by MP3 odtwarzała muzyke sama z siebie i bez baterii, to wtedy możesz poszukac szamana lub egzorcystę. Katechety nie polecam, bo on z duchami nic nie zrobi. :)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę nie mówić "bawić się" w seanse spirytystyczne ;] Tak się składa, że zabawa, a prawdziwy seans dzieli ogromna granica. Prawdziwy seans może doprowadzić do takich sytuacji, natomiast zabawa nie. Podczas prawdziwego seansu budzą się w ludziach zdolności mediumistyczne i stąd mogą pojawiać się tego typu zjawiska. Zwykła zabawa nie da żadnego długotrwałego rezultatu.

Jestem swiadom tego, co pisze.

Przez "bawienie sie w seanse" rozumiem grupke dzieci w wieku gimnazjalnym (najczesciej) ktore dla zabawy, nie majac pojecia o co biega, zabieraja sie za seans spirytystyczny po lekturze niewlasciwych ksiazek. I akie wlasnie dzialania moga namieszac.

Przeciwstawiam temu prawdziwy seans spirytystyczny, czyli taki, w ktorym udzial biora osoby swiadome i przygotowane do tego co robia. Takie sytuacje raczej nie spowoduja nekania.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sądzę żeby coś było wgrane akurat na jakiejś konkretnej piosence, bo nie pojawia się to zawsze i nie tylko na jednym utworze, ale tak czy inaczej dziękuję za pomoc :oczko: Może sprawdzenie, co się z tym urządzeniem dzieje wszystko wyjaśni...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dawno mnie tu nie było, ale czytając ten wpis bez logowania musiałam, no musiałam sie zalogować i odpisać.

Co to za paranoje :wysmiej:

Pierwszy wpis mnie poraził.

Mp3 opętana ?

Ludzie...

:wysmiej::wysmiej::wysmiej:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W porządku Silje użyłam złego słowa, ale przecież wiadomo o co chodzi, jak dla mnie to zwykłe czepianie się słówek,a nie wnoszenie nic do tematu

Edytowane przez Karlo25
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpowiem tak:

Prawdopodobnie mp3 jest spie.. zje... eh. Popsuta jest.

Rwie, szarpie utwory itd. Czasem pewnie moduluje dźwięk i tworzy przestery sprawiające wrażenie kościelnych dzwonów. To jak z tymi odwróconymi tekstami w utworach. Nikt nie słyszy satanistycznych wezwań dopóki nie zobaczy tekstu. Mp3 nie może być opętane, bo wśród demonów takiego kretyna po prostu nie ma w mojej opinii. Serwis. A jeśli to jakieś stare mp3, albo po przejściach - mieć w odbytnicy dziwne dźwięki, wymienić na nowy model.

Ludzie, paranoje już macie z tymi opętaniami.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Knust ale to dobry wstep do tematu o przeklętych przedmiotach.

Mp3 zbadac tzreba i dopiero po wykluczeniu przyczyn naturalnych można rozważać przyczyny inaczej naturalne ;D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedmioty nawiedzone wystepuja dosc powszechnie wbrew pozorom. Rowniez takie technologiczne jak radioodbiorniki, telewizory, samochody a nawet komputery.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm skoro już o tym wspomnieliśmy... Pamiętam, że miałem kiedyś telewizor, który sam przełączał kanały lub się wyłączał w najlepszych momentach filmów... -.-

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:)

Ja swego czasu czytałam trochę o przeklętych obrazach. Ciekawe czy to tożsame z nawiedzonymi obrazami :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... Co do obrazów, to wydaje mi się, że obraz to nieco inna bajka. Obraz przedstawiający jakieś miejsce tworzy je i w nim może "zamieszkać" jakiś byt.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niektóre obrazy mogą byc nawiedzone inne przeklęte, bo np malarz je przeklął :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm skoro już o tym wspomnieliśmy... Pamiętam, że miałem kiedyś telewizor, który sam przełączał kanały lub się wyłączał w najlepszych momentach filmów... -.-

Znak, że jakiś mądry duch w nim siedział. :p

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złośliwość to raczej cecha niższych bytów.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Złośliwość to raczej cecha niższych bytów.

To tak a' propo tego telewizora? No nie wiem, nie wiem - jak dla mnie to jednak mądry duch, ale to chyba kwestia podejścia do tego odmóżdżacza zwanego TV :).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To, że jest mądry nie wyklucza, że może być bytem niższym. ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak nawiasem niektóre urządzenia "wariują" jak mają zbyt dobrej jakości baterie. Szczególnie te urzadzenia produkcji chińskiej. :oczko:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kto na czym polega klasyfikacja tych "bytów" na "niższe" i "wyższe"? Wzroście, kiedy się materializują? w00t.gif

Edytowane przez Hrefna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 25.5.2013 o 11:26, Hrefna napisał:

A kto na czym polega klasyfikacja tych "bytów" na "niższe" i "wyższe"? Wzroście, kiedy się materializują? w00t.gif

Na niższych poziomach psychiki i wyższych  (światach duchowych/astralnych ) - nie-świadomości ,pod-świadomości ,świadomości i nad-świadomości .

A  w temacie -opętania ,nawiedzenia ,klątwy  , itp. taaa - paranoje potrafią zdominować rozum i logiczne  myślenie ,(wierzyli chłop i baba w gusła , aż im pupa uschła ) :rotfl:.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.