White Soul

Źródła Magii

20 postów w tym temacie

Witam was serdecznie.

Czym jest magia, jaka ona jest, gdzie jest, jakie są jej rodzaje magii i energii. Znamy odpowiedzi na te pytania, rozmawiamy o tym.

Porozmawiajmy o źródłach magii i energii. Czekam na propozycja :)

Siostra M. Pawlik mówi o Źródłach magii, porusza także wiele innych kwestii; energię, astral, czakry, mantry i religii. Polecam.

Polecam również Książkę P. Anthony "Źródła magii"

link do chomika plik pdf:

http://chomikuj.pl/teresawc/EBOOKS/FANTASY/PIERS+ANTHONY/Piers+Anthony-*c5*b9r*c3*b3d*c5*82a+magii,164803832.pdf

Edytowane przez White Soul
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Magia i wszystko inne ma swoje źródło w Źródle :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale czym jest to źródło i gdzie ono jest albo i skąd się wzięło?

jak my się o nim dowiedzieliśmy że istnieje coś takiego jak magia..?

Edytowane przez White Soul
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Źródło jest pierwotną siłą, z iej wszystko pochodzi do niej wszystko wraca :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i w filmiku i o pierwotnej "sile". Źródło to Źródło, nie żadna siła...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i w filmiku i o pierwotnej "sile". Źródło to Źródło, nie żadna siła...

Kazdy ma prawo postrzegac je jak chce. Nikt nie ma monopolu na lepsza czy gorszą interpretację i rozumienie pewnych pojęć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to wypowiedź się Hrefna.

Ja bardzo nie lubię jak ktoś wchodzi i pisze: "pitu pitu ale głupoty gadacie" i kropka.

Zero przedstawienia swojego punktu widzenia, myślenia i postrzegania, dotykania, czucia etc ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Film jest potworny, fakt.

Źródło? Źródło to Źródło. Nie jestem w stanie stwierdzić, że jest "siłą", "energią", "bytem". Nie jestem w stanie swierdzić jednoznacznie, że siłą, energią czy bytem NIE JEST.

Jest źródłem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Owszem, co nie znaczy, że nie można używać pewnych słów by je wyrazić według wlasnego postzregania. Najprościej jest sprowadzic coś do głupiego i mądrego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ja tradycyjnie z innej mańki:

sformułowania np.: "ale głupie, ale beznadziejne" właściwie zamykają dyskusję. no bo jak dyskutować o czymś z kimś, kto używa określeń wartościujących zamiast argumentacji. łatwiej jest powiedzieć " ale głupoty" niż nakreślić swoje patrzenie na omawiany temat.

i jakiekolwiek miałbym zdanie na temat Źródła, Many itp. to wolałbym najpierw opisać to, jak postrzegam magię i jej źródła, zanim powiedziałbym, że przedmówcy wypisywali głupoty. no, chyba, że by mi się nie chciało wdawać w dyskusję z ludkami, którzy mają takie "głupie, beznadziejne itp." poglądy. ale wtedy po prostu nie napisałbym nic;) < to nie jest żadem przytyk osobisty, po prostu wywód na temat mojego postrzegania dyskusji>

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Źródło = Natura.

Pewną formą magii jest oddychanie roślin, nasza zdolność do regeneracji poprzez blizny itd.

Cała sztuka w magii to użycie natury celowo i w sposób ponad standardowy skill człowieka.

Cała reszta to ezo-czakro bzdety.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spodziewacie się po trollu poważnej i merytorycznej wypowiedzi? Pomysł nieco chybiony. Ale niech Wam będzie.

Właściwie Knust wypowiedział się za mnie. Ale mogę tę wypowiedź nieco rozszerzyć i rozbudować objaśniająco.

A monopol monopolem, chodzi o czystą logikę.

Źródłem JEST Natura. Nie rozumiana jako drzewka, kwiatki itd., ale jako samo Istnienie i prawa nim rządzące. Coś bez początku (bo nawet jeśli nasz Wszechświat powstał w wielkim wybuchu, co do czego fizycy nie są wcale tak zgodni, jak mogłoby się wydawać, nie powstał z niczego, powstał z czegoś, co istniało wcześniej) i bez końca (bo nawet jeśli NASZ wszechświat przestanie istnieć, nie jest jedynym wszechświatem i jego istnienie jest - co może przekraczać ludzką wyobraźnię, czymś w skali samego istnienia niezwykle małym i nieznaczącym). Jeśli cokolwiek istnieje, istnieje w ramach natury, inaczej nie istniałoby, nie ma nic ponad- czy pozanaturalnego. Nawet jeśli istnieje tylko w wyobraźni poszczególnych ludzi czy jest jej wytworem (jak np. najróżniejsze "byty" czy odbyty, np. spółkujące z ludźmi aniołki - sorry, nie mogłam się powstrzymać) - bo nasza wyobraźnia też wynika z Natury i działa w jej ramach. Dlatego za bzdurne uważam stwierdzenie, że Źródło to jakaś pierwotna siła. Jakby pierwotna nie była, jeśli działa i jest - działa w Naturze. Która zatem jest tej siły źródłem. A per definitione, Źródło źródła mieć nie może.

