GlosCiszy

Od Czego Zacząć?

32 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2012 o 12:13, GlosCiszy napisał:

Nie widziałem takiego tematu, a będzie przydatny dla tych nowych ;). Więc mam pytanie jak zacząć scieżke przez którą została wyznaczona osoba. Może jakieś książki? Może ktoś jest z Zielonej Góry, bo chętnie bym przyjął nauki.

Z góry dziękuje! :)

Proponuję zacząć od głębokiego namysłu ,co się chce od życia , i do czego mam predyspozycje .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 26.04.2012 o 16:38, Xoco napisał:

To, którzy są więc owi szamani prawdziwi? Na terenie Polski nie istnieły tradycje określane jako szamańskie(z resztą błędnie bo szamanizm istnieje tylko jako taki na syberii, a w reszcie mamy do czynienia z plemiennymi czarownikami/znachorami)

Trudno mówić już nawet o rekonstrukcji słowiańskiej, z której też wiele nie zostało. Dlatego każdy obecnie wołający się szamanem jest neoszamanem, bowiem nie istnieje już kultura plemienna, przynajmniej tutaj, w Europie, nie może posiadać prawdziwej tradycji, albowiem taka nie istnieje i może sobie rekonstrukcję robić bardziej mroczną niż znienawidzony Harner.

Każdy chciałby być wybranym i każdy będzie dyskredytował innych równie wybranych, więc nie ma się co przejmować.

Zainteresuj się literaturą fachową dotyczącą animizmu, bądź kreatywny, wzorca nikt Ci kolego nie da.

Dokładnie tak :thumbsup:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.