Rain

Proszę O Interpretację :) Parę Snów.

4 posty w tym temacie

A więc przejdźmy do rzeczy:

W pierwszym śnie byłem w jakimś ciemny grodzie(?)wsi,czułem,że coś mnie goni,wszedłem do jakiegoś domu,ciemno,światła pogaszone,zapalam świeczkę i zaczynam przeszukiwać regał,który tam stał,znajduję jakieś karty i inne rzeczy,jakiś kij.Nagle czuję,że za oknem(w tym domu było wielkie okno na całą ścianę)coś chodzi,patrzę,a tam wilk,w tym samym momencie poczułem,że ktoś/coś chce wejść przez drzwi,więc postanowiłem uciec przez okno zbijając je,wtedy ten wilk wskoczył.Nie był agresywny,tylko podchodził do mnie i patrzył mi się w oczy,jednak strach wymusił na mnie obronę,chciałem uderzyć go siekierą(samym ostrzem bez trzonka)która leżała na łóżku,jednak zmieniłem zdanie i chciałem uderzyć go kijem znalezionym w regale,wilk złapał go w zęby i po prostu odrzucił dalej patrząc się na mnie,wtedy pomyślałem,że ogień go odgoni,zdecydowałem podpalić dom świeczką i uciec,gdy już podpalałem dywan wilk spojrzał na mnie jakby z rozczarowaniem,wtedy nagle zacząłem zadeptywać ogień i go zgasiłem,wtedy się obudziłem.

W następnym śnie(miewam często po kilka podczas jednej fazy odpoczynku :) )jechałem przez las na motorze,z jakąś dziewczyną,goniły nas wilki,uciekaliśmy przez wertepy,dalej niestety nie pamiętam co się działo :/

Pamiętam jeszcze kilka ale ten na razie będzie ostatni :)

Śniło mi się,że pomagałem mojemu przyjacielowi ustawiać meble w pokoju,jego babcia nami kierowała,po przestawieniu regału podeszła do mnie i mnie objęła mówiąc coś w tym stylu: "Ale ty jesteś gorący,bije od ciebie dużo ciepła"

Dodam,że babcia mojego przyjaciela odeszła od nas koło roku temu,lubiła mnie z wzajemnością,była równą babcią.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie te sny pokazują Twoje wewnetrzne rozterki i stany emocjonalne.

Sen pierwszy.

Gród potem dom (zwłaszcza dom) ukazuje twoje wnętrze. jest ciemno, czyli możliwe, że znajdujesz się w takim punkcie zycia, gdzie bedzie trzeba okreslić jakąś drogę na przyszlośc. Póki co niewiele widzisz i starssz się ten mrok rozjaśnić, Przeszukiwanie regałów świadczy o tym, że szukasz jakiejś wskazówki dla siebie do podjęcia decyzji.

Karty i kij moga tu symbolizować dwie drogi wyboru, jedna to bardziej wróżbiarsko ezoteryczna, druga ukierunkowana na magiczne i animistyczne klimaty. Kij to symbol Axis mundi, choć nie dla kazdego i nie w kazdym snie. Kij to może tyeż być kostur maga i broń. Karty to wróżby lub hulaszcze zycie pełne gier i zabaw.

To już najlepiej samemu w tym wypadku określić, z czym sie kojarzą, czym sa dla każdego z nas i na tej podstawie interpretowac sen.

We śnie pojawia się też motyw wilka oraz kogoś/czegos, co próbuje się dostać do wnetzra domu, w którym jesteś.

Wedlug mnie moze to być symbol Twoich wewnetrznych leków. Z tego, co opisujesz zachowanie wilka nie było bardzo agresywne, a nawet można powiedzieć, ze był on jakby po Twojej stronie. Ale boisz się w tym śnie zarówno wilka jak i nieznanego, ktore chce się wedrzeć do domu.

To moze wskazywać, że obawiasz się podjęcia jakiejś decyzji, wejścia w nieznane. Ale też braku zaufania. Wilk ewidentnie chce ci pomóc, ty go odganiasz chcesz zniszczyć. Jakbyś nie ufał nawet temu, co(kto) chce ci pomóc, doradzić, wskazac kierunek.

Wydaje mi się też, że coś w tobie glęboko ukryte chce się wydostać, ty jednak sie tego boisz i jestes gotowy zniszczyć (podpalenie dywaniku). jednoczesnie pragniesz zmian.

Sam sen może własnie wskazywac na okres zmiany i koniecznośc podjęcia decyzji co do własnej przyszlości, ale ukazuje, że w glębi siebie sie tego obawiasz.

Sen 2

Tu też uciekasz, gonia cię wilki. (Z szamańskiego punktu widzenia te wilki sa interesujące :) ) Wydaje mi się, że sen także pokazuje Twoje wewnętrzne lęki i rozterki, przed którymi usiłujesz uciec zamiast stawić im czoła.

Uciekanie we śnie zwykle wskazuje na to, że jest w nas wewnętrzny konflikt, któremu nie potrafimy stawić czoła, albo w naszym życiu borykamy się z problemami, których nie potrafimy rozwiązać. oże pokazywać, że chcemy jak najszybciej uwolnić się od klopotów, konieczności podjęcia decyzji, zmian.

Czasem moze wskazywac też na potzrebę wyizolowania się, ucieczki w samotnośc. Tu nawet można się skłaniać do tego, gdyż w tym śnie wilki moga symbolizować bądź kłopoty, problemy i rozterki, lub tłok wokół ciebie, od ktorego uciekasz. Wertepy przez które jedziesz też mogą dodatkowo wskazywac na jakieś problemy. Byc moze związane z twoim życiem uczuciowym lub akceptacją tego życia przez otoczenie, bo uciekasz z dziewczyna. No ale to juz ty najlepiej wiesz, co się w twoim życiu dzieje i z czym sie spotykasz.

Sen 3

Tu znowu pojawia się motyw mieszkania, pokoju. Tym razem przestwiasz meble, więc też moze sen wskazywac na koniecznośc dokonania zmian, a zacząć tzreba od siebie. Uporzadkować i przebudowac wnętrze. Babcia w peiwen sposób ukazuje ci, że masz w sobie dośc siły i odwagi by tego dokonać.

Mam nadzieje, że te wskazówki będą przydatne. Napisalam jak czuję i odbieram ten sen, co nie znaczy, że tak jest do końca. Sny to bardzo indywidualna rzecz i tak naprawde tylko my sami wiemy, co pewne rzeczy symbolizuja dla nas.

W psychologii sa elementy snów, ktore zwykle na cos wskazuja, jak własnie mieszkania, domy, ucieczki,piwnice, zagrożenia itd. Ale reszta to już nasze wlasne kody, które tylko my jesteśmy w stanie zrozumieć. Czasem z pomoca innych, ale szczegóły myślę, że sam odnajdziesz.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo dziękuje,niezmiernie ciekawe interpretację,dodam od siebie,że rzeczywiście jestem na etapie wyborów i zmian(piszę pracę licencjacką z którą mam trochę problemów,trochę się obawiam o nią,z drugiej strony to jest przecież wybór kierunku życia,dalsza przyszłość)

A btw. z tym wilkiem to sobie pomyślałem,że to może być mój opiekun?Przyjaciele często śmieją się,i nazywają moje zachowanie jakbym był wilkiem lub miał jego cechy,jeszcze raz dziękuję :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszperaj w tematach o szamanizmie o zwierzetach mocy, bo one nie tylko z szamanami pracuja, a wilk to silny opiekun

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.