Poza Naturą i jej prawami nie istnieje nic. Również per definitione. Żadne duchy, żadne byty, żadne bóstwa. Skoro istnieją, są składową Natury i podlegają jej prawom - jak prawo grawitacji, prawa dynamiki, zachowania energii i tym podobne, z których spora część zapewne jeszcze nie została rozpoznana i opisana. W skali Ziemi i istot żywych także prawa biologii. Również prawa społeczne - zjadasz, albo jesteś pożerany, czegokolwiek nie robisz, robisz to jedynie dla własnej korzyści, nawet jeśli uważasz to za bezinteresowne, interes własny jest w tym zawsze - w wypadku religii o proweniencji bliskowschodniej - zbawienie bądź uniknięcie potępienia, w wypadku wielu inspirowanych dalszym wschodem gałęzi ezoteryki, wspięcie się na wyższy poziom konstruktu zwanego rozwojem duchowym czy uwolnienie z koła samsary. W wypadku innych religii - dotrzymanie świadomie zawartych umów z róznymi bóstwami, duchami czy bytami - bo również to, że zawsze jest coś za coś i z czegoś trzeba zrezygnować, by coś innego uzyskać jest jednym z praw Natury. Często po prostu korzyścią jest lepsze samopoczucie spowodowane zrobieniem czegoś dla innych czy dla kogoś, kogo darzy się uczuciem głębszym niż innych. Albo spełnienie jakichś postawionych sobie wymagań i założeń.

Źródła magii również mieszczą się w Naturze. Bo magia nie jest niczym innym niż umiejętne wykorzystanie naturalnych praw, by osiągnąć założony cel. Nie łamie tych praw, bo nic nie może ich złamać. nie nagina ich, bo nic nie może ich nagiąć. Po prostu je wykorzystuje. To jak z samolotem - jest cięższy od powietrza i podlega prawu grawitacji, a jednak lata. Bo w umiejętny sposób zastosowano prawa fizyki - nadano mu odpowiednio aerodynamiczny kształt i jest rozpędzany do odpowiedniej prędkości, by jednak w powietrzu od którego jest cięższy mógł się utrzymać...

Acha, jeszcze nawiązując do kompletnie bzdurnego pytania Króla Dawida zadanego w innym wątku - sensem istnienia jest samo istnienie... Kręcenie się w kole ustawicznych przemian materialno-energetyczno-duchowych. Wieczny recykling.

Tyle.

Edytowane przez Hrefna
4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I opisalaś dokładnie to samo, tylko innymi słowami. Czepianie się ich to też bzdura. Bo co za rożnca czy się nazwie to naturą, pierwotną silą (pierwotną w znaczeniu, ze było zanim bylo wszystko i będzie nawet jak wszystkiego nie będzie), czy moca, absolutem, bogiem. Kazdy nazywa to po swojemu by ulatwic sobie zrozumienie pewnych rzeczy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I opisalaś dokładnie to samo, tylko innymi słowami. Czepianie się ich to też bzdura. Bo co za rożnca czy się nazwie to naturą, pierwotną silą (pierwotną w znaczeniu, ze było zanim bylo wszystko i będzie nawet jak wszystkiego nie będzie), czy moca, absolutem, bogiem. Kazdy nazywa to po swojemu by ulatwic sobie zrozumienie pewnych rzeczy.

Znacząca. Pierwotna siła = Natura. Okej. Mogę przyjąć ten punkt widzenia.

Moc - Natura. Moc to pewna hmm..jednostka. To zdolność manipulowania Naturą.

Absolut - lol.

Bóg - Bóg to kreacja natury.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kunst ja tego nie nazywam Bogiem ani Absolutem, choc byl okres, ze łatwiej było mi to tak nazwać. Dziś nie. Co nie zmienia faktu, że wielu wlasnie tak to nazywa, mając na mysli Źródlao. Dla mnie to tylko słowo, równie dobre jak kazde inne, natury Źródła nie sądzę byśmy zdołali pojać ludzkim umysłem choćby był nawet namasce namaszczony namastem.

Każdy je jakos tam postzrega po swojemu, a udowadnianie teraz kto jest blizej prawdy a kto gada głupoty jest samo w sobie trolowaniem i głupota. Pozwól więc, ze będe wciąz zajefajna, ale po swojemu :)

:drinking25:

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo magia nie jest niczym innym niż umiejętne wykorzystanie naturalnych praw, by osiągnąć założony cel. Nie łamie tych praw, bo nic nie może ich złamać. nie nagina ich, bo nic nie może ich nagiąć.

Wiesz, wystarczy spojrzeć na świat atomów, by się okazało, że znakomita większość praw, które znamy nagle się w ogóle nie sprawdza :D Dlatego wciąż w fizyce nie ma Teorii Wszystkiego ;)

Ale tak na poważnie, to jestem przekonany, że to wynika li tylko z ograniczonej wiedzy rodzaju ludzkiego. Przyjdzie czas, że wszystkie elementy układanki będą pasować :)

A źródło magii? Zgadzam się z większością przedmówców. Czy to nazwać Źródłem, czy jakąś Siłą, czy utożsamiać z bóstem/bóstwami - idzie o to samo. O to, że COŚ napędza nas wszystkich, daje energię życiową, że w każdej komórce żywego organizmu wszystko się kręci tak jak powinno, wytyczonymi ścieżkami. Różni ludzie nazywają to różnie, ale zawsze jest ten wspólny mianownik - o czym też mówił papież JP II.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak dokładnie ,różni ludzie nazywają wszystyko i jedno i to samo różnie ,ponieważ każdy jest inny ,inny ma światopogląd ,patrzenie na sprawy pod różnym kątem ,inne charaktery ,mentalność ,wierzenia ,itp. lecz  zawsze istnieje jeden wspólny mianownik ,gdyż prawda zawsze leży po  środku , a Źródło ,Ja czy Bóg ,Magia  Lub Moc ,to początek wszecherzeczy  ,która leży skryta /uśpiona na dnie ludzkiej natury .

 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.