waoh

Co To Może Być?

9 postów w tym temacie

Cześć. Kiedyś dostałam od Cioci bransoletkę na której były podoczepiane różne wisiorki. Jednym z nich był krzyż (w załączniku). No i dzisiaj podczas sprzątania znalazłam go ponownie i bardzo mnie zastanawia co on może znaczyć czy symbolizował. Jeśli ktoś z was wie, bardzo prosiłabym o pomoc ;)

post-2779-0-76364200-1336127653_thumb.jp

Edytowane przez waoh
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda na normalny krzyżyk, tyle, że z ładnym wzorkiem. ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś mi napisał, że ten krzyżyk pochodzi od Cyganów. Ale to tylko takie Jego skojarzenie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzyż zawsze symbolizuje mękę Jezusa, a ten wzorek to może sie nawet z cierniami z korony kojarzyć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzyż zawsze symbolizuje mękę Jezusa, a ten wzorek to może sie nawet z cierniami z korony kojarzyć.

Nie zawsze, ja się np od tej symboliki kompletnie odcinam i dla mnie krzyż z wydłużonym dolnym ramieniem jest po prostu żeński, związany z Ziemią i archetypem Matki (przez to wydłużone ramię skierowane symbolicznie ku Ziemi).

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zawsze, ja się np od tej symboliki kompletnie odcinam i dla mnie krzyż z wydłużonym dolnym ramieniem jest po prostu żeński, związany z Ziemią i archetypem Matki (przez to wydłużone ramię skierowane symbolicznie ku Ziemi).

Dla mnie krzyż jest wielce obraźliwy Bogu ,krzyż to symbol Zła,Satanizmu ,Czarnej Magii ,to symbol człowieka dotkniętego ciężką chorobą psychiczną jaką jest schizofrenia paranoidalna - Jezus Chrystus .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale ,solisz androny waćpanie :glupek:,krzyż to ,metaforyczne ukrzyżowanie osobowości /psychiki /świadomości chrystusowej w człowieku :

GŁÓWNE KANAŁY KUNDALINI
 

chakra.jpg

Energia Kundalini znajduje się w układzie nerwowym człowieka. Jej symbolem jestwąż - symbol mądrości i kontroli własnego umysłu. Są znane trzy bardzo ważne kanały astralne w ciele fizycznym: Ida, Pigala i Sushumna. Dwa pierwsze: Ida i Pigala leżą po obu stronach kręgosłupa, korespondują z układem nerwowym - sympatycznym i parasympatycznym. Sushumna leży pomiędzy nimi w środku kręgosłupa.

Ida trzyma energię żeńską - księżycową - energię zimną. Pigala - energię solarną - gorącą.

Oba kanały symbolizują:
- słońce i księżyc
- króla i królową.

Sushumna - reprezentuje kanał Świadomości Chrystusowej
- w hinduizmie połączenie tych 2-ch kanałów znane jest pod nazwą Laya Yoga
- otwierającej centrum psychiczne człowieka.

Energia kundalini jest ulokowana w kości krzyżowej człowieka i zwinięta w spiralę w postaci jaja, z której promieniuje 72 000 nerwów - nadies, włącznie z Idą, Pigalą i wznoszącym się ogniem Kundalini w Sushumna. Kiedy popłynie w tych kanałach otwiera spirytualnie człowieka. Zmienia zupełnie jego dotychczasowy sposób życia i jego cały dotychczasowy tok myślenia.

Płynąc poprzez swoje kanały - Ida, Pigala i Sushumna ta energia budzi wiele sekretnych centrów (czakr) leżących na tej drodze wzdłuż kręgosłupa.

Kiedy energia z dwóch kanałów Ida i Pigala łączy się i osiąga centrum Sushumnawtedy następuje unia między Sakti (energią żeńską) i Shivą (energią męską).Każda czakra podnosi wyżej energię Kundalini i otwiera spirytualną świadomość Chrystusową.

W alchemii ten proces zwany jest inaczej "krzyżem cierpienia"

ukrzy380owanie1ok15261dp.jpg

Albrecht Dürer przedstawił go bardzo dobrze w swoim obrazie - "Ukrzyżowanie".Obraz Dürera jest wspaniałym przykładem największej mistyki zachodzącej w ciele człowieka.

Ukrzyżowanie Jezusa, a po Jego obu bokach ukrzyżowanie dwóch innych skazanych,jeden już na krzyżu prosił o wybaczenie a drugi nadal płonął nienawiścią.

Wszyscy trzej są wielkim symbolem. Po lewej - bardziej negatywny - energia księżyca, po prawej - bardziej pozytywny - energia słońca. Ida i Pigala, a w środku Jezus jako balans, harmonia - symbol kanału Sushumna.

Ogień Kundalini oczyszcza ciało - materię i duszę. Kanał Sushumna zostaje wypełniony subtelnym płynem - zwanym "żywe srebro" albo "płyn Merkurego".

Siedem podstawowych czakr znanych również jako sekretne centra lub jeszcze inaczejpadmas. Czakra - znaczy wir - odnośnie do każdego centrum, które wiruje i jest cały czas aktywne. Padma - znaczy lotus - jak każda roślina rośnie i rozwija się a kiedy osiąga swój pełny rozwój otwiera wszystkie swoje płatki w swoim lotusie i pięknie wykwita.

Żywa srebrna energia
... wiruje w kółko
oczyszcza ciało i ducha
i kwiat zakwita ...

Według greckiej szkoły mistycznej wewnętrzny rozwój jest określany jako "Neophytes"inaczej "nowa roślina"

W europejskiej szkole alchemicznej odpowiednikiem zmartwychwstania była róża. Kolor czerwony, żółty i biały określał stopień mistycznego wtajemniczenia adepta. Kwiat jest symbolem energii żeńskiej. Sekretnym kwiatem Shivy jest 5-cio płatkowy hibiskus, symbolizuje pięć ludzkich zmysłów, jak również odnosi się do mikrokosmosu.

Bardzo ważny sekretny hibiskus - Shiva - Shakti ma jeszcze więcej różnych nazw ale wszystkie są przynależne matce, jedno z bardziej znanych jej imion jest Ebonej Kali.

Czerwony hibiskus symbolizuje jej sekretny cykl monstrualny, przynależny w naturze do energii Rajasik. Hibiskus jest pięknym kwiatem i bardzo symbolicznym, zwany inaczej "Różą dolin - Różą Szaronu". Jest w wielu kolorach, żółtym, czerwonym, fioletowym, białym.

americanlegend.jpg

Śpiące Kundalini ... jak spirala,
ułożone w zamkniętych płatkach.
Błysnął płomień z południa,
napełnia się nowe źródło
srebrem żywym,
poi kwiat lotosu ...

Błyszczy w środku niczym lampa
jaśniejący płomień ...
coraz mocniej rozpala wielki ogień
w blasku księżyca... i słońca.

Budzi śmiertelną glinę,
czyni z niej nowy instrument,
alchemia życia
i mistycznego krzyża.

... pięciopłatkowy hibiskus
zmienia własną postać
... poprzez cierpienie
... i zmartwychwstanie ...


Wiesława
Vancouver
28 March 2007

WIESŁAWA

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.